Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Didelių diskų panaudojimo problemos

Didelių diskų panaudojimo problemos

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Didelių diskų problemos. LBA ir ECHS parametrų palyginimas. BIOS ir ATA apribojimai. BIOS apribojimų įveikimas.

Ištrauka

Dabar jau sunku suprasti motyvus, pagal kuriuos buvo priimtas toks įmantrus INT 13h parametrų iškvietimo formatas, tačiau tam, kad suprasti didelių diskų problemų esmę, būtina įvertinti jo apribojimus. Taigi, priklausomai nuo funkcijų iškvietimo formato, vienas įrenginys gali turėti 210=1024 cilindrai (bus mažoka!), 28=256 galvutes (kokio aukščio bus paketas?) ir 26-1=63 sektoriai (jau neriba). Kai sektoriaus dydis 512 baitų, maksimali informacijos, saugomos viename įrenginyje, apimtis negali viršyti 7,875 GB (turime omenyje priedelio "Giga" dvejetainę reikšmę). Paplitę šiuolaikiniai kaupikliai jau įpusėjo prie šios ribos. Tačiau standartiniame BIOS yra dar viena iš pirmo žvilgsnio nepastebima "siaura vieta": standžiojo disko kontroleris ATA (ir ST-506/412), kuriam pritaikyti INT 13h valdikliai, turi tik 4 bitų galvutės numerio registrą. Tiesa, tas pats kontroleris sugeba priimti 16 baitų cilindro numerį. Aišku, kad be iškrypimų per šiuos du filtrus (iškvietimų formatą ir kontrolerio registrų formatą) gali praeiti tik iškvietimas su labai griežtais apribojimais pagal kiek vieną koordinatę. Tada apribojimas, gautas padauginus koordinačių diapazonus, lygus jau 504 MB (dvejetainių) arba 527 milijonų baitų:
(210=1024 cilindrai)*( 24=16 galvučių)*( 26-1=63 sektoriai)*512 baitų=504 MB.
Tačiau ATA kaupikliai leidžia realizuoti 31,5 GB disko apimtį:
(216=65536 cilindrai)*( 24=16 galvučių)*( 26-1=63 sektoriai)*512 baitų=31,5 GB.
Išplėstame BIOS, 504 MB ribai įveikti naudoja INT 13h funkcijų, kurias mes vadinsime loginėmis (log), iškvietimo parametrų transliaciją į fizikinius parametrus (phy), perduodamus ATA-diskų kontroleriams (žinodami šiuolaikinių diskinių kaupiklių sandarą, čia ir toliau mes nesieksime prisikasti iki tikrųjų fizikinių parametrų – tai kontrolerių darbas). Funkcijose, kurios praneša diskų parametrus, vyksta atbulinė transliacija, tai kad INT 13h programinės sąsajos pusėje yra tik loginiai parametrai. Egzistuoja du pagrindiniai transliacijos keliai: liekant trimatės geometrijos CHS (Cylinder-Head-Sector) ribose ir pereinant į loginį blokų LBA adresavimą, jei pastarąją palaiko kaupiklis. Transliacijos kelio pasirinkimo galimybė nusakoma konkrečios BIOS versijos.
Panaudojant režimus, vadinamus Large Disc arba ECHS (Extended CHS), bendravimas su kaupikliu vyksta trimatėje sistemoje, bet su pertvarkytais cilindrų ir galvučių numeriais. Pagrindinė pertvarkymo užduotis – sumažinti loginių cilindrų kiekį, kuris dideliuose diskuose viršija fizikinį ribinį 1024, ir padidinti loginių galvučių kiekį kai fizikinių riba yra 16.
Gaila, tačiau transliacijos būdų gali būti keletas. Pavyzdžiui, galima fizikinį disko cilindrų kiekį padalinti iš K (K=2, 4, 8, ..., tuo pačiu pertvarkymo parametras K apibrėžiamas taip, kad rezultatas neviršytu 1024), o fizikinį galvučių kiekį padauginti iš K. Šie fiktyvūs parametrai bus įrašyti į CMOS. Operacinei sistemai ir taikomosioms programoms jie bus pranešami kaip realūs, o BIOS iškviečiant disko servisus iškvietimo parametrus pertvarkys atbuline tvarka, tai kad cilindrų ir galvučių numeriai priklausys ATA-disko "išorinių koordinačių" erdvei. Įmanomas pertvarkymo faktoriaus nustatymas ir nedalijant iš K, o, pavyzdžiui, atimti skaičių 1024*K iš disko cilindrų kiekio taip, kad rezultatas neviršytu 1024 (šis būdas siūlomas IBM firmos kaip standartinis). Įmanomi ir kiti būdai, dėl jų įvairumo pertvarkymų tiksliųjų algoritmų nerodysime. Svarbu žinoti tik pertvarkymų tikslą ir tą faktą, kad dėl transliacijų būdų nesutapimo Large Disk (ECHS) režimuose įmanomas diskų, patalpintų su įvairiomis BIOS versijomis, nesuderinamumas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-19
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis137.78 KB
AutoriusTadas
Viso autoriaus darbų17 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dideliu disku panaudojimo problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą