Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Vertiklis (modemas)

Vertiklis (modemas)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Modemas. Modemų klasifikacija. Short Haul. Pusiau dvipusis. Pilnai dvipusiai. Vienpusis. Aido slopintuvas ir aido atšaukiklis (Echo Suppressor and Echo Canceler). Kabelinių modemų sandara. Kabeliniai modemai. Naujo tipo kabeliniai modemai Rockwell. LCP nebrangus kabelinis modemas iš Lancity. Bay networks kabeliniai modemai. Kaip dirba kabeliniai modemai ir jų architektūra? Kaip dirba kabeliniai modemai? Kaip išsidėsto kabelinis tinklas. Kabelinių modemų problemos. Simetrinė architektūra. Architektūros pasirinkimas. Kabelinių modemų privalumai ir panaudojimas. Kabelinių modemų privalumai. Greitis. Lankstumas. Maštabavimas. Vietinis kabelinio Internet'o tinklas. Išvados.

Ištrauka

Pirmosios elektroninio ryšio priemonės – telegrafai ir teletaipai laidais siuntė nuolatinės elektros srovės impulsus. Dabartiniuose kompiuteriuose naudojamas patobulintas šios technikos variantas. Bet telefonais iki šiol laidais siunčiami analoginiai signalai. Signalo stipris ir dažnis priklauso nuo garso stiprio ir tono. Todėl telefonas negali perduoti nuolatinės srovės signalų, naudojamų kompiuteriniuose ryšių tinkluose.
5-ąjį ir 6-ąjį dešimtmetį paplitus kompiuteriams, reikėjo juos suderinti su telefono ryšių linijomis. Modemas (moduliatorius-demoduliatorius) paverčia kompiuterio skaitmeninius impulsus analoginiais impulsais, perduodamais telefono ryšių tinklais. Pirmųjų modemų greitis buvo tik 300 bitų per sekundę. Jie dabar atrodo labai lėti, bet tada buvo greiti. Dabartinių modemų greitis yra šimtus kartų didesnis. Jiems pritaikyti mikroprocesoriai. Jie greitesni už daugelį ankstesnių kompiuterių. Tačiau informacijos perdavimo greitį dabar daugiausia nulemia dvilaidės telefono linijos.
Ankstyvieji kompiuteriai buvo dideli ir brangūs, kainavo milijonus dolerių, jiems reikėjo didelio pastovios temperatūros ploto, juos aptarnavo daug programuotojų ir technikų. Vilniaus universitete veikė didelis skaičiavimo centras, kompiuteriams aušinti buvo pastatytas vandens baseinas, kompiuterius aptarnavo apie porą šimtų žmonių. Dar galingesnius kompiuterius turėjo Lietuvos mokslų akademija.

MODEM - Vertiklis, modemas
Moduliavimo ir demoduliavimo įrenginys, verčiantis skaitmeninius signalus į tolydžiuosius ir atvirkščiai. Tolydieji signalai perduodami tolydžiojo ryšio (pvz., telefono) linijomis.

MODuliavimas + DEModuliavimas = MODEMas

Pagal prijungimo būdą modemai skirstomi į vidinius (1 pav.) ir išorinius (2 pav.). Vidinis modemas įdedamas į kompiuterio vidų. Jis maitinimą gauna tiesiogiai iš kompiuterio. Norint prijungti vidinį modemą prie kompiuterio, nereikia jokio kabelio. Išorinis modemas yra nepriklausomas techninis vienetas, jis atskirai prijungiamas prie elektros energijos šaltinio. Modemas su kompiuteriu sujungiamas specialiu kabeliu.

Kai mes kalbame, skleidžiame nenutrūkstamas garso bangas arba analoginius signalus (3 pav.). Kompiuteriai visas operacijas atlieka su diskretiniais signalais (4 pav.). Todėl norint, kad kompiuteris galėtų perduoti duomenis kitam kompiuteriui telefono linija, diskretinius signalus reikia paversti į analoginius, o priimančiajame kompiuteryje vėl paversti juos į diskretinius signalus. Šie procesai vadinami signalų moduliavimu ir demoduliavimu. Moduliacija yra procesas, kurio metu diskretiniai signalai paverčiami į analoginius signalus, kad būtų galima juos perduoti telefono linijomis. Demodulaicija yra procesas, kurio metu analoginiai signalai vėl paverčiami į diskretinius signalus, kad juos galėtų apdoroti priimantis kompiuteris. Šias funkcijas atlieka modemai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-06-12
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis62.68 KB
AutoriusArtur
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasA. Vosylius
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasElektronikos ir informatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vertiklis (modemas) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • A. Vosylius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą