Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Programų sistemų apsaugos nuo nesankcionuoto naudojimo metodai

Programų sistemų apsaugos nuo nesankcionuoto naudojimo metodai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Temos analizė. Programų pažeidžiamumas. Bendrieji pažeidžiamumo metodai. Buferio perpildymas. Formato specifikacija. Vienkartiniai užpildai. Darbo srities analizė. Programų apsaugos būdai. Programų apsauga naudojant išorinius raktus. Programų apsauga jas suspaudžiant. Programų apsauga naudojant apsaugos kodus. Programų apsauga "pririšant" jas prie kompiuterio įrenginių. Kitos komercinės apsaugos programos. Programos apsaugos pavyzdys. Darbinės srities modelis. Įrankių ir priemonių pasirinkimo analizė. Pradinis projekto aprašymas. Darbo eigos grafikas. Iškilusios problemos. Darbo stovio aprašymas. Patarimai kaip pagerinti programos apsaugą. Išvados. Darbo anotacija. Priedai (6).

Ištrauka

Terminą "hakingas" (angl. hacking) vartoja ir rašantieji kodą, ir jį išnaudojantieji. Ir nors šių hackerių grupių tikslai skiriasi, tačiau jie visi problemas sprendžia panašiai. Kadangi išmanant programavimą lengviau išnaudoti programas, ir priešingai – suprantant išnaudojimą lengviau programuoti, dauguma "hackerių" daro ir viena, ir kita. Galima rasti įdomių gudrybių ("hacks") dirbant abiem metodais, naudojamais tiek kodui rašyti, tiek programoms išnaudoti. "Hakingas" yra ne kas kita, kaip būdas sumaniai ir neintuityviai rasti problemos sprendimą.
Gudrybės, sutinkamos programų išnaudojimo atvejais, dažniausiai apima neįtikėtinų kompiuterio panaudojimo būdų pritaikymą, leidžiantį pasiekti nuostabių rezultatų, dažniausiai siekiant apeiti apsaugą. Bet kuriai užduočiai atlikti galima parašyti daugybę programų, tačiau dauguma jų bus pernelyg didelės, sudėtingos ir prastos. Ir tik keli sprendimo būdai bus nedidelės apimties, efektyvūs ir tikslūs.
Dėl staigaus kompiuterinio duomenų apdorojimo galios augimo ir laikino internetinės komercijos išsiplėtojimo mažiau dėmesio skirta gudrybėms (apsaugoms) ir kodo elegancijai, labiau sureikšminta galimybė parašyti kuo pigesnį ir spartesnį funkcinį kodą. Nėra komercinės naudos gaišti dar penkias valandas, siekiant sukurti truputį spartesnį ir labiau atmintinę taupantį kodą, kai šiuolaikiniam procesoriui tas spartos padidinimas tesudarys kelias milisekundes, o atmintinės taupymas – tik tokį procentą nuo šiuolaikiniuose kompiuteriuose esančios kelių šimtų milijonų baitų atmintinės. Kai atskaitos taškas yra pinigai, gaišti laiką programai optimizuoti paprasčiausiai nebėra prasmės.
Ištikimi tikrajai programavimo elegancijai liko hakeriai – kompiuterių mėgėjai, neieškantys pelno. Tai išnaudojimo kodų kūrėjai, siekiantys sukurti mažyčius ir efektyvius kodus, galinčius įsigauti pro siauras apsaugos spragas.
Darbo tikslas: aprašyti šiuo metu naudojamus programų apsaugos nuo nesankcionuoto panaudojimo būdus, sugalvoti ir parašyti naują apsaugos metodą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-14
DalykasKompiuterių kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai7
Dydis72.79 KB
AutoriusTomas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasAsist.. V. Giedrimas
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Programu sistemu apsaugos nuo nesankcionuoto naudojimo metodai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Asist.. V. Giedrimas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą