Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Multimedijos sistemos įranga (4)

Multimedijos sistemos įranga (4)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Multimedija. Skaitmeniniai fotoaparatai ir vaizdo kameros. Kompiuteris ir dirbtinė (virtualioji) erdvė. Kompiuteriniai projektoriai. Akustinės sistemos ir mikrofonai. Išvados.

Ištrauka

Multimedijos sistemos įranga – kas ji, kam naudojama, kokios jos perspektyvos? Iškyla daugelis klausimų į kuriuos ir pabandysime atsakyti. Multimedijos sistema – tai gana platų mastą apimanti sistema, į kurią įeina ir akustinės sistemos, mikrofonai, vaizdo kameros, skaitmeniniai fotoaparatai, kompiuteriniai projektoriai, ar pats kompiuteris bei dirbtinė (virtualioji) erdvė.
Kokie yra skaitmeniniai fotoaparatai, kokios vaizdo kameros, kaip žmogų veikia virtualioji erdvė? Manau tai klausimai, kurie domina daugelį žmonių. Juk dabar toks metas, kai žmogus gali daryti labai daug dalykų, tik reikia žinoti, kaip tai daroma.
Juk informaciją gauname ir perduodame įvairiomis priemonėmis: telefonu, radiju, televizoriumi, internetu. Jos visos veikia panašiais principais, bet yra tarytumei išbarstytos. Be to, negalime, pavyzdžiui, klausydamiesi radijo ar žiūrėdami televizorių, kokiu nors būdu įsiterpti, paveikti tos stoties transliuojamą programą. Tuo tarpu žinome, kad , pavyzdžiui, galime įsiterpti į žaidimų eigą arba valdyti interneto informaciją – tai yra turime interaktyvaus dalyvavimo galimybes.
Multimedijos sistema sparčiai žengia į priekį. Ji niekada nestovi vietoja, o nuolat juda
pirmyn. Stengiamasi padaryti viską, kad gyvenimas būtų mielesnis, lengvesnis, ir kad žmonės galėtų naudotis visais jiems teikiamais privalumais, kurie yra susiję su multimedijos sistema.


Multimedija (lot. multum – daug, medium – terpė, aplinka) – tai visuma aparatinių ir programinių priemonių, leidžiančių vartotojui dirbti interaktyviu režimu su daugiau nei dviejų skirtingų rūšių informacija (garsu, vaizdu, grafika, tekstu) vieningoje informacinėje aplinkoje. Būtent skirtingų informacijos rūšių sintezė vieningoje informacinėje aplinkoje yra multimedios esmė.
Ši multimedijos sąvoka turi kelias pagrindines prasmes.
Visų pirma Multimedija yra idėja apie skirtingų rūšių informacijos saugojimą vieningu skaitmeniniu pavidalu.
Antra, Multimedija – tai informacijos saugojimo ir apdorojimo aparatinės priemonės, be kurių multimedios–idėjos realizuoti neįmanoma.
Trečia, Multimedija yra kompiuterių programinės priemonės, leidžiančios sujungti skirtingas informacijos rūšis vieningame multimedios produkte.
Ir ketvirta, Multimedija – tai aktyvaus dialogo tarp vartotojo ir kompiuterio, vietinio, tarptautinio ir pasaulinio kompiuterių tinklo (interneto) priemonė.
Visomis šiomis prasmėmis multimedios pirmtakas ir konkurentas yra televizija, transliuojanti garsą, vaizdą bei teletekstą (grafiką ir tekstą).
Multimedija naudojama daugelyje gyvenimo sričių:
• Švietimas – mokslo, mokymo problemos,
• Informacija – aiškinamieji, pažintiniai tikslai,
• Reklama, prekyba – elektroninės komercijos galimybės,
• Diagnostika – medicininė, techninė,
• Žaidimai.

Buitinę multimedijos sistemą galėtų sudaryti tokie elementai: palyginti galingas kompiuteris su sparčiu modemu, turintis talpų diskinį ir CD-ROM kaupiklį, specialios garso ir televizinio vaizdo įvedimo ir išvedimo plokštes; muzikinė klaviatūra; geros stereofoninio ar erdvinio garso stiprintuvas; akustinė sistema; mikrofonas; skeneris; vaizdo magnetofonas; vaizdo kamera; televizorius; specifinė programinė įranga, kuri leistų įvesti į personalinį kompiuterį informaciją iš įvairių šaltinių ir ją apdoroti ar pakeisti.
Visa multimedijos sistema kol kas yra brangi, todėl vartotojas įsigyja tik jam reikalingą įrangą. Dažnas kompiuteris turi modemą, CD-ROM kaupiklį ir garso įvedimo bei išvedimo įrangą. Jų pakanka norint naudotis iliustruotais ir įgarsintais informacijos šaltiniais iš CD-ROM diskelių ir interneto, taip pat kompiuteriniais žaidimais, demonstracinei medžiagai įgarsinti. Garsą galima įrašyti iš mikrofono, įvairios garso aparatūros, o paskui juo palydėti, pavyzdžiui, demonstracinę programą. Šiuolaikinis personalinis kompiuteris be specialių priedų gali atkurti geros kokybės animacinius vaizdus, užimančius visą displėjaus ekraną.
Multimedija plačiai naudojama pristatymui, kai informacija apie firmas ar produktus pateikiama žodžiu, tekstu, vaizdu ir animacija. Paplito tokios dialoginės sistemos, kai parodos, firmos ar parduotuvės lankytojas per sensorinį ekraną ar kitu būdu gali pasirinkti jį dominančią informacija. Pasirinktoji informacija gali būti pateikta žodžiu, tekstu, paveikslu ar animaciniu filmu. Tokia sistema yra autonomiška, jos nereikia aptarnauti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-19
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis20.17 KB
AutoriusRita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Multimedijos sistemos iranga (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Utenos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą