Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Nešiojamas kompiuteris

Nešiojamas kompiuteris

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Nešiojamo PK privalumai. Valdymas. Klaviatūra. Pozicionavimo įrenginiai. Maitinimas. Ekranai. Nauji nešiojami PK. "Sony" išleido naują nešiojamąjį kompiuterį. Nauji "Compaq Evo" kompiuteriai. Naujas "FUJITSU" nešiojamasis kompiuteris. LifeBook iš Series B-2131- patogumas visų svarbiausia. Ultra plonas Sharp PC-UM10. Specializuoti nešiojami PK. Kompiuteris be klaviatūros. Ištvermingasis nešiojamas kompiuteris. Apibendrinimas.

Ištrauka

Ką pasirinkti – stacionarų ar nešiojamą kompiuterį? Tokį retorinį klausimą užduoda apie 30 procentų potencialių pirkėjų. Du trečdaliai iš jų renkasi nešiojamus kompiuterius. Pirma ką gauna pirkėjas, tai patogią darbo vietą – sėdėti minkštame fotelyje arba išsitiesus ant lovos.
Dalį darbo laiko praleidžiant namuose, o kitą - darbovietėje ar kelyje, nešiojamo pagalbininko savininkas visuomet turi įprastinę aplinką: failų išdėstymas, klaviatūra, ekranas ir pan.. Dėl to darbo našumas išlieka pastovus.
Lakai kuomet specialisto darbo vieta erdvėje buvo griežtai apribota, pasibaigė. Dabar kyla klausimas ne kur dirbti, o su kokia įranga. Taip yra todėl, kad turime nešiojamus personalinius kompiuterius (PK).
Nešiojamo PK konstrukcija tokia pati kaip ir stacionaraus PK: centrinis procesorius, operatyvioji atmintis, kietasis diskas, video posistemė, garso korta, FDD, CD-ROM arba DVD-ROM ir t.t. Visi nešiojami PK, nepriklausomai nuo gamintojo, skirstomi į dvi dideles grupes pagal ekranų gamybos technologiją: ekranai su pasyvia skystų kristalų matrica ir ekranai su aktyvia skystų kristalų matrica.
Ekrano su pasyvia matrica išskirtinis bruožas tas, kad peržiūrint dinaminius vaizdus paliekamas "pėdsakas". Taip yra dėl to, kad kiekvienam matricos elementui maitinimas paduodamas nuosekliai ir vaizdas nespėja pasikeisti. Nešiojami PK su tokiu ekranu idealiai tinka darbui su Windows 95/98 ir MS Office.
Kitų nešiojamų PK ekranai su aktyvia matrica mažiau inertiškesni. Tokių ekranų atvaizdavimo kokybė artima elektroninių vamzdžių ekranams ir jie užtikrina gerą darbą praktiškai su bet kokia kita įranga.
Dideli ekranai, dideli kieti diskai ir daugybė jungčių periferiniams įrenginiams leidžia nudirbti didelius darbus. Dabartiniai nešiojami PK praktiškai nenusileidžia stacionariems PK, o jei jums reikalingas mobilumas tai jie geriausias pasirinkimas.
Daugiausiai dabar parduodama nebrangių (kainuojančių apie 5500 lt.) nešiojamų PK.
2. Nešiojamo PK privalumai
1.Mobilumas. Tai pats svariausias argumentas nešiojamų PK naudai. Dirbdamas su stacionariu PK, vartotojas yra "pririštas" prie jo, o atsitraukdamas netenka darbo priemonės. Nešiojamas PK efektyviai išsprendžia šią problemą. Atvykę pas darbo partnerį jūs nepradėsite ieškoti laisvo kompiuterio tam, kad patikslintumėte sutarties sąlygas, o pasinaudosite savu. Viešbučio numeryje, gamtoje ar bet kurioje kitoje vietoje jus susikuriate "informacinį komfortą" – duomenų bazės, paštas, mėgstama muzika.
2.Didelė ekrano kokybė. Aktyvios skystų kristalų matricos kokybe nenusileidžia elektroninių vamzdžių ekranams. Pagrindinis privalumas – idealus vaizdo stabilumas. Dėka to akys darbo metu praktiškai nepavargsta. Be to tokį ekraną galima laikyti žymiai arčiau akių ko pasėkoje padidėja jo efektyvumas, t.y. kampinis dydis. Svarbiausia kad raiška butų didelė.
3.Vietos ekonomiškumas. Pradėjus dirbti su nešiojamu PK, iškart pastebėsite, kad ant stalo žymiai padaugėjo vietos. Praktiškai, jis užima šiek tiek daugiau vietos negu anksčiau tik viena klaviatūra.
4.Laiko taupymas. Jeigu dažnai tenka darbą pernešti iš vieno kompiuterio į kitą, tuomet nešiojamas PK sutaupys daug daugiau laiko, negu tai atrodo iš pirmo žvilgsnio. Tarkim, kad kiekvieną vakarą kopijuojate į diskelį dienos darbus, po to juos tvarkote namuose ir ryte vėl nešate į darbovietę. Net jei visas darbas telpa į vieną diskelį (tai budinga ne daugeliui programų), tai bendrai visa procedūra trūks apie dvidešimt minučių. O jei (kaip dažniausiai ir būna) kokios nors bylos neperskaitys arba paprasčiausiai pamiršite ją pasiimti, tai laiko nuostoliai gali būti dar didesni. Be to dar reikia naujoje darbo vietoje sukurti buvusį darbo kontekstą: atidaryti reikiamas programas, susirasti vietas failuose kur buvo padaryti paskutiniai pataisymai. Taip susidaro daugiau valandos per dieną. O dabar paskaičiuokime kiek laiko sutaupytume jei pasiėmus nešiojamą PK į namus ir pasileidę jį, užsikrautų tokios programos kokias naudojote darbovietėje.
5.Instaliuotas UPS (nepertraukiamo maitinimo šaltinis). Daugelis to nevertina, tačiau nešiojamo PK akumuliatoriai suteikia ne tik mobilumą, bet ir žymiai padidina darbo patikimumą. Dirbdami su juo jūs nerizikuojate prarasti duomenis dėl atsitiktinio maitinimo pertraukimo. O jei palyginti nešiojamo PK autonominio darbo laiką su stacionaraus PK UPS (kuris yra perkamas papildomai ir palyginti brangus), tai toli gražu ne pastarojo naudai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis189.29 KB
Autoriusaqualine69
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Mokytojas/DėstytojasBūdvytienė
Švietimo institucijaŠilalės Stepono Dariaus ir Stasio Girėno vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nesiojamas kompiuteris [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Šilalės Stepono Dariaus ir Stasio Girėno vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • Būdvytienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą