Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Kompiuterių komponentų parinkimas ir gedimai

Kompiuterių komponentų parinkimas ir gedimai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Diplominio darbo užduotis. Kompiuterio įrenginių aprašas. Sisteminės plokštės. Plokštės su VIA KT266a valdančiąją mikroschema. Plokštės su VIA KT333 valdančiąją mikroschema. Plokštės su i845 valdančiąją mikroschema. AMD Athlon XP ir Intel Pentium 4 procesoriai. Kietieji diskai. Darbinės atmintys. Vaizdo plokštės. Geforce2 MX400 Golden Sample VIVO Twin View. Asus AGP-v7100/2v1d. Creative 3D Blaster Riva TNT2 M64. Geforce3 Gigabyte Thundra Ti 200. Asus AGP-v8200 deluxe. CD-RW įrenginiai. Mitsumi CR-4809te. NEC NR-7900. TEAC CD-W524E. Testai ir jų rezultatai. Sisteminės plokštės. Plokštės su KT 266a valdančiąją mikroschema. Plokštės su KT 333 valdančiąją mikroschema. Plokštės su i845 valdančiąją mikroschema. Procesorių AMD Athlon XP ir Intel Pentium 4 testavimas. Kietųjų diskų testavimas. Vaizdo plokščių testavimas. Geforce2 MX400 Golden Sample VIVO Twin View. Asus agp-v7100/2v1d. Creative 3d blaster riva tnt2 m64. Geforce3 Gigabyte Thundra Ti 200. Asus agp-v8200 deluxe. CD-RW įrenginių testavimas. Kompiuterių komponentų gedimai. Išvados.

Ištrauka

Šiuo metu kompiuterius galima skirstyti į tris pagrindines rūšis, tai:
1. Namų kompiuteris.
a) Orientuotas darbui.
b) Orientuotas laisvalaikio praleidimui.
c) Universalus.
2. Kompiuteris darbui.
a) Biuro kompiuteris.
b) Kompiuteris programavimui.
c) Kompiuteris grafikos darbams.
3. Kompiuteris žaidimams.

Kiekviena rūšis savaip pritaikoma realiame gyvenime, skiriasi ir jų komplektavimas. Pagal darbų pobūdį parenkamos dalys, nes kas tinka paprastam darbiniam "arkliukui" netiks kompiuteriui, kuris turi atitikti visai kitus reikalavimus. Ir aišku visai kitoks įrenginys, bus kompiuteris skirtas namams. Aišku visos dalys tų pačių rūšių, bet skirtingų galių ir paskirčių.

Kompiuteris, skirtas namams. Koks jis bus, tai jau priklauso nuo to kas su juo planuojama daryti, ar tai bus daugiau orientuotas į žaidimus ar į darbą įrenginys. Bet kuriuo atveju tai bus universalus aparatas skirtas daugeliui užduočių. Pagrindiniai skirtumai, tai ką mes stiprinsime pagal savo poreikius.
Tokiam kompiuteriui netinka didelį integracijos laipsnį turinčios sisteminės plokštės. Juk norint namuose dirbti su grafika, ar žaisti kompiuterinius žaidimus tikrai netiks silpna integruota video plokštė, sugebanti tik normaliai atkurti vaizdus. Tas pat pasakytina ir apie garso plokščių integravimą. Aišku jei sisteminė plokštė yra pigesnė, tai ten tikriausiai tokį įrenginį rasime. Bet čia jau daugiau vartotojo pasirinkimo reikalas. Nors čia patartina montuoti galingesnes plokštes idant vėliau nebūtu nusivylimo, kad tas ar tas įrenginys neišvysto tokios galios, kokios iš jo tikisi vartotojas.
Čia reikalinga video plokštė turinti daugiau video atminties ir turinti spartesnį procesorių, kuris užtikrina vaizduojamo objekto didesnę kokybę ir naudojamų priedų pilną įgyvendinimą. Kaip jau minėta aukščiau integruotos video plokštės netinka. Tam patartina naudoti plokštes, kurios turi ne mažiau 32 Mb atminties. Taip mažiau apkraunama pagrindinė kompiuterio atmintis ir tokio tipo plokštės pastaruoju metu tikrai nėra brangios.
Procesorius taip pat ne iš silpnųjų. Tai ganėtinai subjektyvus vertinimas, nes pastaruoju metu procesoriai tobulėja taip sparčiai, kad kas dar prieš pusę metų buvo geras įrenginys, šiandien tik daugiau mažiau normalus procesorius. Tačiau namų kompiuteriui patartini tie modeliai, kurie nėra susilpninti norint sumažinti jų kainą. Tokie pavyzdžiui šiuo metu yra Pentium 4 ar Atlon XP procesoriai. Pentium 3 pastaruoju metu turi labai aukštas kainas todėl namų kompiuteriui nerekomenduotinas, na nebent tiems kas nori tiesiog modernizuoti savo iš anksčiau turimus kompiuterius su silpnesniais šio tipo procesoriais.
Darbinės atminties taip pat geriau turėti daugiau. Juk šio tipo kompiuteris yra universalas, jis turi atitikti nemažus reikalavimus.Todėl patartina montuoti DDR tipo atmintis, kurios tikrai greitesnės ir nelabai jau brangesnės nei jų analogai.
Garso plokštė patartina ta kuri atitinka Dolby 5.1 standartą. Juk tokiu kompiuteriu žiūrimi filmai bei klausoma daugiausia muzikos.
Kietasis diskas jau reikalingas didesnis, nes dar ne visi turi CD-RW įrenginius ir kaupia filmus bei muziką būtent kietajame diske. Kaip rodo praktika, čia jau rekomenduotinas 30 – 40 gigabaitų diskas. Pageidautina greitas.
Apie CD – ROM įrenginius net nebegali būti kalbos. Be tokių įrenginių namų kompiuteris šiuo metu sunkiai įsivaizduojamas. Taip pat pageidautinas atskiras CD – RW įrenginys. Jis leidžia pilnai naudoti ir mažesnės talpos kietąjį diską, nes informaciją galima kaupti kompaktiniuose diskuose.
Atskirai būtu galima užsiminti ir apie DVD įrenginius. Čia dar kol kas laikoma už prabangos dalyką, nors pastaruoju metu šių įrenginių kainos ne ką teviršija paprastų CD – ROM kainas, bet tokiam kompiuterio tipui juo jau galima priskirti kaip reikalingus.

Kompiuteris skirtas darbui tai dažniausiai turimas omenyje kompiuteris, kuris stovės biure ar klasėje. Čia jau parenkami daugiau integruotų įrenginių turintys kompiuteriai. Tai vaizdo, garso ir tinklo plokštės. Aišku situacija keičiasi iš pagrindų jei toks darbinis "arkliukas" stovės ne pas sekretorę ar buhalterę, o pas programuotoją ar dizainerį. Čia jau tikrai negalima statyti tokių kompiuterių kaip, kad čia aukščiau minėta. Tiek programuotojai, tiek dizaineriai tikrai norės greičiau dirbančių sisteminių plokščių ir darbinių atminčių.
Kas link procesorių tai tokie "spartuoliai" reikalingi visiems išskyrus biuro kompiuterius. Biure ar klasėje tikrai užteks kompiuterio su pigesnio tipo procesoriumi. Tai gali būti tiek Celeron, tiek Duron tipo procesoriai. Aišku jei tai kompiuteris programuotojui ar dizaineriui, tai situacija analogiška tai kuri buvo aprašyta aukščiau minėtoje kompiuterių rūšyje.
Pagrindinis skirtumas tik dėl grafikos atvaizdavimo. Jei tarkim programuotojas kuria buhalterines programas tai jam tikrai nereikės labai galingos video plokštės ko nepasakysime apie dizainerį.
Kietieji diskai taip pat turi būti nemaži bei greiti, na jei jie ne pas buhalteres ar sekretores stovi.
CD – ROM taip pat pageidautini. CD – RW gali būti po vieną vienam kabinetui. Jei kalba eina apie kitus šios rūšies tipus tai toks įrenginys tiesiog būtinas. Kas link DVD įrenginių tai čia jie nėra reikalingi, nebent tiems, kas dirba su vaizdo grafika.

Kompiuteris skirtas žaidimams vėl atskiro tipo įrenginys. Tai jau maksimalius reikalavimus tiek procesoriui, tiek sisteminei plokštei, tiek video plokštei keliantis įrenginys. Patartina ir geresnės kokybės garso plokštė, ypač ta kuri palaiko penkių kolonėlių Dolby 5.1 standartą. Tai šešių kolonėlių sistema leidžianti išgauti gana tikrovišką garsą. Diskas gali būti ir vidutinio talpumo, svarbiausia, kad būtu greitas. Labai svarbu kokio tipo bus darbinė atmintis, bei jos turimas kiekis. Čia taip pat reikalingas kaip galima didesnis greitaveikiškumas. Taip pat labai svarbu kiek tos atminties bus galima sumontuoti į sisteminę plokštę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių diplominis darbas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasDiplominiai darbai
Apimtis68 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis2.17 MB
Autoriusjonas
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2002 m
Klasė/kursas11
Mokytojas/DėstytojasG. Bačkys
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteriu komponentu parinkimas ir gedimai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą