Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Duomenų saugojimo įrenginiai. Loginės duomenų struktūros

Duomenų saugojimo įrenginiai. Loginės duomenų struktūros

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Duomenų saugojimas diskuose. Bendrai apie duomenų saugojimą diskuose. Duomenų saugojimas lanksčiuosiuose diskeliuose. Disketiniai kaupikliai. Diskiniai kaupikliai. Optiniai diskiniai kaupikliai. Kompaktiniai diskai (CD ir CD - RW). DVD istorija. DVD techninė pusė. DVD talpos. DVD Peržiūra. Blue-ray disk. USB raktai. Keletas USB raktų trūkumų. Magnetinės juostos. Vieną kartą įrašomi optiniai diskai (WORM). Loginės duomenų struktūros. Duomenų saugojimo įrenginiai. Kietas magnetinis diskas. Sukimosi greitis. Sektorių skaičius takelyje. RAM diskas. Optinis diskas.

Ištrauka

Žodis "kompiuteris" kilęs iš lotyniško žodžio, reiškiančio "skaičiuoti". Devynioliktojo amžiaus ketvirtojo dešimtmečio pradžioje anglų išradėjas Čarlis Babidžas (1792-1871) suprojektavo pirmąją programuojamą skaičiavimo mašiną, bet nebaigė jos konstruoti. Ši mašina buvo šiuolaikinio kompiuterio pirmtakė. Tik praėjus daugiau kaip šimtui metų, atsirado elektroninės detalės, kurios naudojamos ir šiandien. Pirmieji kompiuteriai užimdavo visą kambarį.
Nuo jų atsiradimo, informacijai (filmams, muzikai, įvairiems dokumentais ir programinei įrangai ir t.t.) saugoti reikėdavo vis daugiau ir daugiau įrenginių, didesnės jų talpos. Iš pradžių tai buvo nedidelės talpos įrenginiai, tačiau laikas nuo laiko jie vis tobulėjo ir dabar informaciją galima išsaugoti labai didelės talpos įrenginiuose. Taigi kiekvienas atsižvelgdamas į savo poreikius ir galimybes turėtų pats apsispręsti, kokį informacijos saugojimo įrenginį pasirinkti. Duomenys yra saugomi įvairiuose kaupikliuose: diskuose ir diskeliuose, pastoviose ir laikinose atmintinėse. Pagrindiniai informacijos kaupimo įrenginiai yra standusis diskas, optinis diskas bei RAM diskas-tai kompiuteryje integruotos laikmenos. Įvairūs kompaktiniai diskai padeda informaciją išsaugoti ir pernešti.

Kompiuteryje saugomi duomenys dažniausiai tvarkomi naudojantis operacinių sistemų paslaugomis, todėl OS savybės labai priklauso nuo duomenų saugojimui vartojamų atminties įrenginių. Pavyzdžiui, operacinės sistemos MS DOS pavadinimas (MicroSoft Disk Operating System) iš karto nurodo, kad tai yra diskuose saugomiems duomenims tvarkyti skirta operacinė sistema. Diskuose saugomų duomenų tvarkymui yra pritaikyta ir dauguma kitų šiuolaikinių OS.
Kalbant apie duomenų saugojimą kompiuteriuose, yra skiriama fizinis ir loginis duomenų registravimo lygiai. Fiziniame lygyje nagrinėjama, kokia įranga yra vartojama registruojant ir saugant informaciją, o loginiame – kaip duomenys pateikiami vartotojui. Vartotojui svarbiausia turėti išsamių žinių apie logines duomenų struktūras, tačiau, norint sąmoningai naudotis visomis kompiuterio paslaugomis, reikalingos žinios ir apie fizinius duomenų saugojimo ir tvarkymo kompiuterio atmintyje principus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-28
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis104.78 KB
Autoriusvirginija
Viso autoriaus darbų14 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Duomenu saugojimo irenginiai. Logines duomenu strukturos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą