Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Kompiuterinio tinklo kūrimas ir pritaikymas vartotojui

Kompiuterinio tinklo kūrimas ir pritaikymas vartotojui

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839
Aprašymas

Įvadas. Profesinių kompetencijų sąrašas. Analitinė dalis. Užduoties analizė. Kompiuterinių tinklų taikymas. Projektuojamo tinklo analizė. Projektinė dalis. Kompiuterinio tinklo projektavimas. Tinklo struktūros pasirinkimas. Serverio pasirinkimas. Tinklo topologijos parinkimas. Topologojų tipai. Topologijų privalumai ir trūkumai. Techninės įrangos parinkimas. Kabelių parinkimas. Koncentratoriaus parinkimas. Tinklo kortos pasirinkimas. Serverio tipo pasirinkimas. Programinės įrangos parinkimas. Tinklo operacinės sistemos. Tinklo protokolo pasirinkimas. Projektuojamo tinklo planas. Kompiuterinio tinklo konfigūravimas. Slaptažodžiai. Priėjimo laikas. Grupių sąskaitos. Individualių vartotojų teisės. Tinklo saugumo planavimas. Našumas. Tinklo atstatymas. Darbo sauga. Ekonominė dalis. Reikalingos įrangos kiekio apskaita. Projekto vertės apskaita. Darbo rezultatai. Išvados ir rekomendacijos.

Ištrauka

Kiekvienas amžius turi vieną ar keletą dominuojančių technologijų. Viena iš svarbiausių 20-ojo amžiaus technologijų - informacijos rinkimas, apdorojimas, platinimas - glaudžiai susijusi su ryšių bei kompiuterinės technikos neprecedentiniu vystymusi. Ryšių ir kompiuterių apjungimas iš esmės pakeitė kompiuterinių sistemų organizavimo principus. Kompiuterinių centrų funkcijas dažnai atlieka daug atskirų, tačiau tarpusavyje sujungtų kompiuterių.
Kompiuterių tinklas - tai tarpusavyje sujungtų autonominių kompiuterių rinkinys. Du kompiuteriai yra sujungti į tinklą, jeigu jie gali keistis informacija. Griežto pavaldumo sistemos, taip pat paskirstytos kompiuterinės sistemos nėra kompiuterių tinklai.
Lokalinis tnklas yra vienas iš greitai tobulinamų ryšio priemonių.
Šiais laikais, skirtinguose pasaulio šalyse sukurta ir yra naudojami dešimčiai LAN tipai su skirtingomis fiziniais aplinkomis, topologijais, didžiais, darbo algoritmais, architektūiniais ir strukturiniais organizacijomis.
Greitis yra pagrindinė LAN charakteristika – jį leidžia greičiau perduoti duomenys ir informacija. Kad palaikyti mažą perdavimo laiką dauguma lokalinių tinklų veikia su duomenų perdavimo greičiu nuo 1 iki 10 Mb/sek.
Lokalinis tinklas turi būti ne tik greitas, bet ir turėti lanksčią architektūrą, kuri leistų vartotojams išsidėstyti AK savo reikalavimais ir tureti galimybė perkelti ar pajungti papyldomą AK ar išorinė tinklo įrangą.
Tinklas taip pat turi būti patikimas, kad vieno kompiuterio gedimas nesutrugdytų darbui visam tinklui.
Kol kas LAN naudojimui galima išskirti dvi tendencijos:
• galingų korporativinių tinklų kurimas;
• perejimas į " klijentas – serveris " technologiją.
Korporativiniai tinklai charakterizuoja daugsegmentinė struktūrą, didelių asmeninių kompiuterių kiekių, keleta serverių, maršrutizatorių, tiltų ir t.t buvimas. Efektivus panaudojimas " klijentas – serveris " technologijos tokiame tinkle, sukuria daug užduočių administratoriams ir tinklo vartotojams. Pagrindinis klausimas: kaip aprūpinti reikalaujamą našumą ir praleidžiamumą ?


Šiais laikais dažnai susiduriame su problema - vartotojui, dirbančiam savo vietoje personaliniu kompiuteriu su įvairiais dokumentas, nepatogu keistis informacija su kolegomis – tenka daug ką spausdinti arba kopijuoti informaciją į įvairiausias laikmenas. Tenka ieškoti išeities iš šios situacijos. Rastas atsakymas – kompiuterių tinklas. Jam užtenka tik dviejų kompiuterių sujungtų tarpusavyje, kurie gali keistis duomenimis, informacija ir pan. Kompiuterų tinklai yra begalo populiarūs, nes leidžia taupyti brangų laiką, sukūria naujas galimybes. Sujungti kompiuteriai gali realaus laiko režime bendrai naudoti (share) įvairius programinės ir techninės įrangos išteklius, vadinamus tinklo resursus. Tai gali būti, duomenys, programos, spausdintuvai, faksimiliniai aparatai, modemai, atminties įtaisai ir t.t. Gerai organizuota tinklo sąveika įgalina sumažinti lėšų sąnaudas laiku gauti duomenis, bendradarbiauti ir efektyviai planuoti savo darbo laiką.
Kitas kompiuterių tinklo privalumas – tai galimybė naudoti administracines informacines sistemas (AIS). Šių sistemų svarbiausi komponentai yra veiklos planavimo, dokumentacijos tvarkymo ir elektroninio pašto programos. AIS priemonėmis įmonės vadybininkai gali sėkmingai vadovauti darbuotojams, bendradarbiauti su verslo partneriais ir žymiai efektyviau planuoti ir tvarkyti visos kompanijos veiklą. Kompiuterių tinklas su AIS rekomenduotinas ir mokymo įstaigoje.
Tačiau kad pasinaudoti šiomis galimybės, reikia nuveikti nemažai darbų. Būtina suplanuoti begalės etapų, nuspręsti kokius komponetus ar topologija optimalu pasirinkti, nes nuo viso šito ir priklauso kompiuterinio tinklo darbo sekmė.
Šiame darbe bus panagrinėti bendrieji tinklo kūrimo principai (projektavimas, diegimas bei priežiūra) ir tinklo konfiguracijos pritaikymas pagal vartotojo poreikius, nesigilinant į smulkiausias detales. Kiekvieno etapo ar įrangos aprašymo metu bus kreipiamas dėmesys į vartotojo poreikį – kas jam svarbu, kas jam tinka, kaip panaudoti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių diplominis darbas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasDiplominiai darbai
Apimtis37 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16
Dydis65.29 KB
AutoriusZeBBoLo
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai0 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuterinio tinklo kurimas ir pritaikymas vartotojui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą