Išplėstinė paieška
 
 
 

SDLC protokolas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. SDLC tipai ir topologijos. SDLC kadro sandara. Panašūs protokolai. High-Level Data Link Control (HDLC). Link-Accesss Procedure, Balanced (LAPB). IEEE 802.2. Apibendrinimas.

Ištrauka

1970 m. IBM kompanija sukūrė sinchroninį duomenų ryšių kontroliavimo (SDLC) protokolą tinklo sistemų (SNA) aplinkai. SDLC yra pirmasis protokolas pagrįstas sinchroniniu, bit- oriented valdymu. Šiame referate rasite SDLC pagrindinių operacinių charakteristikų santrauką bei keletos panašių protokolų bruožus.
Kai SDLC buvo sukurtas, IBM kompanija pakluso įvairiems standartų komitetams. Tarptautinė standartizavimo organizacija (ISO) modifikavo SDLC, kad sukurtų High- Level Data Link Control (HDLC) protokolą. Vėliau taprtautinė telekomunikacijų sąjunga- Telekomunikacijų standartizavimo sektorius (dabartinis CCITT) modifikavo HDLC, kad sukurtų Link Access Procedure (LAP) ir tada Link Access Procedure Balanced (LAPB) protokolus. Elektronikos ir elektros inžinierių institutas (IEEE) vėl modifikavo HDLC, kad sukurtų IEEE 802.2 protokolą. Kiekvienas šių protokolų tapo svarbus savo sferose, bet SDLC išlieka pradiniu SNA protokolu WAN ryšiuose.

SDLC palaiko daugybę ryšių tipų ir topologijų. Šis protokolas gali būti naudojamas su point-to-point ir multipoint ryšiais, ribota ir neribota duomenų terpia, half- duplex ir full- duplex transmisijos įrengimais, circuit- switched ir packet- switched tinklais.
SDLC identifikuoja du tinklų mazgų tipus- pirminius ir antrinius. Pirminiai mazgai kontroliuoja kitų stočių veikimą, t.y. antrinių. Pirminiai mazgai apskaičiuoja antrinius mazgus iš anksto nustatyta tvarka, o tada antriniai mazgai gali perduoti, išeinančius (outgoing) duomenis. Taip pat pirminiai mazgai suardo ryšius, bei juos tvarko, kol jie yra veikiantys. Antriniai mazgais yra valdomi pirminių, tai reiškia, jog antriniai mazgai gali siųsti informaciją į pirminius mazgus, jeigu pastarieji patenkina leidimą.

SDLC pirminiai ir antriniai mazgai yra jungiami keturiomis pagrindinėmis konfigūracijomis:
• Point-to-point – (Taškas - taškas) įtraukia tik dvejus mazgus, t.y. vieną pirminį ir vieną antrinį.
• Multipoint – (Daug taškų) įtraukia tik vieną pirminį ir daugybę antrinių mazgų.
• Loop – (Ciklinis) apima ciklinę topologiją, kur pirminiai mazgai yra sujungti su pirmais ir paskutiniais su antriniais mazgais.
• Hub go-ahed – (Centrinis signalas) apima grįžtančius ir išvykstančius kanalus. Pirminiai mazgai naudoja išvykstantį kanalą, kad galėtų bendrauti su antriniais, o antriniai mazgai - grįžtantį kanalą, kad bendrautų su pirminiais. Grįžtantysis kanalas yra sujungtas vainikėliais su pirminiais mazgais per kiekvieną antrinį mazgą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-13
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis55.56 KB
Autoriuskriausinux
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasTechnologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word SDLC protokolas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą