Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Mikrokompiuterių realaus laiko sistemos

Mikrokompiuterių realaus laiko sistemos

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Dėstymas. Mikrokompiuteriai. Realaus laiko OS mikrokompiuteriuose. Kam reikalingos realaus laiko sistemos mikrokompiuteriuose? "Kieta" ir "minkšta" realaus laiko sistema? Išvados.

Ištrauka

Didesnės dinaminės sistemos vidinė operacija yra vadinama realaus laiko operacija, jei jos užduoties kombinuota reakcija ir operacijos laiko limitas neviršija maksimaliai leistino, tam kad kitos išorinės operacijos veiktu netrukdydamos viena kitai. Užduotis turi spėti įvykti laiku, arba realaus laiko sistemos turi sekti esamus ir naujus įvykius tam, kad numatyti galima vėlavimą ar klaidas ir kad paskirstytu prioritetus tų operacijų, kurios galėtų išlaikyti visą sistemą kuo stabilesne, kad būtų išvengta kritinių sistemos klaidų. Taigi: Sistema, kurioje duomenų, surenkamų iš aplinkos apdorojimo algoritmai visuomet pasiruošę juos priimti ir priėmus visuomet apdoroti per iš anksto žinomą laiko tarpą. Duomenys tokią sistemą gali pasiekti atsitiktiniais laiko momentais. Realaus laiko sistemos klasifikuojamos:
• Griežta realaus laiko sistema (angl. hard)
Nukrypimas nuo laiko konstantos sistemai daro katastrofines
pasekmes.
• Tvirta realaus laiko sistema (angl. firm)
Nukrypimas nuo laiko konstantos sumažina sistemos
veikimo kokybę žemiau neleistinos ribos.
• Lanksti realaus laiko sistema (angl. soft)
Nukrypimas nuo laiko konstantos neturi neigiamų pasekmių
sistemai.
• Ne realaus laiko sistema
Sistemoje nėra laiko konstantų

Taip pat realaus laiko sistemas galima skirstyti pagal jų pritaikymo būdus: analogines ir skaitmenines. Analoginės realaus laiko sistemos yra tos, kuriuose algoritmai realizuoti elektrinėmis schemomis (analoginiai valdikliai, filtrai ir pan.). Skaitmeninės sistemos – sistemos, kuriose signalai apdorojami skaitmeniniu būdu, mikroprocesoriais ir kurios atitinka realaus laiko sistemos keliamus reikalavimus. Dauguma realaus laiko sistemų yra realaus laiko valdymo sistemos, kuriuose yra valdomi duomenų srautai, algoritmų vykdymas, ryšio organizavimas. Analoginėse realaus laiko sistemose ta patį signalą praleidus kelis kartus, praktiškai neįmanoma gauti identiško rezultato, anaiptol skaitmeninės sistemos atsakas į vienodus įėjimo signalus yra vienareikšmis.


Mikrokompiuteriais vadinami nedidelių dydžių (telpa ant paprasto stalo) kompiuteriai, kurių centrinio procesoriaus darbą atlieka mikroprocesorius (µP). Dauguma detalių, kurios sudaro mikrokompiuterį, būna įmontuotos į vieną dėžę arba trumpais laidais prijungtos prie tos pačios dėžės, pvz.: monitorius, pelė, klaviatūra. Mikrokompiuterius galime suskirstyti į:
• namų kompiuteriai
• asmeniniai kompiuteriai
• serveriai ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-19
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis12.58 KB
AutoriusTadas
Viso autoriaus darbų17 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mikrokompiuteriu realaus laiko sistemos [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą