Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Bluetooth technologijos

Bluetooth technologijos

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Istorija. Bevielis ryšys. Bluetooth versijos. Bluetooth charakteristikos. Duomenų perdavimas. Komponentai. Programinė įranga. Susijungimo nustatymai. Bluetooth ir kitų protokolų susikirtimas. Bluetooth ir IEEE 802.11 protokolai. Bluetooth ir IEEE 802.11 palyginimas. Bluetooth trikdžiai. Bluetooth profiliai. Bluetooth ateitis.

Ištrauka

Bluetooth arba sutrumpintai BT – yra šiuolaikinė bevieliė duomenų perdavimo įranga, kuri leidžia sukurti asmeninius tinklus (PAN) bevieliu ryšiu. Bluetooth leidžia keistis informacija tarp tokių įrenginių kaip delniniai ir paprasti asmeniniai kompiuteriai, mobilieji telefonai, nešiojami kompiuteriai, spausdintuvai ir kiti įrenginiai. Bluetooth protokolas naudoja patikimą, visuotinai prieinamą artimo ryšio trumpų bangų radijo signalą (nelicencijuotos 2.45 GHz dažnio ISM bangos). Kuriuo leidžiama įrenginiams bendrauti iki 100 metrų atstumu vienas nuo kito, netgi jei jie yra skirtingose patalpose.

Bluetooth yra registruotas prekės ženklas, priklausantis Bluetooth SIG Inc. Haraldas Mėlyndantis (Bluetooth) buvo danų vikingas, gyvenęs daugiau kaip prieš 1000 metų. Šiandien jo vardu pavadintos specialios interesų grupės (SIG), sudarytos maždaug iš 2500 firmų – narių, sukurtas ryšio, kuriame naudojama "laisva" ISM dažnių juosta nuo 2,402 GHz iki 2,480 GHz, standartas. Bluetooth SIG pradėjo veikti 1998 m. vasario mėnesį, o 1998-ųjų. m. balandžio mėn. , Intel ir Microsoft kartu su IBM, Ericsson, Nokia, Toshiba, ir Puma Technology suformavo konsorciumą, ir patvirtino kodinį pavadinimą Bluetooth.

Nuolat didėja kompiuterių ir įvairių nešiojamųjų įtaisų( kišeninių kompiuterių, mobiliųjų telefonų) jungimo į vietinį asmeninį tinklą poreikis. Nešiojamuosius kompiuterius arba skirtingose patalpose esančius kompiuterius sujungti kabeliais gana sudėtinga. Atsižvelgdami į perspektyvią rinką, tinklo įrangos gamintojai didina jau žinomų belaidžio ryšio sistemų informacijos perdavimo spartą ir atstumą, ieško naujų sprendimų. Todėl manoma, kad belaidžiams vietiniams kompiuterių tinklams tinkamiausia radijo ryšiu paremta tinklo įranga, nes ji nebijo optiniams spinduliams neįveikiamų kliūčių ir nuolat pinga. Labiausiai plinta jau standartizuotos kompiuterių tinklų radijo ryšio sistemos IEEE 802.11 ir Bluetooth. Yra nemažai įvairių radijo ryšio standartų ir sistemų. Tačiau nebūtina Bluetooth taikyti kaip geriausią. Vietoj jo galima naudoti, pavyzdžiui, GSM, DECT arba ryšį kitose ISM juostose (433 MHz, 868 MHz, 915 MHz). Bluetooth leidžia nedideliame nuotolyje jungtis tarpusavyje įvairių gamintojų pagamintiems prietaisams. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis566 KB
Autoriuskriausinux
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasTechnologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bluetooth technologijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą