Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Kompiuteris leidyboje

Kompiuteris leidyboje

  
 
 
12345678
Aprašymas

Spaustuvės samprata. Paruošimas spaudai. Spauda. Kompiuterizuotas procesų valdymas. Spaudos specialistų paruošimas.

Ištrauka

"Iliustruotas enciklopedinis žinynas" žodį spaustuvė arba leidykla apibūdina kaip – "asmenį (leidėją), asmenų grupę, taip pat organizaciją ar įstaigą, rengiančia ir leidžiančia knygas, bei kitą spaudos produkciją".

Šiuolaikinė spaustuvė – ne vien spaudos paslaugos, tai visa paslaugų sistema. Šiandien spaustuvės teikia ne vien spaudos, bet ir dizaino, maketavimo, "repro"(spalvų skaidymo ir plėvių gamybą), turi sandėlius, teikia logistikos paslaugas. Visi tie darbai tiesiogiai surišti su IT technologijomis.

Leidinių paruošime spaudai neįmanoma apsieiti be kompiuterio. Su jo pagalba kuriamas dizainas, maketuojami spaudos projektai. Visa tai atliekama aukšto lygio kompiuterinių programų pagalba, tokiomis kaip Adobe Photoshop, CorelDRAW, InDisain ir t.t. Didžiausiose leidyklose naudojami "Macintosh" kompiuteriai, kurie pasak specialistų geriausiai tinka darbui su grafika. Tačiau šie kompiuteriai yra labai brangūs, todėl dauguma spaustuvių naudojasi "IBM" tipo kompiuteriais. Repro centrai taip pat turi kompiuterizuotas darbo vietas, būtent kompiuteriai atlieka spalvų skaidymo operacijas. Repro paslauga sulaukė didžiausio dėmesio leidėjų visuose poligrafijos ir spaustuvinės įrangos parodose pvz. Vokietijoje Diusendorfo mieste kas keturi metai vyksta svarbiausia spaudos pramonės paroda – "Drupa". Šiais metais toje parodoje pristatytos naujausios "DuPont Imaging Technologies" kompanijos analoginės ir skaitmeninės fotopolimerinės fleksografinės plokštės. Per 30 metų sukurta nemaža fotopolimerų šeima (daugiau nei 20 tipų, neskaitant specialios paskirties plokščių), pakeičiama į keturių naujų tipų plokštes:
• Minkštas. "Cyrel TDR" plokštė skirta spausdinti aukštos kokybės spaudinius ant gofruoto kartono, maišų ir kitų nelygių paviršių.
• Vidutinio kietumo "Cyrel Neos" nauja universali plokštė rastriniams ir toniniams darbams, spausdinant aukštos kokybės spaudinius. Specialus matinis paviršius leidžia padidinti dažų pernešimą ir gauti dideli spaudos kontrastą.
• Kietas. "Cyrel NOW" aukščiausios klasės universali plokštė smulkiems pusiau toniniams, rastriniams, štirichiniams bei ištisiniams darbams spausdinti. Ji yra atspari ozonui ir dažams, turintiems padidintą agresyvumą.
• Labai kietas "Cyrel HIQS", nauja, ozonui atspari, labai kieta plokštė garantuoja puikų spaudos kontrastą. Ji skirta švelniems pustoniams, smulkiems rastriniams ir štrichiniams darbams, esant labai aukštai liniatūrai. Leidžia pasiekti aukštą rezoliuciją ir minimalų taško išplėtimą.
• Toliau plėtojama "Cyrel Fast" sistema. Sukūrus visiškai naują terminių fotopolimerų šeimą ir jų sausą, fototerminę, labai greitą ir produktyvią apdirbimo technologiją gaminant klišes, ši sistema tobulinama ir toliau. Analoginių fotopolimerų šeimą papildė skaitmeninė vaizdo ant jos paviršiaus užrašymo versija. Toks žingsnis, kaip skaitmeninis "Cyrel Digital Fast" leido gerokai pagerinti visą spaudos procesą, sumažinti spaudos ciklo laiką bei pasiekti aukščiausią spaudos kokybę. Tai pasiekta labai sparčios informacijos tėkmės dėka. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-09
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis84.3 KB
AutoriusVytas
Viso autoriaus darbų22 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteris leidyboje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą