Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Informacinių technologijų raida (9)

Informacinių technologijų raida (9)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Informacinių technologijų raida. Pirmieji žingsniai iki didžiojo išradimo- kompiuterio. Kompiuterių raida. Kompiuterių prototipai. Asmeninių kompiuterių raida. Kompiuterių kartos. Išvados.

Ištrauka

Informacinėmis technologijomis vadinami procesai, kurių metu renkami, saugomi, analizuojami, pertvarkomi ir siunčiami vartotojams įvairūs duomenys. Šiuose procesuose pagrindinis dėmesys skiriamas ne duomenų prasmei, o patiems tvarkymo veiksmams, technologijai.
Kai poreikiai nedideli ir veikla nesudėtinga, informacinis tvarkymas nereikalauja daug pastangų. Tam pakanka natūralių žmogaus sugebėjimų. Plečiantis veiklai, šių gebėjimų neužtenka. Pirmiausia iškilo duomenų registravimo, saugojimo ir perdavimo didesniais atstumais problemų. Joms spręsti sukurtos rašto, telegrafo, telefono ir kitokių ryšio priemonių sistemos. Informacijos reikšmė visuomenės gyvenime išaugo po to, kai XX- ojo amžiaus penktajame dešimtmetyje buvo sukurtas elektroninis kompiuteris (computer)-programuojamas įrenginys, kuris saugo ir apdoroja duomenis, atlikdamas skaičiavimus bei kitus loginius ir simbolinius veiksmus. Kompiuteriai, jų sistemos ir tinklai sudarė iš esmės naujas sąlygas informacijai kaupti, saugoti, perduoti ir apdoroti. Tobulėjant kompiuteriams pradėjo sparčiai tobulėti vadinamosios informacinės technologijos, skirtos spręsti įvairius praktinius uždavinius ir pasižyminčios draugiškumu vartotojui- jomis galima naudotis įgijus elementarių darbo kompiuteriu įgūdžių. Informacinių technologijų techninė įranga realizuojami metodai ir būdai informacijai rinkti, saugoti, perduoti, apdoroti ir pateikti vartotojui. Taigi tobulėjant kompiuterinio ryšio technikai, kompiuterių tinklams ir patiems kompiuteriams, situacija iš esmės pasikeitė. Patikimi ir nebrangūs asmeniniai kompiuteriai, kurių techninės ir eksploatacinės savybės daugelį kartų geresnės už šeštojo dešimtmečio informacinių sistemų organizavimui naudotų kompiuterių pajėgumą, tapo neatskiriama daugumos specialistų ir tarnautojų darbo priemone.
Susidarė sąlygos perduoti sukauptą patyrimą kitoms kartoms, racionaliau tvarkyti ūkį, pagreitinti žmonijos plėtrą. Išaugo informacijos tvarkymo, modernių informacinių technologijų diegimo poreikiai.
XX- ojo amžiaus pabaigos visuomenė tapo informacinė visuomenė, kurios kasdiene darbo priemone tampa kompiuteris, leidžiantis bendrauti ir keistis informacija su kitais visuomenės nariais, esančiais bet kurioje pasaulio dalyje.
Pirmykštės bendruomenės nariai dar neturėjo savo kalbos. Jie buvo tarsi izoliuoti vieni nuo kitų. Kitaip tariant savo nuotaiką, idėjas perduodavo sutartiniais judesiais, ženklais ir riksmais. Tačiau, vis dėlto, tai buvo jau protaujanti asmenybė. Ilgainiui žmonės pradėjo tarti vis ilgesnius skiemenis ir taip atsirado kalba. Tai labai pakeitė jų gyvenimo būdą. Žodžiais buvo galima išreikšti viską: savo būseną, jausmus, mintis ir t.t. Žmonės turimomis informacijomis dalindavosi tarpusavyje. Taip žinios keliavo iš vieno pasaulio krašto į kitą, iš kartos į kartą. Tačiau perduodama informacija lakas nuo laiko užsimiršdavo. Todėl buvo žengtas pirmas žingsnis- pirmykščiai žmonės pradėjo informaciją užrašinėti molinėse lentelėse, iškalti akmenyse. Tada raštas dar nebuvo toks tobulas kaip dabar. Buvo piešiami įvairūs simboliai ir gyvūnai. Vėliau simboliai tapo vis įvairesni ir sudėtingesni– taip atsirado raštas. Sparčiausiai jis tobulėjo išsivysčiusiose civilizacijose. Maždaug prieš 4000m. egiptiečiai tekstus pradėjo rašyti ant papiruso. Tačiau tuo metu juos galėjo įsigyti tik turtingiausi žmonės, kurie ir stengėsi mokytis rašyti. Atsiradus vis daugiau raštingų žmonių, knygų skaičius ėmė didėti. Maždaug III a. pr. Kr. Aleksandrijoje (Egipte) buvo įkurta viena pirmųjų pasaulio bibliotekų,deja ji vėliau buvo sudeginta,sudegė visos knygos,metraščiai. Pasiuntiniai keliaudavo po pasaulio kraštus ir supirkinėdavo pergamento ritinius ir rankraščius, kaupdavo ir saugojo juos. Prasidėjo didelių informacijos kiekių kaupimas ir saugojimas. Kiek vėliau buvo išrastas popierius- dar vienas turtingas išradimas. Kinijoje jį pradėta naudoti apie 105m., Japonijoje 610 m., Arabijoje 701 m. Popierius tapo patogiausia ir pigiausia priemonė ant ko rašyti, todėl greitai išplito. O knygų paklausa ir toliau kilo. J. Gutenbergas 1438m. išrado spausdinimo mašiną. Kadangi knygų rašymas ranka buvo labai ilgas procesas, spausdinimo mašinos išradimas paskatino raštingumo plitimą ir mokslo pažangą. Buvo galima pigiai ir greitai spausdinti raštus, sutaupant laiką. Knygos tapo prieinamos visiems. Pradėjo eiti spauda. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis159.58 KB
Autoriusrasa
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informaciniu technologiju raida (9) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą