Išplėstinė paieška
 
 
 

Monitoriai (3)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. SK displėjai. Kas yra skystasis kristalas? Twisted Nematic (TN) displėjai. Super twisted nematic (STN) displėjai. Double super twisted nematic (DSTN) displėjai. TSTN (triple super twisted nematic) displėjai. CCSTN (color coded super twisted nematic) displėjai. FED (ferro electric display) displėjai. TFD (thin film diode) ir TFT (thin film transistors) displėjai. Kitos plokščių displėjų technologijos. VFD (vacuum fluorescent display) displėjai. Elektroliuminescencinės (EL) panelės. Displėjai su plazminiais ekranais (PDP'S). Displėjai su elektrovakuuminiais šaltųjų katodų ekranais FED. Naujausi pasiekimai ir ateities technologijos. Išvados.

Ištrauka

Svarbiausi monitoriaus parametrai yra tokie, kaip geras vaizdo "skaitomumas", didelė skiriamoji geba, greita reakcija į vaizdo pokyčius, nedidelės energijos sąnaudos, mažas svoris, paprastas elektroninis valdymas, plačios spalvų gamos arba pustonių atkūrimas ir prie viso to nedidelė kaina.
Vaizduokliai su elektroniniais vamzdžiais (CRT - Cathod Ray Tube), liaudyje vadinamais kineskopais, turi pora principinių, nepašalinamų trūkumų, kurie apsunkina jų panaudojimą su nešiojamais kompiuteriais - dideli gabaritai ir suvartojama galia. Reikia pažymėti, kad pirmas portatyvinis kompiuteris "IBM PC Portable" buvo, vis dėlto, su CRT vaizduokliu ir jeigu nešioti jį buvo ne taip ir sunku (viso labo kokių 10 - 15 kg.), tai apie autonominį maitinimą ir kalbos nebuvo. LapTop (iš ang. k. - antkeliniai) ir NoteBook (iš ang. k. - bloknotiniai) tipų personaliniuose kompiuteriuose naudojami plokšti vaizduokliai (Flat Panel Display), pagrįsti įvairiais fizikos principais.
Skystuosius kristalus atrado austrų botanikas Rheinitzer dar 1888 metais. Nors skysti kristalai žinomi jau seniai, reikia pasakyti, kad iki 60-tųjų mūsų amžiaus metų skysti kristalai niekaip nebuvo naudojami. 1963 metais amerikiečių mokslininkas Williams'as, dirbęs RCA (Radio Corporation of America) firmoje, pastebėjo, kad paveikus skystąjį kristalą elektriniu lauku, šviesos sklidimas per jį pasikeičia. Po penkerių metų kitas RCA tyrinėtojas Heilmeyer'is ir jo kolegos pagamino pirmą displėjaus prototipą. 1971 metais JAV mokslininkai Schadt ir Helfrich išrado ir Fergason pademonstravo pirmą prietaisą su taip vadinama Twisted-Nematic ląstele (TN-elementas).
Labiausiai paplito displėjai su elektroniniu vamzdžiu (CRT), naudojami kabinetiniuose kompiuteriuose, ir plokštieji skystųjų kristalų displėjai (LCD - Liquid Crystal Display), naudojami nešiojamuosiuose kompiuteriuose. Be šių tipų displėjų, gaminami plokštieji displėjai su plazminiais ekranais (PDP - Plasma Display Panel) ir su elektrovakuuminiais šaltųjų katodų ekranais (FED - Field Emission Displays).
Jeigu pritaikyti konservatyvumo supratimą kompiuteriams, tai labiausiai konservatyvi jo dalis - monitorius. Procesoriaus našumas, kietų diskų talpa, atmintinių dydis didėja keletą kartų per metus, atsiranda nauji korpusų, klaviatūrų, manipuliatorių tipai, diskelius ir lazerinius diskus keičia ZIP ir DVD - ir tik monitorius nekeičia savo išvaizdos - dešimt kilograminė dėžė, užimanti gerą trečdalį rašomojo stalo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-08
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis672.21 KB
Autoriusivan
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasA. Ramonas
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Monitoriai (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 27 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 1 Klasė/kursas
  • A. Ramonas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą