Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Informacijos pateikimo technologijų tendencijos

Informacijos pateikimo technologijų tendencijos

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Pagrindinės informacijai pateikti priemonės. Virtuali realybė. Papildytoji realybė. Elektroninis popierius. Balsinis išvedimas. Holografija. Holograma realiuoju laiku. Oled monitoriai. Trimačiai ekranai. Išvados.

Ištrauka

Jau ankstyvuosiuose amžiuose prieš mūsų erą gyvenę pirmieji žmonės iš minties, patyrimo ar savosios vaizduotės ant materialaus pagrindo bandydavo perteikti tam tikrą informaciją.
Iš kur mes sužinome apie tenykštį gyvenimą, žmones, medžiojimo įrankius bei strategijas, apeigas? Būtent vieni iš informacijos pateikimo būdų tuomet buvę dar iki šiol išlikę ant akmenų išskaptuoti simboliai, graviruotos lentelės bei piešiniai olose.
Kiek vėliau egiptiečių atrastas augalas iš kurio buvo daromi papirusai, palengvino informacijos perteikimą, apsikeitimas žiniomis paspartino jos gausėjimą, įvairumą, įgalino atsirasti ir kitoms naujovėms.
Informacijos pateikimo būdai nuolat tobulėjo ir šiuo metu bene dvi plačiausiai naudojamos, taigi pagrindinės terpės yra popierius bei dėka technologijų pažangai – ekranas.

Pastaruoju metu, didžioji dalis dokumentų, knygų bei įvairiausi leidiniai yra pateikiami mums jau taip įprasta forma – popieriaus lapuose. Nereikia ir spėlioti ar baimintis, leidinių skyrius lentynose neištuštės dar ilgai; prieinamumo galimybė ypač mažiau pasiturintiems, patogumas (pamėgtas skaitymas pliaže, ar plaukiant vandens dviračiu) santykinai su pigumu: toli gražu ne kiekvienas ilgainiui galės nusipirkti moderniausią techniką – kriterijai, kuriais bus vadovaujamasi dar ilgą laiką.
Tačiau svarbu paminėti jau plačiai paplitusį būdą, informacijos pateikimą elektroniniu pavidalu ekrane. Stambios kompanijos bei pavieniai žmonės vis dažniau naudojasi elektroniniu paštu, turi susikūrę internetinius tinklapius. Tokiu būdu yra pateikiama informacija apie save kitiems, kas labai patogu norint pritraukti bendraminčius, klientus ar ieškant partnerių. Tikimasi, jog greitu metu bus ištobulintas sutarčių, susitarimų pasirašymo būdas, tokiu atveju nebereikės spausdinti dokumentų.
Duomenų apdorojimas tam skirtomis programomis taip pat yra žymiai patogesnis, nei skaičiuojant sudėtingas formules popieriaus lape. Įvedę duomenis, matydami juos ekrane galime lengviau pakeisti, pakoreguoti, juos saugodami pavyzdžiui duomenų bazėse. Prireikus, galime išsiųsti tokį dokumentą bendradarbiui, kuriam nebereikės galvoti iš naujo kokios formulės buvo naudojamos, tereikės tik pakeisti duomenis ir rezultatas bus automatiškai išvedamas, kas būtų neįmanoma atlikti popieriaus lape. Taigi, panašaus patogumo sumetimais, vis daugiau darbuotojų turi kompiuterius darbo vietose, o buhalterinės apskaitos specialistai mieliau renkasi dirbti prie kompiuterio ekrano, nei atlikinėti sudėtingus veiksmus raštu.
Daug knygų mes taip pat galime išvysti elektroniniu pavidalu, tačiau žmonės nelinkę atsisakyti tradicinių būdų skaitymui, nors tuo tarpu elektroniniai atvirukai ar naujienų straipsniai yra labai plačiai paplitę.
Taigi, tiek informacijos pateikimas popieriaus lape, tiek ekrane yra svarbus ir plačiai naudojamas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-27
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis23.77 KB
AutoriusMei
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc. Dr. Rimvydas Skyrius
Švietimo institucijaISM Vadybos ir Ekonomikos Universitetas
FakultetasISM Vilniuje
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacijos pateikimo technologiju tendencijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • ISM Vadybos ir Ekonomikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Doc. Dr. Rimvydas Skyrius
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą