Išplėstinė paieška
 
 
 

Skeneriai (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Skeneriai. Skenerių tipai. Dokumentų (biuro ar lapiniai) skeneriai. Plokštieji staliniai (planšetiniai) skeneriai. Skaidrių ir negatyvų skeneriai. Būgniniai skeneriai. Techninės skenerių charakteristikos. Originalo ruošimas skenuoti. Skenavimo eiga. Skenavimo ypatumai. Skenerio priežiūra. Išvados.

Ištrauka

Padorų skenerį šiandien galima įsigyti už 500-700 litų (vienas pigiausių apie 150 Lt). Anksčiau skenerio reikalingumu namie ar kontoroje galima buvo smarkiai abejoti, o dabar atsirado dešimtys veiklos sričių, kur jį galima pritaikyti. Nežinote, kada gali prireikti spalvotos iliustracijos pačių sukurtam šventiniam sveikimui, firmos blankui, vizitinei kortelei ar kuriamam tinklapiui. Skenuojant vaizdas įvedamas į kompiuterį. Tai labai patogu norint vaizdą redaguoti. Tai ypač ak-tualu šiomis dienomis, kai žmonės nori pagražinti, pakeisti tikrovę. Taip pat skeneris pasitarnauja, kai norima nuskenuotą atvaizdą persiųsti ar įkelti į internetą ar pan.

Skeneris – įtaisas, kuriuo į kompiuterį perkeliama vaizdinė informacija (išspausdinto teksto lapas, paveikslėlis, skaidrė, nuotrauka ar nedidelis tūrinis daiktas. Perkeltą vaizdą specialiomis programomis galima visaip koreguoti: pašalinti nereikalingus objektus ar trūkumus, įterpti naujus objektus, pakeisti spalvinę gamą, naudojant ženklų atpažinimo programas (OCR –Optical Charac-ter Recognition) nuskenuotų tekstų vaizdus paversti tekstų bylomis.
Skeneris yra vienas iš seniausių kompiuterinių įtaisų, kuriais naudojamasi fotografijos srityje ir vaizdų saugojimo bei apdorojimo sistemose. Įvairūs vaizdų skenavimo mechanizmai jau daugiau kaip 100 metų taikomi telegrafams, faksimiliniams aparatams, telekameroms.

Elektroninio skenerio pirmtaku galima laikyti vokiečių fiziko Artūro Korno (Arthur Korn (1870 – 1945)) 1902 m. pademonstruotą fototelegrafą, kuris veikia tokiu pačiu principu kaip ir šiuolaikinis būgninis skeneris. Ant besisukančio stiklinio būgno (cilindro) buvo pritvirtinta fotos-kaidrė, plonu šviesos spinduliu apšviečiama iš cilindro vidaus. Šviesos spindulys per prizmę patek-davo ant A. Korno išrasto šviesai jautraus seleno fotoelemento, kuris skirtingus skenuojamo vaizdo šviesumo tonus vertė į proporcingo dydžio kintamą elektros srovę. Elektros signalas telegrafu buvo perduodamas dideliu atstumu.
Aišku, šiuolaikiniai skeneriai sukonstruoti daug tobuliau. Jie turi šviesos šaltinį (fluores-cencinę ar dujų išlydžio lempą arba fotodiodų liniuotę), fotoelementų liniuotę arba matricą ir fo-toimtuvo ar skenuojamo originalo traukimo mechanizmą. Fotoimtuvas nuo popieriaus atsispindėjusią arba pro dokumentą (pvz., per skaidrę) prasiskverbusią šviesą paverčia elektriniu signalu, pro-porcingu jos intensyvumui. Gautas analoginis elektrinis signalas paver¬čia¬mas tokiu skaitmeniniu signalu, kurio reikšmė proporcinga šviesos intensyvumui. Fotoimtuvas vaizdą diskretizuoja (sudalija į elementus), o analoginis skaitmeninis keitiklis analoginį signalą keičia skait¬me¬ni¬niu (fiksuoja pilkumo lygius). Skaitmeninis signalas siunčiamas į kompiuterį ir jame paverčiamas nurodyto for-mato byla. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-10
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai7
Dydis570.4 KB
AutoriusEma
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc. K.Vaitasius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasDizaino ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skeneriai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2008-05-07 IP: 193.219.179.122
    Blondis sako

    Naudotas Kauno kolegijoje

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc. K.Vaitasius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą