Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Kompiuteris kasdieniniame gyvenime (9)

Kompiuteris kasdieniniame gyvenime (9)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Kas yra kompiuteris? Kaip kompiuteris naudojamas moksle? Kaip kompiuteris naudojamas bibliotekoje? Kompiuterizuotoji raštvedyba ir buhalterinė apskaita. Kompiuterinė leidyba ir elektroninė spauda. Kompiuteriai ir muzika. Elektroninė bankininkystė. Prekyba internetu. Robotai. Kompiuteriai neįgaliesiems. Darbas iliustruotas nuotraukomis.

Ištrauka

Žodynas teigia, kad kompiuteris - tai elektroninė skaičiavimo mašina. Mes kompiuterį apibūdiname kaip įrenginį, gabentį priimti duomenis, atlikti su jais nurodytus veiksmus ir teikti sakičiavimų rezultatus. Visi žino, kad kompiuterių galimybės bei įvairovė yra labai didelės, jais galima atlikti ne tik skaičiavimus bet ir žaisti žaidimus, žiūrėti filmus, klausyti muzikos ir kt. Kompiuterių būna trijų rūšių: stalinis, nešiojamas, kišeninis.


Nė viena šiuolaikinė mokslo bei mokymo įstaiga negali apsieiti be kompiuterių. Kompiuteris tapo nuolaitiniu pagalbininku bei darbo priemone visiems. Nepakeičiamas kompiuteris ir mokyklose – dar prieš dešimtį metų kompiuteris buvo vien tik informatikos mokytojos darbo prieminė, o dabar kompiuterį galima rasti beveik kiekviename kabinete.
Dabar yra sukurta Logo programavimo kalba bei ją realizuojančios įvairios programavimo sistemos skirtos įvairaus amžiaus moksleivių kūrybiškumui ugdyti. Šią programą galima pritaikyti įvairiose pamokose.
Kartu su kompiuteriais atsirado naujos mokymo formos. Dar visai neseniai nuotolinis mokymas buvo suprantamas tik kaip mokymas susirašinėjant, o dabar neišeidami iš namų galite tiesiogiai konsultuotis su dėstytojais, dalyvauti diskusijose, konferencijose, padaryti pranešimus. Taip pat yra daug internetinių puslapių, kurių pagalba Tavi žinios taip pat gali būti patikrintos. Pvz: www.klaidutis.lt, www.learnkey.lt.


Kaip kompiuteris naudojamas bibliotekoje?

Modernioje šiuolaikinėje bibliotekoje nereikia ilgai vargti norint sužinoti, ar jums rūpimas leidinys yra bibliotekoje. Bibliotekos kompiuteris pateikia visą informaciją – kiek egzemplorių yra, kas šiuo metu skaito, kada turėtų grąžinti ir t.t.
Mažeikių Viešioji biblioteka naudoja Libis programą, tai Lietuvos integrali bibliotekų sistema. Pagal Libis programą yra registruojami nauji skaitytojai (1 pav.), pagal ją taip pat kontroliuojamas knygų išdavimas ir grąžinimas (2 pav.) taip pat yra saugojami skaitytojo duomenys (3 pav.). Taip pat bibliotekose esančiais kitais kompiuteriais ir internetu gali naudotis visi lankytojai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis216.18 KB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaMažeikių Kalnėnų vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteris kasdieniniame gyvenime (9) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Mažeikių Kalnėnų vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą