Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Spausdintuvai (3)

Spausdintuvai (3)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Informacijos išvedimo priemonės. Spausdintuvai. Teksto spausdinimas. Grafinių vaizdų spausdinimas. Adatiniai matriciniai (dot-matrix) spausdintuvai. Rašaliniai (ink-jet) spausdintuvai. Pagrindinės dalys ir jų funkcijos. Terminiai (thermal) spausdintuvai. Lazeriniai spausdintuvai. Spalvotieji spausdintuvai. Adatiniai spausdintuvai. Rašaliniai spausdintuvai. Terminiai spausdintuvai. Lazeriniai spausdintuvai.

Ištrauka

Grafinė informacija iš personalinio kompiuterio dažniausiai yra išvedama į displėjaus ekraną, spausdintuvu atspausdinamas arba braižytuvu nubraižoma popieriuje. Didesnei auditorijai informacija gali būti rodoma per specialią PK valdomč skystųjų kristalų skaidrę projektoriumi skaidrėms demonstruoti arba su PK sujungtu specialiu projektoriumi. PK per jame esantį garsekalbiuką arba per papildomą įrangą gali, pavyzdžiui, griežtimelodijas, skaityti tekstą. Iš jo išvedamą informaciją galima įrašyti į vaizdo magnetofoną.

PK spausdintuvai spausdina tekstą, specialius grafinius simbolius ir grafinius vaizdus. Teksto ir grafinių simbolių spausdinimą PK valdo, siųsdamas spausdintuvui ne simbolio formos aprašymą, o ASCII (American Standart Code For Information Interchange). Simbolių lentelės kodus (G priedas). Visą ASCII lentelę sudaro 256 simboliai. Kiekvieno simbolio kodo ilgis yra 8 bitai (vinas bitas), nes juo galima perduoti 28 =256 skirtingas kombinacijas. Kodai nuo 33 iki 127 visuomet atitinka tuos pačius simbolius. Pavyzdžiui, raidė "A" perduodama dvejetainiu kodu "01000001", nes jos eilės numeris lentelėje yra 65. Kitus kodus atitinkantys simboliai įvairiuose spausdintuvuose gali skirtis ir yra naudojami grafiniams, įvairių kalbų ar kitokiems specifiniams simboliams užkoduoti. Sparčiai plintant PK po visą pasaulį, 256 vienetų lentelėje nebetelpa visų vartotojų kalbų specifiniai simboliai todėl, ją ruošiamasi pakeisti suderinama 65536 vienetų (kodo ilgis 2 baitai) UNIKODE lentele, kurioje telpa ne tik visų tautų rašto ženklai, bet ir daugybė specifinių simbolių.
Kiekviename spausdintuve yra ROM su plačiausiai vartojamų šriftų simbolių etalonų rinkiniais. Į juos galima įdėti papildomus ROM su kitų šriftų rinkiniais. Be to, į spausdintuvo RAM galima įkrauti savo šriftus iš PK, pvz., lietuviškas raides, kurių nėra pastoviojoje spausdintuvo atmintyje. Į RAM įrašyti simboliai išsitrina išjungus spausdintuvą. Spausdinamo simbolio konfigūracija priklauso nuo spausdintuve esančio etalono. Spausdintuvas gali spausdinti kelias šrifto modifikacijas, pavyzdžiui, standartinį, pastorintą, pasvirusį, pabrauktą, sumažintą, pakeltą, nuleistą ir kt.
Spausdintuve esanti RAM ne tik sudaro sąlygas naudotis savais simboliais, bet ir leidžia PK, įrašius į ją informaciją, tęsti darbą, nelaukiant, kol ši informacija bus atspausdinta. Spausdintuvai turi nuo kelių kilobaitų iki kelių megabaitų talpos RAM.
Plačiausiai naudojami spausdintuvai, spausdinantys 80 ir 132 simbolių pločio dokumentus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis166.51 KB
AutoriusNEXsus
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasTechnologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Spausdintuvai (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Kauno kolegija
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą