Išplėstinė paieška
 
 
 

Multimedija (2)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Trumpai apie multimedijos plėtros raidą. Techninės įrangos plėtra. Programinės įrangos plėtra. Vaizdų suspaudimo technologijos plėtra. Optinių diskų technologijų plėtra. Kam naudojama multimedija? Mikrofonai. Vaizdo kameros. Skaitmeniniai fotoaparatai. MP3 grotuvai. Kompiuteris ir dirbtinė (virtualioji) erdvė. Kompiuteris. Internetas. Laikraščiams dar liko gyventi maždaug dvidešimt metų. Telefonai. Apklausa. Firmos, užsiimančios multimedijos įrangos gaminimu ir pardavimu. UAB "Tercija. AVG. VDO. TED. 3M (Minessota mining & manufacturing). Išvados.

Ištrauka

Žmonijos pažanga neįsivaizduojama be naujų informacinių technologijų. Informacijos poreikis kiekvieną vis auga, todėl žinojimas ir mokėjimas naudotis įvairiais informacijos šaltiniais yra būtinas kiekvienam individui. Kuriama informacinė visuomenė, kurios kiekvienas narys privalo turėti žinių apie šiuolaikines informacijos tecnologijas.
1987m. JAV, Seatlle‘o mieste, vyko optinių diskų naudojimo problemoms aptarti skirta konferencija, kurioje pirmą kartą buvo parodyta galimybė saugoti daugialypę informaciją – tekstą, grafiką, piešinį, vaizdą, garsą – skaitmeniniu pavidalu (pav.1). Pirmąjį optinį diską, dažnai vadinamą tiesiog kompaktiniu disku, CD, 1980m. sukūrė kompanijos "Sony" ir "Philips".
Multimedija (angl. multimedia) – tai informacinė technologija, kartais vadinama daugiaterpe technologija, kai pasitelkus tekstą, garsą, vaizdą, animaciją ir video informaciją kuriamas interaktyvus ryšys tarp kompiuterio ir vartotojo.
(atgal)
2 Trumpai apie multimedijos plėtros raidą:

2.1 Techninės įrangos plėtra.
1985m. kompanija "Commodore", panaudojusi specialiai tam sukurtą vaizdų sistemą, savo kompiuterio "Amiga" ekrane sukūrė vaizdo judesį, prilygstantį vaizdo signalo kokybei. Tada vaizdas pirmą kartą pajudėjo ekrane, todėl kai kurie autoriai "Commodore" tituluoja multimedijos pradininke.
2.2 Programinės įrangos plėtra.
1985 metais kompanija "Apple" sukūrė pirmąją hipertekstinę programinę įrangą "HyperCard", kuria įprasmino loginius ryšius – hipertekstines nuorodas tarp įvairių informacijos šaltinių.
2.3 Vaizdų suspaudimo technologijos plėtra.
2.4 Optinių diskų technologijų plėtra.

Vienas svarbiausių multimedijos sistemos elementų yra interneto tinklas. Jo įtaka tokia didelė, kad gaminami kompiuterių terminalai, mobilieji telefonai ir televizoriai, kuriais galima tiesiogiai naudotis internetu. Kartais internetas yra vadinamas hipermultimedijos sistema, nes jame galima bendrauti perduodant visų rūšių informaciją.
Buitinę multimedijos sistemą galėtų sudaryti tokie elementai: palyginti galingas kompiuteris su sparčiu modemu, turintis talpų diskinį ir CD ar DVD kaupiklį, specialias garso ir televizinio vaizdo įvesties ir išvesties plokštes; muzikinė klaviatūra; geras stereofoninio ar erdvinio garso stiprintuvas; akustinė sistema; mikrofonas; skeneris; vaizdo magnetofonas; vaizdo kamera; televizorius; specifinė programinė įranga. Ši įranga leistų įvesti į kompiuterį informaciją iš įvairių šaltinių, ją apdoroti ir pateikti, pavyzdžiui, paruošti įtaigią iliustruotą ir įgarsintą informaciją.
Visa multimedijos sistema kol kas yra brangi, todėl vartotojas įsigyja tik jam reikalingą įrangą.
3 KAM NAUDOJAMA MULTIMEDIJA?
Jau įprasta, kad multimedija naudojama firmoms ir produktams pristatyti, kai informacija pateikiama žodžiu, tekstu, statiniais ir dinaminiais vaizdais (pvz., filmu) (firmos).
Multimedijos garso efektai naudojami kompiuteriniuose žaidimuose.
Multimedija naudojama ir moksliniuose tyrimuose įvairių procesų modeliavimo rezultatams atvaizduoti (pav.2). Šiuolaikiniai personaliniai kompiuteriai jau yra pajėgūs sukurti virtualiąją (dirbtinę) erdvę, kurioje galima atvaizduoti modeliuojamus procesus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-13
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis67.3 KB
Autoriusirina
Viso autoriaus darbų35 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJ.Mamčenko
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Multimedija (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • J.Mamčenko
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą