Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Bendros ir specialios paskirties operacinės sistemos

Bendros ir specialios paskirties operacinės sistemos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Programos Fdisk.exe paskirtis. Darbas su operacine sistema MS - DOS. Operacinės sistemos MS - DOS iškvietimas. Pagrindinės operacinės sistemos MS-DOS komandos. Parametrai. Raktai. DOS komandų sąrašas. Operacinės sistemos diegimas. Pagrindinės nuostatos. Windows XP įdiegimas. WinXP OS SP1 įdiegimas ir pastabos. Taikomųjų programų įdiegimas. Operacinių sistemų tipai.

Ištrauka

Diskiniai kaupikliai gali būti suskirstyti į kelias dalis, iš kurių gali būti įkrautos skirtingos operacinės sistemos. Kiekvienoje iš šių dalių yra vienas arba keli loginiai kaupikliai, kurie DOS terpėje žymimi raidėmis (C:; D:; ir t.t.). Diskinio kaupiklio padalinimui į dalis ir loginius kaupiklius operacinėje sistemoje DOS yra programa Fdisk. Šią programą taip pat galima naudoti informacijos apie diskinio kaupiklio padalinimą į loginius kaupiklius peržiūrai.
Dosinėje eilutėje parašius fdisk komanda į ekraną išvedamas pagrindinis meniu:
Fdisk Options
Current fixed disk drive:
Choise one of the following:
1. Create DOS partition or Logical DOS Drive (sukurti diskinio kaupiklio dalį DOS formate, arba loginį kaupiklį);
2. Set active partition (nurodyti, iš kurios kaupiklio dalies įkraunamas kompiuteris, jį įjungiant, t.y. kuri kaupiklio dalis yra aktyvi);
3. Delete partition or Logical DOS Drive (ištrinti kaupiklio dalį arba loginį kaupiklį);
4. Display partition informacion (išvesti informaciją apie diskinio kaupiklio padalinimą);
5. Change current fixed disk drive (pasirinkti diskini kaupiklį, ši meniu punktas yra kai kompiuteryje yra tik vienas diskinis kaupiklis)
Enter choice: [ ] (parašome pasirinkto meniu punkto numeri).
Savo pasirinkimą galima atšaukti su ESC.
Jeigu pasirinksite pagrindinio meniu punktą 4, tai į ekraną išvedama lentelė su informacija apie kaupiklio padalinimą. Lentelė sudaryta iš stulpelių. Partition- šiame stulpelyje nurodomos loginio kaupiklio numeris, o jei tai pirminė dalis- taip pat ir jai priskirta raidė; Status- raidė A šiame stulpelyje nurodo, kad eilutėje aprašoma kaupiklio dalis yra aktyvi, t.y. įjungus kompiuterį, iš jos įkraunama operacinė sistema; Type- dalies tipas: "PRI"- pirminė dalis; "EXT"- išplėstinė dalis; "DOS"- dalis DOS formate; Volume Label- loginio kaupiklio, esančio toje dalyje, žymuo; Mbytes- dalies talpa Mbaitais; System- dalies failų sistemos tipas; Usage- dalies talpos santykis su bendra kaupiklio talpa. Po lentele yra klausimas ar norime peržiūrėti informaciją apie loginius kaupiklius. Jei norime reikia atsakyti (Y) ir Enter, tai į ekraną bus išvesta lentelė su informacija apie toje dalyje esančius loginius kaupiklius.
Kaupiklio dalių arba loginių kaupiklių sukūrimui reikia pasirinkti iš pagrindinio meniu 1 punktą. Jei kompiuteris turi ne vieną kaupiklį, reikia prieš tai pasirinkti atitinkamą kaupiklį, naudojantis 5 meniu punktu. Sužadinus 1 meniu punktą į ekraną išvedamas toks meniu:
Create Primary DOS Partition (sukurti pirminę diskinio kaupiklio dalį DOS terpei);
Create Extended DOS Partition (skurti išplėstinę diskinio kaupiklio dalį DOS terpei);
Create Logical DOS Drive(s) in the Extended DOS Partition (sukurti loginius kaupiklius diskinio kaupiklio išplėstinėje dalyje).
Jei nėra sukurta nė viena dalis tai pirmiausia reikia sukurti pirminę DOS dalį. Tai reikia pasirinkti 1 meniu punktą. Paklausiama ar norime sukurti maksimalios apimties kaupiklį tai atsakome (Y) ir apdorojimas bus tuo baigtas. Jei atsakote (N) į ekraną bus išvesta dialogo kortelė su informacija apie DOS pirminės dalies apimtį. Pirmoje eilutėje pateikiama informacija apie bendrą kaupiklio apimtį. Antroje eilutėje galima įvesti skaičių Mbaitais arba procentus, kur nurodome kokio dydžio bus kaupiklis. Spaudžiame Enter ir programa pati sukurs kaupiklio dalį ir grįš prie pagrindinio meniu punkto.
Pasirinkus meniu punktą 2, sukuriama išplėstinė dalis. Ji kuriama kaip ir pirminė. Sukūrus išplėstinę dalį, ją reikia padalinti į loginius kaupiklius. Tai galima padaryti pasirinkus 3 meniu punktą. Po to išvedama tokia lentelė: pirmoje eilutėje pateikiama bendra išplėstinės DOS dalies apimtis; antroje mes vėl galime nurodyti kokio dydžio bus loginis disko dydis; spaudžiame Enter. Sukuriamas loginis kaupiklis, o jei lieka laisvos vietos vėl bus išvesta lentelė.
Jeigu kaupiklyje yra daugiau nei viena dalis, reikia nurodyti, iš kurios įkraunama operacinė sistema. Pasirenkame 2 pagrindinio meniu punktą. Lentelėje įvedame numerį dalies, iš kurios ji bus įkraunama.
Jeigu norite pakeisti diskinio kaupiklio padalinimą į dalis arba išplėstinės dalies padalinimą į loginius kaupiklius, pirmiausia reikia ištrinti kai kurias dalis, ir laisvoje vietoje sukurti naujas dalis. Tam tikslui reikia pasirinkti pagrindinio meniu 3 punktą. Į ekraną bus išvestas meniu:
Delete Primary DOS Partition (ištrinti DOS pirminę dalį);
Delete Extended DOS Partition ( ištrinti DOS išplėstinę dalį);
Delete Logical DOS Drive(s) in the Extended DOS Partition (ištrinti loginius kaupiklius išplėstinėje DOS dalyje);
Delete Non-DOS Partition (ištrinti "non-DOS" kaupiklio dalį).
Norint ištrinti DOS išplėstinę dalį, pirmiausia reikia ištrinti visus joje esančius loginius kaupiklius. Ištrinant kaupiklio dalį, programa išveda lentelę su duomenimis apie kaupiklio padalinimą ir paprašo įvesti ištrinamos dalies numerį. Po to programa perspėja, kad visi toje dalyje esantys duomenys bus sunaikinti. Jei norime tęsti tai atsakome (Y). Taip galima ištrinti bet kokią kaupiklio dalį.
Norint greitai išvesti informacijos apie kaupiklių padalinimą santrauką, galima naudotis komanda- fdisk /status. Bus išvesta informacija stulpeliais. Disk stulpelyje yra fizinio diskinio kaupiklio numeris; Mbytes- kaupiklio talpa Mbaitais; Free- laisvos kiekis kaupiklyje Mbaitais; Usage- jau užimta vieta kaupiklyje procentais. Eilutėse, kurios stulpelyje Disk yra tuščios, yra duomenys apie loginius kaupiklius.
Format. Prieš pirmą naudojimą diską ar diskelį reikia formatuoti t.y. paruošti, kad su juo galėtų dirbti DOS programos. Formatuojant pažymimi takeliai ir sektoriai, įrašoma tarnybinė informacija. Šiam tikslui naudojama komanda format, jo sudėtis yra tokia: ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis64.5 KB
AutoriusMarius
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendros ir specialios paskirties operacines sistemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 26 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą