Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Modemai ir jų įvairovė

Modemai ir jų įvairovė

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Modem – modemas, vertiklis. Modemo sandara. Vidiniai ir išoriniai modemai. Modemo įdiegimas. Problemos įdiegiant modemą. Kabeliniai modemai.

Ištrauka

Pirmosios elektroninio ryšio priemonės – telegrafai ir teletaipai laidais siuntė nuolatinės elektros srovės impulsus. Dabartiniuose kompiuteriuose naudojamas patobulintas šios technikos variantas. Bet telefonais iki šiol laidais siunčiami analoginiai signalai. Signalo stipris ir dažnis priklauso nuo garso stiprio ir tono. Todėl telefonas negali perduoti nuolatinės srovės signalų, naudojamų kompiuteriniuose ryšių tinkluose.
5-ąjį ir 6-ąjį dešimtmetį paplitus kompiuteriams, reikėjo juos suderinti su telefono ryšių linijomis. Modemas (moduliatorius-demoduliatorius) paverčia kompiuterio skaitmeninius impulsus analoginiais impulsais, perduodamais telefono ryšių tinklais. Pirmųjų modemų greitis buvo tik 300 bitų per sekundę. Jie dabar atrodo labai lėti, bet tada buvo greiti. Dabartinių modemų greitis yra šimtus kartų didesnis. Jiems pritaikyti mikroprocesoriai. Jie greitesni už daugelį ankstesnių kompiuterių. Tačiau informacijos perdavimo greitį dabar daugiausia nulemia dvilaidės telefono linijos.

Modemas – tai tam tikros rūšies transliatorius tarp skaitmeninės kompiuterinės ir telefoninės sistemų. Žodis MODEMAS suidarytas iš dviejų žodžių MODuliuoti ir DEModuliuoti.
MOD uliavimas + DEM oduliavimas = MODEM as
Kai mes kalbame, skleidžiame nenutrūkstamas garso bangas arba analoginius signalus (1 pav.). Kompiuteriai visas operacijas atlieka su diskretiniais signalais (2 pav.). Todėl norint, kad kompiuteris galėtų perduoti duomenis kitam kompiuteriui telefono linija, diskretinius signalus reikia paversti į analoginius, o priimančiajame kompiuteryje vėl paversti juos į diskretinius signalus. Šie procesai vadinami signalų moduliavimu ir demoduliavimu. Moduliacija yra procesas, kurio metu diskretiniai signalai paverčiami į analoginius signalus, kad būtų galima juos perduoti telefono linijomis. Demoduliacija yra procesas, kurio metu analoginiai signalai vėl paverčiami į diskretinius signalus, kad juos galėtų apdoroti priimantis kompiuteris. Šias funkcijas atlieka modemai. Naudojant modemą, telefono linija yra užimta. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-21
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis95.58 KB
AutoriusLinas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Modemai ir ju ivairove [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Utenos kolegija
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą