Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Virtuali atmintis

Virtuali atmintis

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Virtuali atmintis. Virtualios atminties panaudojimas. Virtualios atminties adresacija. Segmentacija. Puslapiavimas. Segmentacija ir puslapiavimas.

Ištrauka

Viena pagrindinių OS funkcijų yra efektyviai ir kruopščiai paskirstyti atmintį. Virtualios atminties atveju vartotojui visai nesvarbu, kur bus patalpinta jo programa. Programa dalijama į modulius ar mažas sekcijas, kurios prireikus įrašomos į pagrindinę atmintį. Laikinai nenaudojami moduliai saugomi greitaeigiame diske. Seniau visos OS buvo suprojektuotos taip, kad visa programa turėjo būti įrašyta į pagrindinę atmintį prieš ją vykdant. Be abejo, virtuali atmintis palengvina multiprogramavimą, nes leidžia laikyti operatyviojoje atmintyje kelių programų modulius, tuo metu reikalingus šioms programoms vykdyti.


Jei procesorius vienu metu gali vykdyti tik vieną instrukciją (komandą), tai kam reikia laikyti visas programos komandas atmintyje kol jos dar nėra vykdomos? Ką tik peržvelgėme persidengiančias struktūras, kuriose tik dalis programos bet kuriuo momentu yra laikoma atmintyje. Ši persidengimo idėja vėliau ir peraugo į virtualios atminties ideologiją.
Pats žodis virtualus reiškia "ne faktinis". Programuotojui arba vartotojui virtuali atmintis reiškia tą patį kaip reali atmintis, bet faktiškai tai nėra reali atmintis.
Virtualios atminties panaudojimas.
Pav 6.10 iliustruoja įprastą sprendimą panaudojant virtualią atmintį. Vaizduojami trys atminties lygiai: virtuali atmintis, išorinis įrenginys, naudojantis puslapiavimą bei reali atmintis. Reali atmintis, tai ta pagrindinė atmintis, kuri tiesiogiai adresuojama ir procesoriui prieinama. Išoriniu įrenginiu paprastai būna diskas. Virtuali atmintis yra modelis, kuris supaprastina adreso transliaciją. Ji prieinama operacinei sistemai bei taikomosioms programoms, bet ji fiziškai neegzistuoja. Virtualios atminties turinys fiziškai yra saugomas realioje atmintyje bei išoriniame įrenginyje.
Virtuali atmintis yra daloma į dvi kompo>entas. Pirmoji yra tiksliai sutapatinama su realia atmintimi, jos kiekiu sistemoje, ir fiziškai yra saugoma realioje atmintyje. Joje yra sritis rezidentinės operacinės sistemos saugojimui bei kintama sritis , skirta laikymui kintančių programų sričių. ( tai puslapių erdvė – puslapių pulas).
Antra virtualios atminties komponentė apima atminties sritį, kuri užeina už realios atminties ribų. Fiziškai ji yra saugoma išoriniame, puslapiais sudalintame įrenginyje ir apima taikomąsias programas. Operacinė sistema yra patalpinta realioje atmintyje. Taikomosios programos yra išoriniame įrenginyje. Išrinkti taikomųjų programų puslapiai yra kilojami tarp išorinio įrenginio ir realios atminties puslapių pulo. (6.11).
Tradiciškai , operacinės sistemos atminties valdymo paprogramė yra susijusi su realios atminties išskyrimu. Esant virtualios atminties schemai, ekvivalentiškas modulis išskiria atmintį išoriniame įrenginyje. Ši atmintis gali būti suskirstyta į fiksuoto ilgio dalis, kintamo ilgio dalis, segmentus, puslapius arba bet kokiais kitais vienetais. Keitimasis puslapiais tarp atminties bei išorinio įrenginio yra grynai operacinės sistemos funkcija.
Virtuali atmintis yra modelis, kuris apima sritį, skirtą
operacinei sistemai ir taikomosioms prigramoms
skirtas sritis. Operacinė sistema bei išrinkti puslapiai
užima realią atmintį. Taikomosios programos yra saugomos išoriniame įrenginyje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-06-12
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis58.68 KB
AutoriusArtur
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasA. Vosylius
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Virtuali atmintis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • A. Vosylius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą