Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Duomenų saugojimo įrenginiai (2)

Duomenų saugojimo įrenginiai (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Magnetiniai informacijos kaupikliai. USB raktas. Standusis diskas (HDD). Lankstusis diskelis. Optiniai informacijos kaupikliai. Istorija. DVD diskas. DVD-video. DVD-audio. DVD-ROM įrenginių greičiai. MINIDVD. DVD-RAM. Palyginimas. Kompaktinė plokštelė. Kompaktinio disko struktūra. Kompaktinio disko klausymas ir įrašymas. Optinių įrenginių sąsaja. Magnetinių juostų įrenginiai. Magnetiniai juostlaikiai. Kieto kūno kaupimo įrenginiai (Solid State Storage) yra stacionarūs (be judesio) kaupikliai. Masinės informacijos kaupimo įrenginiai. Išvados.

Ištrauka

Pagrindinis AK1 išorinės atmintines įtaisas - stacionarus standusis diskas, kuriame saugoma kompiuteriui valdyti ir skaičiavimams atlikti reikalinga programinė įranga bei įvairūs duomenys.
Informacijai į kitą AK perkelti ar laikinai saugoti skirtas lankstusis diskelis. Šiuolaikinių AK lanksčiųjų diskelių talpa siekia kelis megabaitus. Pastaruoju metu sparčiai plinta optiniai ir magnetooptiniai diskai, kuriuose duomenys rašomi ir skaitomi lazerio spinduliu. Šiuo metu AK dažniausiai aprūpinami tik skaitymui skirtu optiniu disku, kurie vadinami kompaktiniais diskais (CD-ROM), įrenginiais. Standartine vieno tokio disko talpa yra 640 megabaitu.
Inžinieriai, stengdamiesi padidinti keičiamų diskelių talpą, sukūrė naujus išorinės atmintines tipus. Pavyzdžiui, vadinamajame zip diskelyje telpa 100 megabaitų (maždaug 70 kartų daugiau nei paprastame diskelyje).
Paprastai išorinės atmintinės įtaisais yra vadinami visi informacijos kaupikliai, nesantys pagrindinėje plokštėje, tad prie šios kategorijos priskiriami net ir standieji diskai, kurie dažniausiai būna įmontuoti kompiuterio pagrindinio bloko viduje.

Išoriniai kaupikliai(Backing Storage) yra:
• magnetinių diskų įrenginiai;
• optinių diskų įrenginiai;
• magnetinių juostų įrenginiai;
• magnetinių kasečių įrenginiai;
• kieto kūno įrenginiai;
• masinės informacijos įrenginai;
1.Magnetiniai informacijos kaupikliai
Kiekviename kompiuteryje vis dar galima rasti įmontuotą lanksčiųjų diskelių (floppy disk) įrenginį (Paveikslėlis 4). Tai turbūt mažiausias magnetinis informacijos kaupiklis – į vieną 3,5 colių diskelį telpa tik 1,44 MB informacijos. Jie vis dar naudojami mažiems informacijos kiekiams greitai perkelti tarp kompiuterių, kurie nesujungti tinklu. Jie taip pat vis dar labai praverčia norint įdiegti į kompiuterį operacinę sistemą. Visgi galima būtų spėti, kad plintant kompiuterių tinklams bei įrašomiems kompaktiniams diskams, lanksčiųjų diskelių įrenginiai palaipsniui išnyks.
Panašiu principu yra pagaminti plačiausiai naudojami informacijos kaupikliai – standieji diskai (standusis diskas – hard disk) (Paveikslėlis 3). Tai maždaug delno dydžio metalinės dėžutės, kurių viduje išsiurbtas oras, o informacija laikoma daugybėje ant vienos ašies sumautų magnetinių diskelių, tarp kurių juda informaciją rašančios ir nuskaitančios galvutės. Informacija standžiuosiuose diskuose gali išlikti ilgus metus, ji gali būti tūkstančius ir daugiau kartų trinama ir vėl įrašoma. Tačiau reikia žinoti, kad magnetai gali sugadinti jų duomenis, tai pat negalima judinti diskų, kai jie veikia: galvutės gali subraižyti diskelius. Per pastaruosius metus standieji diskai labai stipriai atpigo, o juose įrašomos informacijos kiekis šoktelėjo į viršų: dabar kompiuteriai parduodami su įmontuotais 60 – 80 GB dydžio diskais, galima nusipirkti ir per 100 GB talpos diskų. Vieno gigabaito kaina dabar yra apie 5 Lt (palyginimui: lankstusis diskelis, apie tūkstantoji gigabaito dalis, kainuoja maždaug vieną litą).
Žinoma, svarbu yra ne tik informacijos kiekis, kurį gali išlaikyti kaupiklis, bet ir greitis, kuriuo tą informaciją galima pasiekti. Dabartiniai standieji diskai gali perduoti informaciją dešimčių ir šimtų megabaitų per sekundę greičiu (palyginimui: lankstieji diskeliai – tik keliasdešimt kilobaitų per sekundę). Diskų greitis proporcingas jų sukimosi dažniui, kuris matuojamas apsisukimų skaičiumi per minutę (rpm – rotations per minute). Pagal diskų prijungimo prie pagrindinės plokštės būdą jie skirstomi į IDE (Integrated Drive Electronics) bei SCSI (Small computer systems interconnect) diskus. IDE diskai pasitaiko dažniausiai, jų sukimosi greitis gali būti 5400 rmp ir 7200 rpm. SCSI diskų sparta yra didesnė (viršija 10000 rpm), tačiau jie gerokai brangesni, tad paprastai naudojami dideliuose serveriuose.
Standieji diskai gali būti įmontuoti į sisteminį bloką, bet gali būti ir nešiojamieji – prie kompiuterio prijungiami laidu ar specialia jungtimi. pasidarė nešiojamieji USB diskai, (Paveikslėlis 1) (Universal Serial Bus – Universalioji nuoseklioji jungtis), dar vadinami Flash drive arba Flash Key. Jų būna net 1 GB talpos (paprastai – 128 MB). Vienas USB disko megabaitas kainuoja apie litą, o dydis gali būti toks mažas, kad į degtukų dėžutę nesunkiai tilptų keli diskai. Galima spėti, kad jie netrukus visiškai išstums lanksčiuosius diskelius ir bus rimti konkurentai kompaktiniams diskams. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis196.1 KB
Autoriusponelyte
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJ.Mamčenko
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Duomenu saugojimo irenginiai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • J.Mamčenko
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą