Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Personalinis kompiuteris

Personalinis kompiuteris

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Personalinio kompiuterio istorija. Personalinių kompiuterių tipai ir pagrindiniai parametrai. Klaviatūra. Pelytė. Monitoriai. Pagrindinio procesoriaus sandara ir veikimas. Pagrindinė plokštė. PK vidinės atmintinės. Garso plokštė. Vaizdo plokštė. Informacijos kaupikliai. Disketiniai kaupikliai. Diskiniai kaupikliai. Optiniai kaupikliai. CD-ROM kaupikliai. CD-R kaupikliai. CD-RW perrašomieji kaupikliai. CD-MO (magnetiniai optiniai) perrašomieji kaupikliai. DVD optiniai kaupikliai. Papildomi įrenginiai. Modemai. Spausdintuvai. Skeneriai. Išvados.

Ištrauka

Personalinis kompiuteris (PK) yra galinga elektroninė skaičiavimo mašina, kuri ne tik
padeda spręsti įvairius uždavinius, organizuoti verslą, tvarkyti finansus. Kompiuteris taip pat tapo viena iš populiariausių laisvalaikio praleidimo būdų, kuri paplito ne tik vaikų ir paauglių tarpe, bet ir suaugusiųjų.
Šiuo metu PK tapo svarbiausiu multimedijos (daugialypės terpės, multiterpės) komponentu ir pasaulinio bendravimo priemone per interneto kompiuterių tinklą. Multimedijos sistema sujungia televiziją, ryšio sistemas, vaizdo, garso techniką ir kompiuterį. PK skaičius 1000 gyventojų nusako ir visuomenės išsivystymo lygį.
PK atsiradę maždaug prieš 22 metus atvėrė duris visiems į informacinės technikos amžių.

Personalinis kompiuteris (PK) yra galinga elektroninė skaičiavimo mašina, kuri ne tik padeda spręsti įvairius uždavinius, organizuoti verslą, tvarkyti finansus, įdomiai praleisti laisvalaikį, ji tapo vienu iš pagrindinių globalinės informacijos sistemos elementų. PK skaičius 1000 gyventojų nusako visuomenės išsivystymo lygį.
Šiuo metu PK tapo svarbiausiu multimedijos (daugialypės terpės, multiterpės) komponentu ir pasaulinio bendravimo priemone per interneto kompiuterių tinklą. Multimedijos sistema sujungia televiziją, ryšio sistemas, vaizdo, garso techniką ir kompiuterį.
Techninės prielaidos gaminti PK susidarė sukūrus mikroprocesorius, talpias integrines atmintines bei kitus integrinius kompiuterio elementus. Psichologinės prielaidos pereiti prie jų masinio vartojimo atsirado tada, kai amerikiečiai Styvas Džobsas ir Styvas Vozniakas 1977 m. sukūrė APPLE II serijos PK. Tai buvo pirmoji personalinė elektroninė skaičiavimo mašina, skirta ne profesionalui programuotojui ar skaičiavimo technikos mėgėjui, o masiniam vartotojui. Dabar personaliniai kompiuteriai surenkami ir gaminami visame pasaulyje. Stambiausi kompiuterių ir jų komponentų gamintojai yra JAV, Japonija, Vakarų Europos šalys, Taivanas, Pietų Korėja, Singapūras, Brazilija. Lietuvos firmos prekiauja įvežtais PK ir juos komplektuoja iš atvežtinių elementų.
PK atsiradę maždaug prieš 22 metus atvėrė duris visiems į informacinės technikos amžių.

Pirmąjį keturių bitų mikroprocesorių 4004 sukūrė firma INTEL 1971 m., o 1973 m. – dar tobulesnį, kuris buvo naudojamas pirmuosiuose PK.
Bandymai sukurti nebrangų asmeninį mikrokompiuterį prasidėjo 1973 m., tačiau tik 1975m. firmai MITS pavyko sukonstruoti pirkėjus sudominusį kompiuterį "Altair 8800". Jis turėjo µP 8080, 256 baitų operatyviąją atmintinę, vadinamą RAM (Random Access Memory), buvo be klaviatūros ir ekrano. Informacija į jį buvo įvedama jungikliais, o išvedama į spinduolių (LED – Light – Emitting Diode) skydelį. Kompiuteris buvo sukonstruotas taip, kad vartotojas galėtų didinti atmintinę ar įdėti kitokios paskirties plokštes. Nors tai buvo tik "žaisliukas" mėgėjams, tačiau jis turėjo komercinę sėkmę, nes buvo pagaminta ir parduota maždaug 2000 vienetų. Netikėta firmos "MITS" komercinė sėkmė paskatino ir kitas firmas susidomėti PK. Jaunas programuotojas Polas Alenas drauge su Bilu Geitsu šiam mikrokompiuteriui parašė pirmąjį keturių ir aštuonių kilobaitų beisiką (BASIC – Beginers All – Purpose Symbolic Instriction Code).
1976 m. firma ZILOG pradėjo gaminti kompiuterį, panašų į µP 8008, bet tobulesnį. Jis daug metų buvo dedamas į buitinius PK ir naudojamas pramonėje. Tais pačiais metais firma MOS-TECHNOLOGY pagamino µP 6501 ir 6502. Pastaraisiais vėliau tapo garsaus PK "Apple II" širdimi. Vėliau pasirodė mikrokompiuteris "Sphere I" turintis keturių kilobaitų RAM klaviatūrą ir ekraną.
1977 m. sukurtas PK "Apple II" visiškai pakeitė PK raidą µP 6502, nuo 16 iki 18 KB RAM IR 16 KB pastovioji atmintinė vadinama ROM (Read Only Memory), magnetofono sąsaja, 8 jungčių pagrindinė plokštė, klaviatūra, vairasvirtės (Joy Stick), spalvotoji grafika.
1981 m. Adamas Osbornas sukonstravo pirmąjį nešiojamąjį PK "Osborne 1 Portable", turėjusį maždaug µP Z80, maždaug 13,5 cm įstrižainės elektrovakuminį ekraną, 64 KB RAM, pilną ir sumažintą klaviatūras, dvi nuoseklias sąsajas ir du 5,25 colio disketinius kaupiklius.
1982 m. firma COMMODORE pagamino patį populiariausią ir ilgiausiai naudotą buitinį kompiuterį "Commodore 64", turėjusį µP 6510, 64 KB RAM, 20KB ROM su Beisiku, garso ir muzikos procesorius, spalvotąją grafiką, nuoseklųjį interfeisą. Prie jo buvo galima prijungti ne tik magnetofoną, bet ir disketinį kaupiklį. Jam pasirodžius, prasidėjo aštuonių bitų buitinių kompiuterių era, kuri baigėsi devintojo dešimtmečio pabaigoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis32.78 KB
AutoriusVilijukas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Personalinis kompiuteris [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą