Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Informacinių technologijų vaidmuo dalykinėje komunikacijoje

Informacinių technologijų vaidmuo dalykinėje komunikacijoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Informacinių technologijų samprata. Kompiuterių raida. Informacinių technologijų priemonės. Kompiuteriai. Mobilieji telefonai. Bankomatai. Spausdintuvai ir kopijavimo aparatai. Multimedija. Žiniasklaida. Informacinės technologijos mokymo procese. Empirinė dalis. Tyrimas. Tyrimo eiga. Tyrimo apibendrinimas. Išvados.

Ištrauka

Pastaruoju metu vis didesnę sukuriamų vertybių dalį sudaro informacija. Ji nuolatos supa kiekvieną mūsų, bei vienaip ar kitaip veikia ar įtakoja mūsų mintis ir pažiūras. Informacija visada buvo svarbi. Tas, kuris žinojo, kaip nerizikuojant gyvybe ir sveikata nudobti mamutą ar be žarijų susikurti laužą, paskutinio ledynmečio laikais buvo galingas žmogus. Šiandien "Informacijos visuomenė" yra nauja sąvoka, tačiau tinkanti visoms visuomenėms apibūdinti.
Žmogus niekada nebuvo taip priklausomas nuo informacijos ir technologijų, kaip dabar. Nesuklysime sakydamos, kad visose gyvenimo srityse, mokslo ir ūkio šakose nepaliaujamai įsigali informacijos ir komunikacijos technologija. Ji skatina restruktūrizuoti ekonomiką, keičia pasaulio ir krašto visuomenės sambūvį bei daro įtaką kultūros raidai.
Vis daugiau žmonių dirba darbą, vienaip ar kitaip susijusį su informacijos ar komunikacijos technologijomis. Šiuolaikiniai biurai kompiuterizuojami, popierines žinutes keičia, kuriamos ir perduodamos kompiuteriais. Informacija spausdinama ir siunčiama faksu. Vis daugiau laiko praleidžiama, kalbant telefonu, tvarkant elektroninį paštą, naršant internete ir pan. Technologija keičia ir verslo pokalbius. Mobilieji telefonai, konferenijos ir videokonferencijos leidžia palaikyti ryšį bet kuriuo paros metu bet kurioje pasaulio vietoje. Technologijos skverbias ir į tokias profesijas, kurių atsotvai anksčiau darbo laiką naudojo kitaip. Dirbant kasininku prekybos centre, nebūtina įsiminti kainas. Jeigu sugenda brūkšninių kodų skaitytuvas, sujungtas su pagrindiniu kompiuteriu, parduotuvę galima uždaryti. Šiltnamius, melžimo aparatus ir kiaulių šėrimo automatus valdo mikroprocesoriai ir pan.
Šiandien mes nebeįsivaizduojame gyvenimo be technologijų. Ar sprogdintum uolas, ar statytum laivą, ar parduotum pakelį bulvių traškučių, ar tirtum gaisro priežastis, ar operuotum širdies ligonį, ar skaitytum socialinės antropologijos paskaitą, - niekur neišsiversi be kompiuterinių technologijų. Tarkim, sustoja visi kompiuteriai – kas tada nutinka? Kiaulės ūkininkų kiaulidėse laiku negauna ėsti, užstringa liftai, neveikia mikrobangų krosnelės, o bankomatai nebeskiria įmokų nuo išmokų. Turime pripažinti, kad technologijos užkariavo žmonių gyvenimus, visas veiklos sritis. Sparčiai tobulėdamos, jos verčia keisti ne tik senąsias tradicijas, gyvenimo būdą, įpročius, bet formuoja naują visuomenės, kultūros sudėtingumą bei skatina būtinybę nuolatos tobulėti.
Tyrimo objektas. Dėstytojos vedama paskaita, kurioje naudojamos informacinės technologijos.
Tyrimo dalykas. Informacinės technologijos dalykinėje komunikacijoje. Mums įdomu sužinoti kaip informacinės technologijos taikomos paskaitos metu ir kaip jos įtakoja mokymosi procesą.
Tyrimo tikslas. Aptarti informacinių technologijų vaidmenį dalykinėje komunikacijoje.
Tyrimo uždaviniai:
• Apibūdinti informacinių technologijų sampratą;
• Supažindinti su kompiuterių raida;
• Aptarti informacinių technologijų priemones ir jų svarbą;
• Ištirti, kaip informacinės technologijos taikomos paskaitos metu.

Metodika: stebėjimas dalyvaujant.
"Stebėjimas – pirminės sociologinės informacijos rinkimo metodas, kuri renkama tiesiogiai stebint ir fiksuojant įvykius ir aplinkybes, kuriose jie vyksta" (A. Valackienė, 2002 m., p. 47).
"Stebėjimas dalyvaujant yra pagrindinė etnografinė duomenų rinkimo technika. Jis skiriasi nuo tiesioginio stebėjimo, arba stebėjimo nedalyvaujant, kuriame tyrėjo vaidmuo keičiasi nuo – nešališkos situacijos stebėtojo iki – į šią situaciją įtraukto dalyvio ir situacijos stebėtojo" (I. Luobikienė, 2002 m., p. 97). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis44.99 KB
AutoriusAiste
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno technologijos universiteto gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informaciniu technologiju vaidmuo dalykineje komunikacijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 22 puslapiai 
  • Kauno technologijos universiteto gimnazija / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą