Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Duomenų apykaita išorinėje laikmenoje

Duomenų apykaita išorinėje laikmenoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Dėstymas. Disketinis kaupiklis. Kietasis (standusis) diskas. Optiniai kaupikliai. USB Flash atmintinės. Išvados.

Ištrauka

Kompiuterio atmintis – tai įrenginys, kuriame laikinai arba pastoviai saugomi duomenys jų apdorojimo metu. Atmintis yra būtinas bet kurio kompiuterio komponentas.

Dažnai nepakanka informaciją vien išvesti, kartais ją reikia saugoti vėlesniems darbams arba pernešti iš vieno kompiuterio į kitą. Tokiems ir panašiems darbams atlikti reikalinga atmintis. Kompiuteris turi tam skirtus įrenginius, vadinamus išorine atmintimi. Išorinė atmintis susideda iš dviejų dalių: informaciją saugančio įrenginio (diskelių, kietųjų diskų, kietųjų diskų, kompaktinių diskų ir t.t), vadinamo laikmena, ir tą informaciją iš laikmenos skaitančio bei ją įrašančio įrenginio. Pastarąjį sudaro varikliukas, sukantis laikmeną (diską), ir skaitymo (įrašymo) galvutė. Skaitymo greičiui padidinti gali būti įtaisytos kelios galvutės. Šiandien dažniausiai naudojamos diskinio pavidalo laikmenos, saugančios informaciją magnetiniu (lankstūs diskeliai, kietieji diskai) arba optiniu (kompaktiniai diskai, optiniai diskai) būdu suformuotame disko paviršiuje.

Išorinės atminties įrenginiuose informacija saugoma autonomiškai nepriklausomai nuo to, ar kompiuteris įjungtas. Šiuose įrenginiuose informacijai saugoti naudojami įvairūs metodai – magnetinis, optinis, elektroninis arba jų derinys. Pagal kreipties į išorinėje atmintyje saugomą informaciją būdą jos įrenginiai skirstomi į tiesioginės ir nuosekliosios kreipties. Išorinės atminties įrenginiams būdinga tai, kad visi jie operuoja informacijos blokais, bet ne baitais, žodžiais arba bitais. Paprastai šie blokai būna fiksuotojo dydžio.


Informacija kompiuterio atmintyje yra saugojama failuose. Failas yra logiškai susijusi informacija kompiuterio pastoviojoje atmintyje, turinti pradžią, pabaigą ir savo vardą. Failai paprastai saugojami įrašyti magnetiniu būdu tiesioginės kreipties įrenginiuose - diskuose, diskeliuose ar (rečiau) nuoseklios kreipties įrenginiuose – juostose.

Kompiuterių informacijos išorinės laikmenos (kietasis (standusis) diskas, lankstusis diskelis, magnetooptinis diskas, kompaktinis diskas, DVD diskas, magnetinės juostos, flash laikmena). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis335.67 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Kašėta
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasInformatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Duomenu apykaita isorineje laikmenoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • A. Kašėta
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą