Išplėstinė paieška
 
 
 

FidoNet tinklas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. FidoNet tinklas ir jo istorija. FidoNet teikiamos paslaugos. FidoNet veikimo principai. FidoNet adresavimo sistema. Lietuviškas FidoNet. FidoNet pagrindiniai įstatai, pažeidimai ir taisyklės.

Ištrauka

Šiais metais birželio mėnesį sukaks lygiai 20 metų, nuo tada, kai atsirado FidoNet tinklas.
Fidonet yra tarptautinė failų ir elektroninio pašto perdavimo sistema naudojanti BBS (Buletin Board System). Dažniausias lietuviškas šios sistemos vertimas yra naudojamas kaip elektroninė skelbimų lenta. Bendrai BBS tai sistema, prie kurios prisijungus DIAL-UP režimu, galima palikti žinutę ar bylą kitiems sistemos vartotojams. Dažniausiai tokios sistemos yra vietinės reikšmės, atviros, turinčios administratorius, atsakančius į jiems pateikiamus klausimus) sistemą. Fidonet buvo plačiai naudojamas prieš didįjį Interneto įsiveržimą, bet greitu laiku Fidonet tinklas prisijungė prie Interneto ir tapo jo dalimi. kai kurie senesnį žmonės jaučiantis nostalgiją šiam senajai duomenų ir žinučių apsikeitimo sistemai dar ir dabar susirašinėjimui elektroniniu paštu naudoja Fidonet tinklą. Apie Fidonet įsitvirtinimą Lietuvoje kiek vėliau, dabar apie patį Fidonet tinklą.

Pati pradžia šio tinklo prasidėjo dar 1980 metais, ir jai šią pradžią davė Tom Jennings iš San Francisko ir jo draugas iš Baltimorės John Madill. Dar 1980m jie pradėjo testuoti šį tinklą. Pradinis testavimo tikslas buvo paprasčiausiai dėl įdomumo ir smagumo, jie mėgino skambinėti vienas kitam naudojant ryšio linijas ir BBS ir palikinėdavo vienas kitam įvairias žinutes ir šis žaidimas jiem patiko ir po kiek laiko tai jiems tapo įprasta. 1984 m. šiuo paprastu bendravimo būdu jau naudojosi apie 30 vartotojų ir kaip tik tuo metų šis tinklas buvo patobulintas, dėl to ši data ir yra traktuojama kaip FidoNet tinklo atsiradimo data. Suprantamiau paaiškinus BBS tai lyg Interneto tinklapis kur vartotojai, norintis skaityti žinutes, parsisiųsti tam tikos informacijos ar duomenų ar paprasčiausiai pažaisti žaidimų turi galimybę tam tikru vartotojo vardu ir slaptažodžiu prisijungti prie to tinklapio, tai lyg serveris.
FidoNet greičiau yra gyvas organizmas, nei standartais ir taisyklėmis suvaržyta elektroninio pašto sistema. Tai globalinė bendruomenė, kurioje daug kas vyksta chaotiškai, tačiau yra demokratišku būdu (balsavimu) patvirtinti įstatymai ir demokratiškai išrinkti įvairaus lygio "karaliukai" (vadinamieji koordinatoriai). Ši bendruomenė dirba puikiai, nors neturi oficialių finansavimo šaltinių, nė vieno "etatinio darbuotojo", yra ideali "nepelno siekianti organizacija". Ji veikia taip, kaip veikia milžiniškos socialinės organizacijos - jose nuolat vyksta pokyčiai ir trintys tarp įvairių grupių. Šioje bendruomenėje kartais kyla net "karai", dalis jos atskyla, susikuria nauji tinklai, tačiau šis organizmas gyvas, bendrauja su kitais tarptautiniais elektroniniais tinklais, įskaitant ir INTERNET, kuriam kažkada perdavė dalį savo "sielos". Šis bendravimas vykdomas per vadinamuosius "vartus", kada, vaizdžiai tariant, šių "vartų" viena "koja" yra viename tinkle, o kita - kitame. Šie "vartai" dirba ir su INTERNET tinklu, tame tarpe ir Lietuvoje. Todėl FidoNet adresą gali turėti ir jo paslaugomis gali naudotis tiek neturintis kurio nors elektroninio tinklo adreso, tiek ir abonentas.

FidoNet yra mėgėjiškas, neprofesionalus elektroninio pašto ir failų apsikeitimo tinklas turintis daugiau kaip 25,000 pašto mazgų pasauliniame tinkle. Paprastai prie kiekvieno tokio mazgo yra prisijungę 10-1000 taškų arba vartotojų, turinčių technines galimybes siųsti ir gauti elektroninį paštą. Iš šių skaičių galima susidaryti įspūdį apie FidoNet apimtį, kurio "tylumas" paaiškinamas tuo, jog jis yra nekomercinis tinklas, todėl žiniasklaidoje FidoNet reklamos nėra. Dauguma jų yra viešai prieinami BBS sistema, kai kurie iš jų turi tūkstančius narių. Kol dar Internetas nebuvo taip viešai prieinamas ir jis dar nebuvo tapęs žmonėms įprastu dalyku, FidoNet tinkas buvo šalia kitų, tuo metu žinomiausių on-line sistemų ir neatsiliko nuo jų nei vartotojų skaičiumi, nei kitais parametrais. Dabar žinoma jis yra adaptuojamas prie greit besivystančių naujųjų technologijų ir dauguma FidoNet sistemų tapo web serveriais, naujienų serveriais ir šiuo metu jis jau yra tapęs viena iš Interneto sudedamųjų dalių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-15
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis29.74 KB
Autoriusdonay
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasRita Valterytė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasInformatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word FidoNet tinklas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Rita Valterytė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą