Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Kietieji diskai (2)

Kietieji diskai (2)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Fiziniai HDD veikimo principai. HDD pagrindinės dalys – diskai. Įrašymo – nuskaitymo galvutės. Nukreipimo mechanizmas. HDD elementai. Informacijos saugojimas HDD. FM moduliacija be grįžimo prie nulio. MFM kodavimas. RLL kodavimas. PRML sistema. FAT sistemos. Pagrindinės HDD charakteristikos. Formatuoto disko talpa. Duomenų perdavimo greitis. Interfeisai (EIDE/SCSI). Išvados.

Ištrauka

Išorinė atmintis, tai prietaisai, kurie išsaugo informaciją nepriklausomai nuo to ar kompiuteris yra įjungtas ar išjungtas. Informacijai išsaugoti, šiuose įrenginiuose, yra panaudojami įvairūs fizikiniai principai: magnetinis, optinis, elektroninis ir t.t. priklausomai nuo to kaip juose informacija yra pasiekiama išorinės atminties įrenginiai yra skirstomi į tiesioginio ir nuoseklaus kreipimosi įrenginius. Šių įrenginių ypatybė yra ta, kad juose panaudojami informacijos blokai, o ne atskiri bitai, kaip operatyviojoje atmintyje. Dažniausiai šių blokų dydis būna fiksuotas ir kartotinis 2 laipsniui, bet kartais nuoseklaus kreipimosi įrenginiuose informacijos blokų apimtis gali skirtis.
Tiesioginio kreipimosi (Direct Access) atveju į informacijos blokus yra kreipiamasi bet kokia tvarka, priklausomai nuo to su kokiu adresu yra reikalingas blokas. Tokio tipo įtaisas tradiciškai yra diskinis kaupiklis, dažnai žodžiu "diskas" turima omenyje "tiesioginio kreipimosi, išorinės atminties saugojimo įrenginys", nes, pavyzdžiui, elektroninis diskas neturi jokių apvalių detalių ir tuo labiau besisukančių.
Nuoseklaus kreipimosi (Sequential Access) atmintyje kiekvienas informacijos blokas taip pat gali turėti adresą, tačiau kreipiantis į jį įrenginys iš pradžių turi surasti tam tikrą žymę reiškiančią juostos (tomo) pradžią, po to blokas po bloko prisikasti iki reikiamojo ir tada atlikti reikiamas operacijas. Kreipiantis į kitą bloką viskas kartojama iš pradžių. Tokio įtaiso pavyzdys informacijos kaupiklis magnetinėje juostoje.

HDD yra skaitmeniniai įtaisai - juose magnetiniai signalai saugo atitinkamą informaciją. Magnetiniai signalai yra įrašomi į metalinius diskus, kurių paviršius yra padengtas magnetine medžiaga.
Disko paviršiuje yra laikoma tik dviejų lygių signalai: viena kryptim ir priešinga kryptimi įmagnetintos paviršiaus vietos. Bet kokiu atveju magnetinė medžiaga įmagnetinta iki soties. Duomenų informacijos blokai yra koduojami ir įrašomi, kaip magnetinio lauko krypčių pasikeitimų seka tam tikrose disko paviršiaus vietose. Skaitymo galvutė reaguoja į magnetinio lauko krypties pasikeitimus, o dekodavimo schemos atstato reikiamą informaciją.
Informacija HDD turi būti saugoma labai tiksliai. Bent viena klaida keliuose milijonuose bitų gali žymiai sugadinti darbą. Kadangi HDD nėra idealūs, todėl juose gali atsirasti klaidų. Tuo tikslu kaupikliuose yra realizuojamos specialios schemos, kurios randa bei ištaiso klaidas.
Be to reikia priminti, kad induktyvinės nuskaitymo galvutės fiksuoja tik magnetinio lauko pasikeitimą, o magnetorezistyvinės galvutės atkartoja įrašyto signalo formą. Įvertinus kietojo disko parametrus: galvučių konstrukciją, magnetines medžiagos savybes, galvučių slydimo greitį bei aukštį ir t.t., gaunamas maksimalus įsimagnetinimo pasikeitimo tankis (maksimalus kiekis zonų su priešinga įmagnetinimo kryptimi colyje (FCI)). Norint gauti kuo talpesnius HDD siekiama efektyviausiai išnaudoti takelių ilgį, turimai informacijai užrašyti. Tuo tikslu yra naudojamos įvairios kodavimo rūšys: FM (Frequency Modulation), MFM (Modified Frequency Modulation), RLL (Run Length Limited), PRML (Partial Response Maximum Likelihood) ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis27.13 KB
Autoriusanonimas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai0 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaUtenos "Saulės" gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kietieji diskai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Utenos "Saulės" gimnazija
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą