Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Kompiuterių raidos istorija. Kompiuterių kartos (3)

Kompiuterių raidos istorija. Kompiuterių kartos (3)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Kompiuterių raida. Istorija. Skaičiavimo technikos tėvas Č. Beibidžas. H. Holerio tabuliatorius. K. Cuzės skaičiavimo mašina. Kita skaičiavimo technika. Kompiuterių kartos. Asmeninių kompiuterių raida. Buitiniai kompiuteriai. Bendrosios paskirties kompiuteriai. Profesionalieji kompiuteriai. Svarbiausi asmeninių kompiuterių raidos įvykiai. Asmeninių kompiuterių tipai. Kišeniniai kompiuteriai. Nešiojamieji kompiuteriai. Procesorių tipai ir jų skirtumai. Kompiuterių pritaikymas. Dalykinė rodyklė.

Ištrauka

Nūdienis kompiuteris dar labai jaunas - jam vos pusšimtis metų. Tačiau žmogus nuo seno stengėsi kurti įvairias priemones, kurios palengvintų jo intelektualinę veiklą - pirmiausia skaičiavimus, ėmė atsirasti įvairiausios mechaninės mašinos.
Jeigu reikalinga informacija – jos ieškome, ją kaupiame, bandome apibendrinti ir panaudoti savo poreikiams. Kai poreikiai nedideli ir veikla nesudėtina, informacijos tvarkymas nereikalauja daug pastangų. Tam pakanka natūralių žmogaus sugebėjimų. Plečiantis veiklai, šių gebėjimų neužtenka. Pirmiausia iškilo duomenų registravimo, saugojimo ir perdavimo didesniais atstumais problemų. Joms spręsti sukurtos rašto, telegrafo, telefono ir kitokių ryšio priemonių sistemos. Susidarė sąlygos perduoti sukauptą patyrimą kitoms kartoms, racionaliau tvarkyti ūkį, pagreitinti žmonijos plėtrą. Išaugo informacijos tvarkymo, modernių informacinių technologijų diegimo poreikiai.
Informacinėmis technologijomis vadinami procesai, kurių metu renkami, saugomi, analizuojami, pertvarkomi ir siunčiami vartotojams įvairūs duomenys. Šiuose procesuose pagrindinis dėmesys skiriamas ne duomenų prasmei, o patiems tvarkymo veiksmams, technologijai. Plačiau domėtis informacinėmis technologijomis pradėta šeštajame dešimtmetyj, kai pradėtos diegti kompiuterinės informacinės sistemos. Tuo metu kompiuterinė technika buvo labai brangi, jos eksploatacija sudėtinga, todėl informacinės technologijos buvo naudojamos tiktai specialiose struktūrose – skaičiavimo centruose. Buvo manoma, kad vartotojams tiesiogiai neteks dalyvauti. Per paskutinį dešimtmetį kompiuterinė technika labai atpigo, o jos techniniai parametrai gerokai išaugo, programinė įranga tapo tobulesnė ir patogesnė naudoti.
Tobulėjant kompiuterinio ryšio technikai, kompiuterių tinklams ir patiems kompiuteriams, situacija iš esmės pasikeitė. Patikimi ir nebrangūs asmeniniai kompiuteriai, kurių techninės ir eksploatacinės savybės daugelį kartų geresnės už šeštojo dešimtmečio informacinių sistemų organizavimui naudotų kompiuterių pajėgumą, tapo neatskiriami daugumos specialistų ir tarnautojų darbo priemone. Norėdamas gerai panaudoti šiuolaikinių kompiuterių galimybes, kiekvienas mūsų turi būti ne tik informacinių paslaugų vartotojas, bet ir organizatorius. Informacinių technologijų organizavimo pagrindų žinios būtinos kasdienei asmeninei veiklai organizuoti: asmeniniam informaciniam ūkiui ir dokumentacijai tvarkyti, duomenų paieškai, analizei, kompiuteriniam paštui ir kitiems panašaus pobūdžio darbams.
Pirmuosius mechaninius skaičiavimo įrenginius dar antikos laikais naudojo matematikai, inžinieriai bei prekeiviai. Kinijoje ir Japonijoje, prieš kelis tūkstančius metų iki mūsų eros, jau buvo naudojami skaičiuotuvai, padaryti iš karoliukų, pritvirtintų ant specialaus rėmo (karoliukai vadinosi kalkulėmis, iš čia ir kilo terminai kalkuliuoti ir kalkuliatorius). Ant siūlo suvertų kalkulių pozicija atitikdavo tam tikrą skaičių.
Dar XVII amžiuje, sparčiai vystantis jūreivystei ir astronomijai, prireikė greitai ir tiksliai sudaryti įvairias matematines lenteles: sinusų, logaritmų, kvadratinių šaknų ir kt. Tada ir gimė mintis sukurti įrenginį, kuris palengvintų atlikti matematines operacijas, ypač kai reikia daug skaičuoti.
Vieną iš pirmųjų mechaninių kalkuliatorių sukūrė 1642 metais sukūrė prancūzas Blezas Paskalis (Blaise Pascal). Šis įrenginys, pavadintas "Paskalina", buvo sudarytas iš ratukų, ant kurių buvo užrašomi skaičiai nuo 0 iki 9. Kai ratukas kartą pilnai apsisukdavo, jis užkabindavo gretimą ratuką ir pasukdavo jį per vieną skaičių. B. Paskalio panaudotas surištų ratukų principas tapo beveik visų mechaninių skaičiuotuvų, sukurtų per tris šimtmečius, pagrindu. Pagrindinis "Paskalinos" trūkumas – labai sudėtingas įvairių operacijų, išskyrus sudėtį atlikimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis694.54 KB
Autoriusviktorija
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteriu raidos istorija. Kompiuteriu kartos (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą