Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>ISDN tinklų panaudojimas skaitmeninei informacijai perduoti

ISDN tinklų panaudojimas skaitmeninei informacijai perduoti

  
 
 
12345678
Aprašymas

ISDN. Yra du pagrindiniai ISDN serviso tipai. ISDN taikymas. Interfeisai. Yra trys ISDN servisų tipai. ISDN numeravimas ir adresavimas. Adresų patikrinimas. Paskirties adreso ir sub adreso patikrinimas. Šaltinio adreso patikrinimas. BRA ir PRA numeravimas. SUB (sub adresavimas). ISDN Pranašumai.

Ištrauka

ISDN (Integrated Services Digital Network) – Skaitmeninis visuminių paslaugų tinklas.
Integrated - visuminis, t.y. per ISDN galima naudotis visų telekomunikacijų tinklų teikiamomis paslaugomis ir galimybėmis bei kitomis ISDN paslaugomis ir funkcijoms.
Services – tai paslaugos, nes šis tinklas orientuotas į įvairiapusių paslaugų pateikimą vartotojui.
Digital – tai skaitmeninis, t.y. informacijos perdavimas yra skaitmeninis iki pat abonento ISDN telefono ar kito galinio įrenginio.
Network – tai ISDN tinklas.
ISDN yra didelio greičio skaitmeninė telefoninė tarnyba. ISDN šiandieninius analoginius tinklus perveda į skaitmeninę sistemą. ISDN gali paspartinti informacijos perdavimą Internete ar LAN tinkluose tarp nutolusių jungčių.
ISDN, kurie skirti integruotoms skaitmeninių tinklų tarnyboms, yra skaitmeninių telefoninių ryšių sistema, kuri buvo išvystyta per dešimtį metų. Ši sistema leidžia perduoti duomenis pasauliui, naudojant "end-to-end" skaitmeninę jungtį. ISDN pagalba, balsas ir duomenys yra perduodami B kanalais 64 kb/s greičiu. D kanale ( duomenų ) duomenys perduodami 16 arba 64 kb/s, priklausomai nuo serviso tipo. D kanalas - tai ISDN susisiekimo kanalas, naudojamas, siunčiant informaciją tarp ISDN įrenginių ir ISDN pagrindinės įstaigos komutatoriaus. Pažymėtina, kad ISDN terminologijoje kilobitas reiškia 1000 bitų, o ne 1024 bitų, kaip daugumoje naudojamų kompiuterių.
Yra du pagrindiniai ISDN serviso tipai:
• Pagrindinio greičio interfeisas ( BRI);
• Pradinio greičio interfeisas ( PRI );
BRI susideda iš dviejų 64 kb/s B kanalų ir vieno 16 kb/s D kanalo. Pagrindinis servisas yra skirtas patenkinti daugumos individualių vartotojų poreikius. Standartiškai ši linija žymima 2B+D.
PRI yra skirtas vartotojams - profesionalams su didesniais poreikiais. JAV ir Japonijoje kanalo struktūra susideda iš 23 B kanalų ir daugiau kaip vieno 64 kb/s D kanalo, tai iš viso 1536 kb/s. Europoje PRI susideda iš 30 B kanalų ir daugiau kaip vieno 64 kb/s D kanalo, tai iš viso 1984 kb/s. Taip pat galima palaikyti įvairiarūšes PRI linijas su vienu 64 kb/s D kanalu, naudojant NFAS ( Non-Facility Associated Signaling ). Standartiškai ši linija žymima 30B+D.
BRI sąsajos vartotojai gali turėti vieną arba du telefono numerius. Jei "Lietuvos telekome" užsakomi du telefono numeriai, vienas telefono numeris atitinka vieną B kanalą. Prie vienos BRI sąsajos galima prijungti iki 8 galinių įrenginių, iš kurių 2 galima naudotis vienu metu. Ko reikia norint tapti "Lietuvos telekomo" ISDN BRA abonentu?
ISDN – tai skaitmeninė abonentinė linija, kuriai naudojama paprasčiausia varinių laidų pora, kaip ir paprastai telefono linijai. Abonento patalpose įrengiamas NT-1 (Network terminal) – tinklo terminalas arba dar vadinama tinklo baigtis, o prie jos jungiami abonento įrenginiai. Galinę įrangą (tinklo baigtį) suteikia "Lietuvos telekomas". Ši įranga lieka "Lietuvos telekomo" nuosavybe.
Abonento įrenginiai gali būti:
• ISDN telefonas;
• ISDN plokštė kompiuteriui;
• grupės faksas;
• maršrutizatorius (ruteris);
• terminalo adapteris;
• videokonferencijų įranga.
Prie vieno tinklo terminalo gali būti prijungta iki 8 abonento įrenginių.
H kanalai numato būdą, kaip sujungti B kanalus. Tai yra įvykdoma taip:
H0=384 kb/s (6 B kanalai) ;
H10=1472 kb/s (23 B kanalai) ;
H11=1536 kb/s (24 B kanalai);
H12=1920 kb/s (30 B kanalai).
Norint gauti informaciją BRI servisu, būtina prisijungti prie ISDN telefono linijos.
Klientams reikės specialių techninių įrenginių, kad galėtų komunikuoti su telefonų kompanijos komutatoriais ir kitomis ISDN priemonėmis. Šios priemonės apima ISDN adapterius ( kartais neteisingai vadinamus "ISDN modemais" ) ir ISDN maršrutizatorius.
ISDN taikymas. Nors ISDN tinklas teikia daug paslaugų vartotojui, didžiausias jo patrauklumas – tai paprasta sąveika su jau veikiančiais telekomunikacijų tinklais. ISDN tinklo abonentas gali perduoti informaciją duomenų perdavimo tinklų abonentams, naudojantiems X.25 protokolą. Kadangi telefono linija iki pat ISDN abonento yra skaitmeninė, visais atvejais užtikrinamas itin geras ryšys.
ISDN tinklas – tai saugus tinklas. Skaitmeninė informacija (balsas arba duomenys) yra perduodama užkoduota ir iškoduojama tik abonento ISDN aparate, taigi be specialios sudėtingos įrangos ISDN abonento negalima pasiklausyti. Vienu metu galima naudotis 2 ISDN galiniais įrenginiais, t.y., kiekvienas iš jų naudos po vieną B kanalą. Tačiau ir šiuo atveju D kanalu galima perduoti bei priimti trumpas žinutes. Jei kitas ISDN abonentas būtinai nori prisiskambinti, jis gali pasiųsti trumpą žinutę, kuri D kanalu bus perduota užimtam abonentui, ir jis matys ją savo ISDN telefono ekrane. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-21
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis57 KB
AutoriusMarius
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno apskrities vaikų socializacijos centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word ISDN tinklu panaudojimas skaitmeninei informacijai perduoti [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno apskrities vaikų socializacijos centras
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą