Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Žmogus ir kompiuteris

Žmogus ir kompiuteris

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įžanga. Kompiuterio atsiradimo istorija. Kompiuterio paskirtis. Kompiuterio programos. Kompiuterio pritaikymas. Internetas. Pabaiga.

Ištrauka

20 amžiaus antrosios pusės technikos stebuklas – kompiuteris. Jis pateikia glaustą informaciją, daug žinių, aprėpia viso pasaulio erdvę... Be abejo, tai žmogaus proto kūrinys.
1946 metais JAV sukurta pirmoji elektroninė skaitmeninė mašina ,,Altair8000". Asmeninių kompiuterių paplitimą galima laikyti kompiuterijos revoliucija.
Kompiuteris verčia mus gyventi sparčiau. Kompiuteris diktuoja tokį gyvenimo tempą, kad fundamentaliosios tiesos praranda fundamentalumą, primityvus aiškinimas kelia nuobodulį spėjantiems su technologijos pažanga, o konkretūs pavyzdžiai pasensta greičiau nei parašoma knyga. Metų kaita revoliucijų nesukelia, tik dar labiau padidina gyvenimo tempą. Kompiuteriai vis ,,draugiškesni" mums, bet patys dirba vis sparčiau ir mums tinginiauti neleis.


Žodis ,,kompiuteris" reiškia ,,skaičiuotojas", tai yra įrenginys, atliekantis įvairius skaičiavimus. Poreikis automatizuoti duomenų apdorojimą, tarp jų ir skaičiavimą, atsirado labai seniai. Prieš daugelį tūkstančių metų skaičiavimui buvo naudojami skaičiavimo pagaliukai, akmenukai ir panašiai. Daugiau nei prieš 1500metų skaičiavimui palengvinti žmonės pradėjo naudoti skaitliukus.
1642 m. Blezas Paskalis išrado įrenginį, kuris mechanizuotai atliko skaičių sudėtį, o 1673 m. Golridas Leibnicas sukonstravo aritmometrą, kuriuo naudojantis buvo galima mechaniškai atlikti keturis aritmetinius veiksmus. Nuo 19 a. aritmometrai buvo pradėti naudoti labai plačiai. Buvo ir tokia profesija – skaičiuotojas, tai yra žmogus, dirbantis su aritmometru ir vykdantis tam tikrą veiksmų seką. Deja, skaičiuojama buvo labai lėtai : dešimtys skaičiuotojų dirbdavo po keletą savaičių ar net mėnesių.
Pirmoje 19a. pusėje anglų matematikas Čarlzas Bebidžas pabandė sukonstruoti universalų skaičiavimo įrenginį – Analitinę mašiną, kuri turėjo atlikti skaičiavimus pati, nedalyvaujant žmogui. Ji turėjo mokėti vykdyti programas, įvedamas perfokortomis ir turėti ,,sandėlį" duomenų ir tarpinių rezultatų saugojimui. Bebidžas nesugebėjo užbaigti savo Analitinės mašinos – ji buvo per daug sudėtinga to meto technikos išsivystymo lygiui. Tačiau jis sukūrė visus pagrindinius principus, kuriais remdamasis amerikietis Govardas Eikenas, 1943m. vienoje iš ,,IBM" firmos įmonių sukonstravo tokią mašiną, pavadinimu ,,Mark – 1". Dar anksčiau, 1941m. Bebidžo idėjas pakartotinai atrado vokiečių inžinierius Konradas Cuzė, kuris taip pat sukonstravo panašią mašiną.
Tuo metu panašių mašinų kūrimu užsiiminėjo kelios tyrinėtojų grupės. 1943m. JAV grupė specialistų, kuriai vadovavo Džonas Močlis ir Presperis Ekertas , sukonstravo panašią mašiną naudodami elektronines lempas.
Močlis ir Ekertas ėmėsi tobulinti mašiną, kad ji galėtų saugoti programą savo atmintyje. 1945m. prie mašinos kūrimo prisidėjo matematikas Džonas fon Neimanas, šia tema parašė mokslinį pranešimą. Taip jis suformavo aiškius ir paprastus universalių skaičiavimo įrenginių, tai yra kompiuterių veikimo principus.
Didžioji dauguma vėliau sukonstruotų kompiuterių rėmėsi principais, kuriuos išdėstė 1945m. Džonas fon Neimanas.
Ketvirtojo ir penktojo dešimtmečių kompiuteriai – didžiulės salės pristatytos spintų su elektronine įranga.
Pirmasis žingsnis kompiuterių sumažinimo linkme buvo žengtas po to, kai 1948m. buvo išrastas tranzistorius – miniatiūrinis elektroninis prietaisas, kuriuo galima buvo pakeisti iki tol naudotas elektronines lempas. Antroje penktojo dešimtmečio pusėje pasirodė tranzistoriniai kompiuteriai. Jie buvo šimtus kartų mažesni už lempinius. Šeštojo dešimtmečio viduryje buvo sukonstruoti daug kompaktiškesni išoriniai kompiuterio įrenginiai, 1965m. firma ,,Digital Equipment" pagamino pirmąjį mini kompiuterį, kuris buvo šaldytuvo dydžio. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis11.5 KB
AutoriusVaida
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zmogus ir kompiuteris [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą