Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Optiniai diskai su tiesiogine prieiga

Optiniai diskai su tiesiogine prieiga

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Kompaktiniai diskai. CD-ROM technologija. CD-R technologija. CD-RW technologija. CD-MO technologija. Klaidų nustatymas ir korekcija. Kompaktinių diskų tendencijos. DVD diskai. DVD-ROM diskai. DVD-R diskai. DVD-RAM diskai. DVD-RW diskai. DVD+RW diskas. DVD diskų informacijos kodavimas. FMD diskai. BLUE-REY diskai.

Ištrauka

Informacijos laikmenos tai - materiali terpė skirta duomenims įrašyti. Informacijos laikmenos gali būti kompiuterinės ir nekompiuterinės. Pastarosioms galima priskirti informaciją įrašytą popieriuje nesinaudojant kompiuterio ir jo periferinių įrenginių pagalba, bei laikmenos skirtos laikyti garsinę, vaizdinę ar kitokią informaciją kuriai nuskaityti kompiuteris nėra reikalingas.
Laikmenas galima suskirstyti pagal informacijos išsaugojimo pobūdį:
1. magnetinis,
2. magneto-optinis,
3. optinis,
Pagrinde, laikmena reikėtų laikyti tokią kompiuterinei informacijai skirtą laikyti įrenginį, kuris informaciją išlaiko ne tik kompiuterio darbo metu, bet ir po kompiuterio išjungimo. Taigi tai yra įrenginiai skirti informacijos užrašymui, kaupimui, laikymui ir atgaminimui. Pagal šiuos požymius informacijos laikmenomis reikėtų laikyti šiuos:
1. Magnetinių diskų kaupiklis (HDD (Hard Disc)) Jis yra pagrindinė informacijos laikymo kompiuteryje ir standartinė kompiuterio komplektacijos dalis.
2. Lankstaus disko kaupiklis (FDD (Floppy Disc)).
3. Magneto-optiniai diskai.
4. Optiniai diskai.
5. Strimerio magnetinė kasetė tai - audio kasetė į kurią strimerio pagalba yra įrašoma kompiuterinė informacija. Strimeris tai įrenginys skirtas kaupti kompiuterinę informaciją kasetinio magnetofono juostose.

Šiame darbe aptarsime tik vieno tipo laikmenas - tai optiniai diskai su tiesiogine prieiga.

Sony ir Philips 1980 metais išrado kompaktinį diską. 1982 metais pradėtas gaminti kompaktinis diskas (CD-AUDIO) kelių metų bėgyje pilnai užkariavo muzikinę rinką, išstumdamas vinilinius diskus. Geras garsas, maži matmenys, patogus ir patikimas saugojimas ir ilgaamžiškumas pritraukė daugybe vartotojų. Pirmieji CD buvo skirti skaitmeninio garso įrašams saugoti. Juos kuriant buvo iškeltas uždavinys - diske sutalpinti valandos trukmės HiFi kokybės garso įrašą. 1984 metais buvo pristatytas CD-ROM kompaktinis diskas. Buvo pradėta kurti nauji diskų standartai, didinamas duomenų perdavimo greitis.
Kompaktinių diskų standartai yra tokie:
CD-DA - šis standartas buvo priimtas 1982 firmų Philips ir Sony. Jis koduojamas Compact Disc Digital Audio (skaitmeninio garso kompaktinis diskas).
CD-ROM - po Audio CD sukūrimo 1984 metais Philips ir Sony pradėjo naudoti diskus kompiuterių informacijos saugojimui.
Mixed Mode CD - sujungus CD-ROM ir CD-DA buvo sukurtas Mixed Mode CD (maišyto režimo).
CD-ROM/XA - šio disko pavadinimas šifruojamas kaip Compact disc - Read Only Memory / eXtended Architecture (CD-ROM / išplėstoji architektūra). Nors tokį diską 1989 metais sukūrė Philips, Sony ir Microsoft, standartas galutinai buvo patvirtintas tik 1991.
CD-I - šis standartas buvo sukurtas 1987 metais Philips ir Sony korporacijose. Tai specialus standartas kurį numatyta naudoti buitinės technikos pramonėje. Buvo sukurti specialūs grotuvai palaikantys šį standartą.
CD-EXTRA - tai standartas suderinantis normalius audio kompaktus ir CD-ROM/XA duomenų takelius, panašiai kaip ir Mixed Mode CD. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-11
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis260.98 KB
Autoriusaudrone
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Optiniai diskai su tiesiogine prieiga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą