Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Kovos su virusais priemonės

Kovos su virusais priemonės

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Antivirusinė programinė įranga. Programos – detektoriai (skeneriai). Programos – daktarai(fagai). Programos – revizoriai. Programos – filtrai. Antivirusinių programų apibendrinimas. Apsaugos nuo virusų būdai. Bendrosios informacijos apsaugos priemonės. Specializuotos kovos su virusais priemonės. Profilaktinės priemonės. Išvados.

Ištrauka

Biologo požiūriu, virusas yra genetinės medžiagos fragmentas, kuris savo gyvavimui ir dauginimuisi turi infekuoti (užkrėsti) kokį nors organizmą-nešėją. Kad virusas plistų tarp organizmų, jam paprastai būdingos savybės, priverčiančios nešėją atlikti tam tikrus patologinius (liguistus) veiksmus, pvz., čiaudėjimą. Vieni virusai turi ribotą nešėjų skaičių, o kiti - labai platų jų diapazoną, pvz., bakterijas, gyvūnus ir pan. Dalis virusų yra sunkių infekcinių susirgimų priežastis.
Todėl nieko nuostabaus, kad įvairios kenkėjiškos kompiuterinės programos (t.y. tokios, kurios, įvestos į sistemą, sutrikdo jos veikimą) pavadintos bendru, virusų, vardu. Taigi, programuotojo požiūriu, virusas - tai kompiuterinis kodas, kuris savo plėtimuisi turi infekuoti kurią nors programą-nešėją. Paprastai kompiuterinis virusas infekuoja kitas programas įjungdamas į jas programos-viruso kodą. Virusas projektuojamas tokiu būdu, kad jis po tam tikro laiko galėtų keisti savo formą ir tikslą. Be to, jis dauginasi ir prisijungia prie programų arba kitų failų ir, "pasislėpęs" ten, "keliauja" nuo vieno kompiuterio prie kito. Virusai programuojami, siekiant atlikti įvairius kenkėjiškus veiksmus: trinti kieto disko informaciją, modifikuoti ar naikinti tam tikrus failus ir kt.
Pirmą kartą (1949m.) programos-viruso, t.y. kompiuterinės programos, galinčios daugintis, modelį pateikė Džonas fon Neimanas (John fon Neumann). Pirmas užregistruotas kompiuterinis virusas buvo žaidimas "Karas operatyvioje atmintyje" ("Core War"), kurį 6-ajame dešimtmetyje sukūrė kompanijos Bell Laboratories darbuotojas M.Duglas Makilroi. Žaidimo tikslas buvo parašyti programą, kuri ištrintų priešininko informaciją ir blokuotų jo įrašus atmintyje.
EGABTR - pirmas IBM PC virusas, atsiradęs 1985 m. liepos mėnesį. Šiuo metu pateikti visą esamų virusų sąrašą praktiškai neįmanoma, nes nauji virusai sukuriami beveik kiekvieną dieną. Be to, specialistai, kuriantys virusus aptinkančias programas ir bandantys nustatyti, ar du virusai yra to paties, ar skirtingo tipo, dažnai naudoja skirtingus kriterijus. Vieni specialistai laiko virusus skirtingais, jei jų kodai skiriasi bent vienu bitu. Kiti - grupuoja virusus į šeimas ir vienos šeimos virusus nelaiko skirtingais. Todėl, priklausomai nuo vertinimo kriterijų, šiuo metu pasaulyje suskaičiuojama nuo 50 iki daugiau kaip 10000 (šiuo atveju manoma, kad kasdien sukuriami bent 6 nauji virusai) skirtingų virusų.

Kovai su virusais pasitelkiamos specialios programų sistemos, kurios džniausiai vadinamos antivirusinėmis programomis. Pagal veikimo būdą ir atliekamas funkcijas į antivirusinės sistemos sudėtį įeinančios programos gali būti skirstomos į tokias pagrindines grupes:
programos - detektoriai (skeneriai);
programos - daktarai (fagai);
programos – revizoriai;
programos - filtrai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-08
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis183.09 KB
Autoriuskriste
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasL. Budrikaitė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kovos su virusais priemones [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • L. Budrikaitė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą