Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Kompiuterio vieta šiuolaikiniame gyvenime

Kompiuterio vieta šiuolaikiniame gyvenime

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Kompiuteris ir žmogus. Kompiuteris nauda ar žala? Internetas, kas tai? Kompiuteriai, mokymas bei mokslas. Informacinių technologijų panaudojimas. Gyventojų disponavimas kompiuterinėmis technologijomis. Kas planuojama artimiausiai ateičiai? Išvados.

Ištrauka

Evoliucijos nuo brūkšnelių ir taškelių iki skaitmeninių nuliukų ir dvejetukų etapai – telefonas, radijas, televizija. Galutinis evoliucijos kreivės taškas – kompiuteris.
Kompiuteriai apglėbė visą pasaulį ir nutiesė tiltus tarp tolimiausiuose pasaulio kampeliuose esančių žmonių. Milijonai Žemės rutulio gyventojų įsiliejo į elektroninę erdvę. Tarpusavyje sujungtų informacinių tinklų sudaroma virtuali, rankomis neapčiuopiama kibernetinė visata, sunkiai aprašoma ir apibrėžiama. Internetas stumia gyvenimą už senų fizikinių laiko ir erdvės ribų, įgalina klajoti po pasaulį neišeinant iš namų, susipažinti su naujais žmonėmis, keistis mokslinių tyrimų rezultatais su kolegomis visame pasaulyje, skaityti ką tik pasirodžiusius straipsnius ir t.t.
Kiekvieną šimtmetį žmonės gaudavo vis daugiau informacijos. Naujų informacijos technologijų sukeliami pokyčiai tokie subtilūs, kad mes vargiai juos pastebime. Prieš atsirandant raštui, žmonės pasitikėjo tik atmintimi. Prieš atsirandant telefonui, žmonės jautė malonumą rašyti laiškus ir juos gauti. Prieš atsirandant televizoriams ir kompiuteriams, žmonės daugiau bendravo, buvo glaudesni šeimos ir kaimynų santykiai. Žmonės susirinkdavo pašnekėti, o kaime - ir padainuoti. Televizija pririšo žmones prie namų, izoliavo vienus nuo kitų. Tik ketvirtadalis amerikiečių pažįsta savo kaimynus. Užuot pareiškę tiesiogiai užuojautą nelaimės atveju, žmonės tai daro per laikraščius, o kitose šalyse - elektroniniu paštu ar faksu. Kompiuteriai siūlo begales įdomių žaidimų, padeda tvarkyti piniginius reikalus, išsirinkti ir užsisakyti pirkinius, videofilmus ir daugybę kitų paslaugų neišeinant iš namų, nebendraujant su žmonėmis tiesiogiai. Visuomenė dar labiau susvetimės ir taps izoliuota įnikus į Internetą - pasaulinį ryšių tinklą, leidžiantį bendrauti tarpusavyje bet kokiu atstumu. Kita vertus, gaudami daugiau informacijos, žmonės negali būti izoliuoti. Bet kokią informaciją dabar galima paskleisti po pasaulį per dieną. Elektroninė erdvė tampa prieinama visiems pasaulio žmonėms.

XX amžiaus antrosios pusės technikos stebuklas – kompiuteris. Jis pateikia glaustą informaciją, daug žinių, aprėpia viso pasaulio erdvę… Be abejo, tai žmogaus proto kūrinys.
1946 metais JAV sukurta pirmoji elektroninė skaitmeninė mašina. 1975 metais pagamintas pirmasis asmeninis kompiuteris "Altair 8000". Asmeninių kompiuterių paplitimą galima laikyti kompiuterijos revoliucija. Kompiuteris tiesiog verčia mus gyventi sparčiau. Kompiuteris diktuoja tokį gyvenimo tempą, kad fundamentaliosios tiesos praranda fundamentalumą, primityvus aiškinimas kelia nuobodulį spėjantiems su technologijos pažanga, o konkretūs pavyzdžiai pasensta greičiau nei parašoma knyga.
Metų kaita revoliucijų nesukelia, tik dar labiau padidina gyvenimo tempą. Kompiuteriai vis "draugiškesni" mums, bet patys dirba vis sparčiau ir mums tinginiauti neleis.
Kompiuterį sukūręs žmogus dabar sėdi prie jo ir labai dažnai užsimiršta, kur esąs. Kompiuterio pagalba gali užsisakyti prekių, įsigyti būtiniausių daiktų, susirasti draugų, žaisti, o pagaliau – net šeimą sukurti. Patogu ir greita.
Sėdi taip žmogus prie šio stebuklo ir nebejaučia, kad katė prie kojų glaustosi, alkanas šuo ima staugti, o ir valgyti jau laikas. Mokslininkai apskaičiavo, kad taip bendraudamas su kompiuteriu per pusmetį žmogus gali prarasti ryšius su jį supančiu gyvuoju pasaulio. Pastebėta, kad jaunesnio amžiaus vaikai, ilgai žaidžiantys su kompiuteriu, atpranta nuo mylimų gyvūnėlių, žaislų, nebenori būti gryname ore, tampa irzlūs. Viename mokslininko straipsnyje teigiama, jog vaikas, prieš tai itin rūpinęsis žuvytėmis akvariume, po užsiėmimų prie kompiuterio įnirtingai ima daužyti stiklo indą. Kodėl ? Atsakymas vienas – nuovargis, išsekimas, susvetimėjimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis42.9 KB
AutoriusOksana
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuterio vieta siuolaikiniame gyvenime [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą