Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Kieti diskai (HDD)

Kieti diskai (HDD)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Fizikiniai HDD veikimo principai. HDD pagrindinės dalys. Diskai. Įrašymo nuskaitymo galvutės. Nukreipimo mechanizmas. Kiti HDD elementai. Informacijos saugojimas HDD. FM kodavimas. FM moduliacija be grįžimo prie nulio. MFM kodavimas. RLL kodavimas. PRML sistema. Informacijos saugojimo diskuose optimizavimas. FAT sistemos. Pagrindinės HDD charakteristikos. Formatuoto disko talpa. Duomenų perdavimo greitis. Interfeisai. ST-506/412 interfeisas. ESDI interfeisas. IDE interfeisas. SCSI interfeisas.

Ištrauka

Išorinė atmintis - tai prietaisai, kurie išsaugo informaciją, nepriklausomai nuo to ar kompiuteris yra įjungtas ar išjungtas. Informacijai išsaugoti, šiuose įrenginiuose yra panaudojami įvairūs fizikiniai principai: magnetinis, optinis, elektroninis ir t.t. Priklausomai nuo to kaip juose informacija yra pasiekiama, išorinės atminties įrenginiai yra skirstomi į tiesioginio ir nuoseklaus kreipimosi įrenginius. Šių įrenginių ypatybė yra ta, kad juose panaudojami informacijos blokai, o ne atskiri bitai, kaip operatyviojoje atmintyje. Dažniausiai šių blokų dydis būna fiksuotas ir kartotinis 2 laipsniui, bet kartais nuoseklaus kreipimosi įrenginiuose informacijos blokų apimtis gali skirtis.
Tiesioginio kreipimosi (Direct Access) atveju į informacijos blokus yra kreipiamasi bet kokia tvarka, priklausomai nuo to su kokiu adresu yra reikalingas blokas. Tokio tipo įtaisas tradiciškai yra diskinis kaupiklis, dažnai žodžiu "diskas" turima omenyje "tiesioginio kreipimosi išorinės atminties saugojimo įrenginys", nes, pavyzdžiui, elektroninis diskas neturi jokių apvalių detalių ir tuo labiau besisukančių.
Nuoseklaus kreipimosi (Sequential Access) atmintyje kiekvienas informacijos blokas taip pat gali turėti adresą, tačiau kreipiantis į jį įrenginys iš pradžių turi surasti tam tikrą žymę reiškiančią juostos (tomo) pradžią, po to blokas po bloko turi prisikasti iki reikiamojo ir tada atlikti reikiamas operacijas. Kreipiantis į kitą bloką viskas kartojama iš pradžių. Tokio įtaiso pavyzdys informacijos kaupiklis magnetinėje juostoje.
Taigi, panagrinėsime magnetinius kietuosius diskus (HDD), kurie yra tiesioginio kreipimosi išorinės atminties saugojimo įrenginys.

HDD yra skaitmeniniai įtaisai, kuriuose magnetiniai signalai saugo atitinkamą informaciją. Magnetiniai signalai yra įrašomi į metalinius diskus, kurių paviršius yra padengtas magnetine medžiaga.
Disko paviršiuje yra laikomi tik dviejų lygių signalai: viena kryptim ir priešinga kryptimi įmagnetintos paviršiaus vietos. Bet kokiu atveju magnetinė medžiaga įmagnetinta iki soties. Duomenų informacijos blokai yra koduojami ir įrašomi, kaip magnetinio lauko krypčių pasikeitimų seka tam tikrose disko paviršiaus vietose. Skaitymo galvutė reaguoja į magnetinio lauko krypties pasikeitimus, o dekodavimo schemos atstato reikiamą informaciją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis400.07 KB
AutoriusAkeliuxx
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasElektros ir valdymo inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kieti diskai (HDD) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 26 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą