Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Multimedijos sistemos įranga (2)

Multimedijos sistemos įranga (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Multimedijos sistemos panaudojimas. Akustinės sistemos ir mikrofonai. Erdvinis garsas. Mikrofonas. Vaizdo kameros. Mėgėjiškos analoginės vaizdo kameros. Mėgėjiškos skaitmeninės vaizdo kameros. Vaizdo kameros sandara. Vaizdo kameros veikimas. Skaitmeniniai fotoaparatai. Kompiuteriniai projektoriai. Kompiuteris ir dirbtinė erdvė. Išvados.

Ištrauka

Vos prieš kelerius metus prieš mūsų akis pradėjo šmėžuoti žodis "multimedija". Lietuviškai šį reiškinį dažnaimėgstama apibūdinti kaip daugialypę terpę. Pati sąvoka semantiškai universali ir įvairiapusė, todėl multimedija iki šiol suvokiama ir apibrėžiama labai plačiai bei skirtingai. Kaip sakoma - kiek žmonių, tiek nuomonių. Tačiau kas iš tiesų yra ta multimedija?

Multimedija - tai šiuolaikinė informacinė technologija, integruojanti tradicinius ir originalius duomenis ir informaciją, kuriuos valdo kompiuterinė sistema, panaudodama duomenų įrašymo ir atkūrimo techninę įrangą, veikiančią realiame laike.

Tradiciniai duomenys – statiniai (pastovūs) laiko atžvilgi: tekstas, lentelė, grafikas, piešinys.
Originalūs duomenys – dinaminiai (kintantys) laiko atžvilgiu: garsas (kalba, muzika), vaizdai, televizijos kadrai, animacija.
Multimedijos sistema kompiuteryje jungia tekstinę, grafinę, garsinę informaciją, vaizdus ir animaciją. Šioje sistemoje PK yra informacijos apdorojimo ir kontrolės centras. Vienas svarbiausių multimedijos sistemos elementų yra Interneto tinklas. Jo įtaka tokia didelė, kad gaminami kompiuterinių terminalai ir televizoriai, kuriais galima tiesiogiai bendrauti su Internetu. Kartais Internetas yra vadinamas hipermultimedijos sistema, nes jame galima bendrauti perduodant visų rūšių informaciją.
Buitinę multimedijos sistemą galėtų sudaryti tokie elementai: palyginti galingas kompiuteris su sparčiu modemu, turintis talpų dikinį ir CD-ROM kaupiklį, specialios garso ir televizinio vaizdo įvedimo ir išvedimo plokštes ; muzikinė klavetūra; geras stereofoninio ar erdvinio garso stiprintuvas; akustinė sistema; mikrofonas; skeneris; vaizdo magnetofonas; vaizdo kamera; televizorius; specifinė programinė įranga. Ši įranga leistų įvesti į PK informaciją iš įvairių šaltinių, ją apdoroti ir pateikti, pvz:. Paruošti įtaigią iliustruotą ir įgarsintą informaciją.
Visa multimedijos sistema kol kas yra brangi, todėl vartotojas įsigyja tik jam reikalingą įrangą. Dažnas kompiuteris turi modemą, CD-ROM kaupiklį ir garso įvedimo bei išvedimo įrangą. Jų pakanka norint naudotis iliustruotais ir įgarsintais informacijos šaltiniais iš CD-ROM diskelių ir Interneto, taip pat kompiuteriniams žaidimams, demonstracinei medžiagai įgarsinti. Garsą galima įrašyti iš mikrofono, įvairios garso aparatūros, o paskui juo palydėti, pvz:. demonstracinę programą. Šiuolaikinis PK be specialių priedų gali atkurti geros kokybės animacinius vaizdus, užimančius visą displėjaus ekraną. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-06
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis450.92 KB
AutoriusJūratė
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Multimedijos sistemos iranga (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą