Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Flash atmintinės (2)

Flash atmintinės (2)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Flash atmintinės. Paveldimumo teisės. Atminties kortelių gausa. "Compact Flash". "SmartMedia". "MultiMedia Card". "SecureDigital Card". "Sony Memory Stick". "IBM MicroDrive". "xD-Picture Card". Kelias asmeninių kompiuterių link. Kaip veikia "Flash"?

Ištrauka

Šio tipo atmintis yra pilkoji kompiuterijos pelytė, kurią vartotojui ne taip jau dažnai tenka išvysti. Nepaisant to, "flash" atminties rinka yra antra pagal dydį po darbinės atminties (SDRAM ir DDR DRAM). Kaip ir procesorių pasaulyje, didžiausi šio tipo atminties gamintojai kol kas yra "Intel" ir AMD, nors pastaraisiais metais rinkoje vis labiau juntama ir kitų žaidėjų ("Hitachi", "Samsung", "Toshiba" ir ypač "Fujitsu") įtaka.
Nepriklausoma nuo energijos atmintis (o būtent tokia ir yra "flash" atmintis) ypač paplito skaitmeninės fotografijos ir muzikos pasaulyje. Skaitmeninių fotoaparatų atminties kortelės, nesvarbu - "Compact Flash" ar "Sony Memory Stick" tai būtų - yra ne kas kita, kaip ta pati "flash" atmintis. NK laboratorija išbandė kai kurias šiuo metu naudojamas atminties korteles ir palygino jų darbo spartą. Bet prieš aptardami šias korteles susipažinkime su jų pagrindu - pačia "flash" atmintimi.
Paveldimumo teisės
Daug kas mano, kad "flash" atmintis yra ROM (Read Only Memory) atminties atmaina. Iš tiesų iš ROM ji paveldėjo tik sandarą, bet ne veikimo principą. Anksčiau tik nuskaityti skirta ROM atmintis buvo plačiai naudojama kompiuteriuose, tačiau dabar šią nelanksčią duomenų keitimo technologiją baigia išstumti "flash" atmintis.
"Flash" - puslaidininkinė, iš miniatiūrinių tranzistorių sudaryta atmintis, leidžianti į ją įrašyti duomenis ir ilgai saugoti papildomai nenaudojant energijos. Būtent pastaroji ypatybė ir skiria šią atmintį nuo dabar kompiuteriuose naudojamos RAM tipo darbinės atminties (SDRAM, DDR DRAM, RIMM). "Flash" atmintis - daug kartų lėtesnė už RAM modulius - per daug lėtos, kad suspėtų paskui sparčius mikroprocesorius ir pagrindinių plokščių sistemines magistrales. Dabartinių "flash" atminties kortelių įrašymo ir nuskaitymo sparta siekia keliasdešimt megabaitų per sekundę, o darbinė atmintis per tą patį laiką sugeba susitvarkyti su 1000 kartų didesniu, gigabaitais skaičiuojamu duomenų kiekiu.
Nuo energijos nepriklausoma atmintis puikiai tinka nedideliems duomenų kiekiams ilgai saugoti. Pavyzdžiui, į atminties kortelę įrašyta informacija gali būti saugoma nepakitusi nuo 20 iki 100 metų. Be to, "flash" atmintis kur kas atsparesnė mechaniniams smūgiams nei kietieji diskai, o jų išeikvojama elektros energija duomenims įrašyti arba nuskaityti - žemesnė už mechaniniu veikimo principu pagrįstus optinius įrenginius. Atminties ilgaamžiškumas, atsparumas ir ekonomiškumas lėmė, kad skaitmeniniuose fotoaparatuose ir MP3 grotuvuose duomenims saugoti dažniausiai naudojama "flash" atmintis, o ne miniatiūriniai įrašomieji CD įrenginiai arba kietieji diskai.
"Flash" atmintis turi ir trūkumų - tai jau minėtas gana lėtas įrašymo greitis ir ribotas įrašymo ciklų skaičius. Pagal atminties tipą į "flash" kortelę arba "flash" diską galima įrašyti nuo 10 tūkstančių iki 1 milijono kartų. Teoriškai tai galbūt ir nedideli skaičiai (palyginti su SDRAM arba DDR DRAM), bet kad nusidėvėtų 128 MB talpos atminties kortelė, į ją reikėtų įrašyti iki 25 milijonų 5 megapikselių raiškos fotografijų! ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-04
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis15.57 KB
Autoriusmonika
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Flash atmintines (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą