Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>HTB srautų valdymo mechanizmas

HTB srautų valdymo mechanizmas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įžanga. Apibrėžimai. Ryšio pasidalinimo tikslas. Papildomo vėlinimo tikslas. Ryšio pasidalinimas. Bendrinimo (Sharing) hierarchija. Maksimali (dažniausiai teorinė) spartą (CR - ceiling rate). Suskaidymas (burst). Prioritetų (eiliškumo) nustatymas pralaidumo pasidalinimui. Realizavimo taisyklės. HTB planavimo sistema (scheduler). Statistikos supratimas. Perspektyvos. Išvados.

Ištrauka

HTB (Hierarchical Tocken Bucket) yra vienas iš qdisc‘ų (qdisc'as atsako už tam tikrą elgesį išsiunčiant paketus) - tai duomenų srautų praleidimo įrankis.

HTB galima lyginti su CBQ (Class Based Queueing), skirtumas tik tas, kad HTB yra nauja tobulesnė jo versija. HTB yra lengviau suprantamas, labiau intuityvus ir greitesnis už CBQ. CBQ ir HTB ryšio linijoje padeda kontroliuoti siuntimo srautą. Abiejų paskirtis yra panaudojant vieną fizinę jungtį imituoti kelias lėtesnes linijas ir kiekviena jų siųsti skirtingos apimties srautus. Abiem atvejais, reikia nurodyti kaip padalinti fizinę liniją į imituotas (virtualias) linijas. Taip reikia nuspręsti, kurią liniją reikia panaudoti, kai siunčiamas vienetinis paketas.

2. Apibrėžimai

Klasė turi priskirtą garantuotą (užtikrintą) spartą AR, maksimalią (dažniausiai teorinę) spartą CR (ceiling rate), prioritetą P, lygį (level) ir kvantą (quantum) Q. Klasė gali turėti tėvą. Taip pat žinome tikrąją (realiąją) spartą R. Tai yra klasę paliekančių paketų srautas, kuris išmatuojamas per tam tikrą neilgą laiko tarpą. Vidinėms klasėms R (tikroji sparta) suskaičiuojama sudedant visų lapų spartas
• Lapas – tai klasė, kuri neturi vaikų. Tik lapas gali išlaikyti paketų eiliškumą.
• Klasės lygis nusako jos hierarchinę poziciją. Pavyzdžiui: lapų lygis yra lygus nuliui, root (šakninės) klasės lygis lygus 1, kiekvienos vidinės klasės lygis yra vienetu mažesnis nei tėvo.
• Klasės tipas yra dirbtinė reikšmė, kuri gali būti paskaičiuota iš R(tikrąją spartą), AR(garantuotą spartą AR), CR(maksimalią spartą). Galimi tipai:
Raudonasis: R > CR
Geltonasis: R <= CR ir R > AR
Žaliasis atvirkščias duotosioms.
D(c) – yra visų rezervinių lapų sąrašas , kurie yra c palikuonys. Kur visos klasės tarp tokių lapų, patys lapai bei c – yra geltonos spalvos. Kitaip tariant D(c) yra visų lapų, kurie norėtų pasiskolinti iš c, palikuonys.
3. Ryšio pasidalinimo tikslas
Dabar galime aptarti ryšio pasidalinimo tikslą, kaip R (realiosios spartos) apibrėžimą. Tuomet kiekvienai c klasei:
Rc=min (CRc, Arc + Bc) pvz.: 1
kur Bc yra iš protėvių pasiskolinta sparta ir apibrėžiama:
Bc=(Qc*Rp)/sum[Qi per D(p), kur Pi=Pc] jei min[Pi per D(p)]>=Pc pvz.: 2

Kitu atveju Bc = 0 pvz.: 3

Jei nėra p (tėvo klasės), tada Bc = 0. Bc (protėvių sparta) nustato prioritetų eilę – pirmiausia turi būti aptarnaujami rezervinis palikuonis su žemiausiu prioritetu.
Aukščiau esanti funkcija parodo, kad perteklinė sparta (Rp) yra padalinta visiems lapams, turintiems tą patį prioritetą, priklausantį nuo Q reikšmių. Kadangi Rp [Pvz.: 2] yra apibūdinamas pirmajame pavyzdyje, tai formulės yra rekursyvios (rekursija – tai atkartojimas; funkcijos reikšmės, atitinkančios bet kokius argumentus, yra apibrėžiamos naudojant tos pačios funkcijos reikšmes; kreipiamasi į save). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-12
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis170.21 KB
AutoriusMindaugas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasIngrida Lagzdinytė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasInformatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word HTB srautu valdymo mechanizmas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Ingrida Lagzdinytė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą