Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Darbo su asmeniniu kompiuteriu pagrindai

Darbo su asmeniniu kompiuteriu pagrindai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Asmeninio kompiuterio techninė įranga. Įvesties įrenginiai. Įtaisai informacijai saugoti. Bylos ir katalogai. Apibrėžimai, funkcijos. Kaip įrašyti bylą. Kompiuterio darbalaukis – Windows XP. Veiksmų įvairovė.

Ištrauka

Kai tariame žodį "kompiuteris", dažniausiai įsivaizduojame ant stalo padėtą klaviatūrą, vaizduoklį, vadinamąjį pagrindinį bloką. Tačiau tai gana paviršutiniškas įspūdis. Iš tikro tai ištisa sistema, be jau minėtos aparatūros turinti kitų svarbių komponentų.
Kompiuterinę sistemą sudaro techninė įranga, arba aparatūra, programinė įranga, arba programos, ir žmonės – vartotojai, prižiūrėtojai, įrangos tobulintojai, kūrėjai. Trūkstant bent vieno iš minėtų komponentų sistema neatlieka savo funkcijų. Nupirkta moderni aparatūra be programų yra tik "metalo" krūva. Tobuliausių programų paketas yra bevertis, jei nėra kur jo įdiegti. Neišmanėlio žmogaus "eksperimentai" su brangia įranga ir naujausiomis programomis taip pat beprasmiai.
Todėl šiame referate aptarsiu darbo su asmeniniu kompiuterio pagrindus. Sužinosite kokia yra kompiuterio techninė įranga, kokios jos dalys ir kaip ja naudotis, kur išsaugoti informaciją, kas yra bylos ir katalogai, kas yra ir kam naudojamas kompiuterio darbalaukis, kas yra meniu ir kaip juo naudotis ir pan.

Asmeninio kompiuterio komplektą paprastai sudaro pagrindinis blokas, kuriame yra įranga informacijai apdoroti, vaizduoklis informacijai rodyti, klaviatūra ir pelė. Dažnai komplekte būna garsintuvai, spausdintuvas, rečiau – vaizdo skaitytuvas (angl. scanner). Žaidimų mėgėjai kompiuteriui valdyti naudoja įvairias vairasvirtes, valdymo pultus. Informaciją dar galima įvesti tam tikru pieštuku rašant grafikos lentelėje ar liečiant pirštu specialų ekraną, iš vaizdo kamerų ir skaitmeninių fotoaparatų, per mikrofoną, o rodyti – ne tik vaizduokliu, bet ir projektoriumi naujame ekrane.


Duomenys būna labai įvairūs: tekstai, brėžiniai, piešiniai, garsai, filmuoti vaizdai. Kompiuteris gali apdoroti tik dvejetainę "žaliavą". Todėl valdyti kompiuterį, suvesti duomenis ir pakeisti juos į formą, tinkamą apdoroti, reikalingi įvairūs įvesties prietaisai.
Klaviatūra. Mygtukai ir klavišai buvo pagrindiniai pirmųjų kompiuterių valdymo ir duomenų įvedimo elementai. Klaviatūra ir dabar yra pagrindinis įtaisas duomenims į asmeninį kompiuterį įvesti.
Pagal išdėstymą ir paskirtį klaviatūroje yra kelios klavišų grupės:
1. Pagrindinė grupė – klavišai teksto simboliams įvesti. Ant daugelio šios grupės klavišų užrašytas ne vienas, o du ar net trys simboliai. Tai reiškia, kad tiesiog paspaudus klavišą įvedamas vienas simbolis, o, pavyzdžiui, tuo pačiu metu paspaudus ir Shift klavišą – kitas (užrašytas aukščiau) simbolis. Daugelio klavišų paskirtį galima pakeisti keliais būdais: kartu arba priš tai paspaudžiant specialų klavišą (klavišų derinį), panaudojant kitą klaviatūros tvarkyklę (angl. driver – pagalbinė programa), perjungiant tvarkyklės rėžimą.
2. Valdymo klavišai. Kad būtų patogiau dirbti abiem rankom, Shift, Ctrl, Alt klavišai yra pakartoti pagrindinės klavišų grupės kairėje ir dešinėje. Paminėsime keletą valdymo klavišų funkcijų ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-27
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis485.32 KB
Autoriusgiedrius
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo su asmeniniu kompiuteriu pagrindai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą