Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Diskiniai kaupikliai (2)

Diskiniai kaupikliai (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Sutrumpinimų sąrašas. Įvadas. Kietasis diskas. Kietojo disko parametrai. Kietojo disko konstrukcija. Diskinių kaupiklių įrenginių sąsajos. Parallel ATA sąsaja. SATA (Serial ATA) nuoseklioji sąsaja. SCSI sąsaja. RAID technologija. Statmeno ir horizontalaus rašymo diskiniai kaupikliai. Kietųjų diskų ateitis.

Ištrauka

Gyvename dinamiškame, greitai besikeičiančiame pasaulyje, visuomenė, ypač išsivysčiusiose šalyse pamažu transformuojasi į informacinę visuomenę. Tokių pokyčių priežastis vis intensyviau besivystanti kompiuterinė technika, gerėjantys komunikacijos keliai, kas ir įgalina žmones perduoti ir apdoroti didžiulį kiekį informacijos. Visus šiuos duomenis reikia kažkur saugoti, laikyti ir dar taip, kad prireikus informaciją galima būtų greitai ir efektyviai panaudoti. Senovėje tam naudotas akmuo, molinės lentelės, papirusas, ant kurių iškaldavo, įspausdavo ar užrašydavo tai, ką reikia perduoti kitiems žmonėms ar išsaugoti ateinančioms kartoms. Vėliau imtas naudoti popierius, kuris beje labai plačiai tebenaudojamas dabar ir neatrodo, kad artimiausiu laiku jo bus atsisakyta. Tačiau laikai greitai keičiasi ir visai neseniai, kartu su elektroninių skaičiavimo mašinų atsiradimu, buvo sukurtos ir elektroninės informacijos laikmenos. Nors pirmosios buvo labai netobulos ir mūsų akimis žiūrint tiesiog juokingai mažos talpos, tačiau jos greitai keitėsi ir tobulėjo. Atsirado įvairių rūšių ir dydžių tiek informacijos kiekio kurį jos galėjo talpinti, tiek ir jų fizinio dydžio prasme) elektroninės informacijos laikmenų. Vienos jų prigijo ir plačiai paplito, kitos tyliai pasitraukė iš rinkos. Šiandien gamintojai siūlo daugybę įvairių tipų informacijos laikmenų, tarp kurių kartais tampa sunku susigaudyti, nors labiausiai paplitusios tėra kelių tipų laikmenos. Dirbant kompiuteriu aktualus klausimas yra informacijos saugojimas, kadangi nuo informacijos laikmenos pasirinkimo priklauso duomenų saugumas ir išlaidos susijusios su informacijos laikymu. Nagrinėjamos temos yra aktualios kiekvienam, kas vienaip ar kitaip susijęs su kompiuteriais ir informacijos apdorojimu.

Kietasis diskas - duomenų saugojimo įrenginys. Priešingai nei laikinojoje atmintinėje duomenys kietajame diske išlieka ir išjungus elektros srovę. Kietasis diskas susideda iš kietų (iš to kilo ir pavadinimas) neįsimagnetizuojančių (aliumininių, stiklinių ar pan.) diskų (nepainiojant su paties įrenginio pavadinimu toliau vadinamų plokštelėmis), padengtų magnetine danga (dažniausiai geležies(III) oksidu), magnetinių galvučių, kitos elektroninės įrangos ir ją reguliuojančio kontrolerio, sujungtų į vieną įtaisą. Dažniausiai naudojami vidiniai kietieji diskai, kaip kompiuterio ar kito įrenginio dalys, nors būna ir išorinių. Vidiniai diskai su kompiuteriu dažniausiai jungiami ATA, SCSI, Serial ATA, išoriniai - USB, Firewire (IEEE1394) interfeisais.
Kietasis magnetinis diskas (angl. hard disc) įmontuojamas sisteminiame bloke. Diskų įrenginį sudaro keletas magnetinių paviršių (keli diskai, užmauti ant vienos ašies), kelios skaitymo bei rašymo galvutės ir varikliai, kurie įsuka diskus reikiamu greičiu bei stumdo skaitymo ir rašymo galvučių bloką. Visa tai hermetiškai uždaryta metaliniame korpuse. Disko paviršius yra suskirstytas į takelius ir sektorius. Skirtinguose paviršiuose esantys takeliai, nutolę nuo disko centro tokiu pačiu spinduliu, sudaro vadinamąjį cilindrą. Diskai sukasi apie savo ašį visą laiką, kol įjungtas kompiuteris. Kietojo disko sandara (1 pav.) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-16
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis476.17 KB
AutoriusRimvydas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Diskiniai kaupikliai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 27 puslapiai 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą