Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Kompiuterio išvedimo priemonės

Kompiuterio išvedimo priemonės

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Spausdintuvai (printers). Adatiniai matriciniai (dot-matric) spausdintuvai. Rašaliniai (ink-jet) spausdintuvai. Terminiai (thermal) spausdintuvai. Lazeriniai spausdintuvai (laserjet). Plaktukiniai spausdintuvai. Spalvotieji spausdintuvai. Kalbos spausdinamam puslapiui aprašyti (PDL – page description language). Braižytuvai (plotters). Displėjai. Displėjų kineskopai. Plokštieji monitoriai. Kompiuteriu valdomi projekciniai įrenginiai. Išvados.

Ištrauka

Atsiradęs didžiulis domėjimasis personaliniais kompiuteriais, paskatino ir domėjimąsi kompiuterio įšvesties įrenginiais, nes mokėjimasis jais naudotis tampa viena iš karjeros sėkmės prielaidų. Atsiradę nauji spausdintuvai gali ne tik greičiau atspausdinti dokumentus, bet ir jų kokybė tampa itin kokybiška, lyginant su pirmasiais spausdintuvais iki tol. Taigi grafinė informacija iš kompiuterio dažniausiai yra išvedama į monitoriaus ekraną, spausdintuvu išspausdinama arba braižytuvu nubraižoma popieriuje. Didesnei auditorijai informacija gali būti rodoma per kompiuteriu valdomą skystųjų kristalų skaidrę projektoriumi skiadrėms demonstruoti arba su kompiuteriu sujungtu specialiu projektoriumi. Kompiuteris gali groti melodijas, garsiai skaityti tekstą. Iš jo išvedamą informaciją galima įrašyti į vaizdo magnetofoną.


Spausdintuvai – skirti informacijos spausdinimui. Spausdintuvas kompiuterio darbui nebūtinas, tačiau be jo neįmanoma apsieiti, norint atspausdinti dokumentą. Šiandien žmones labiau pasitiki popieriniu dokumentu nei galimybe perskaityti jį ekrane. Kompiuteriniai spausdintuvai spausdina tekstą, specialius grafinius simbolius ir grafinius vaizdus. Teksto ir grafinių simbolių spausdinimą kompiuteris valdo, siūsdamas spausdintuvui ne simbolio formos aprašymą, o ASCII simbolių lentelės kodus. Spausdintuvai skirstomi į dvi stambias grupes:
• kontaktinius (tiesioginio veikimo);
• bekontakcius (netiesioginio veikimo).
1 pav. Spausdintuvai
Prie kontaktinių spausdintuvų priskiriami plaktukiniai ir adatiniai, prie bekontakcių - rašaliniai ir lazeriniai. Kontaktiniuose spausdintuvuose taikomas mechaninis spausdinimo principas, t.y. tam tikras mechanizmas per dažančią juostelę susiliečia su popieriumi ir palieka jame pėdsaką.
1.1 Adatiniai matriciniai (Dot-Matric) spausdintuvai
Tai Lietuvoje labiausiai paplitę spausdintuvai, jie skiriasi adatėlių skaičiumi galvutėje, spausdinimo kokybe ir greičiu. Vieninteliai PK skirti spausdintuvai, spausdinantys kelias kopijas per kalkę. Tarpusavyje jie skiriasi adatėlų skaičiumi, spausdinimo kokybe ir greičiu. Populiariausi yra 9 ir 24 adatų spausdintuvai.
Vaizdas yra sudaromas iš taškų. Vaizdo kokybė priklauso nuo taškų tankio. Minimalus adatėlės skersmuo 0,2 mm, nes plonesnė lenda kiaurai pro juostelę.
Adatiniai spausdintuvai yra triukšmingi, spausdina lėčiau ir prasčiau už kitus spausdintuvus. Tačiau jais galima spausdinti plačius dokumentus ir naudoti įvairių popierių, spausdinti per kalkę. Adatiniais spausdintuvais spausdinti kainuoja žymiai pigiau, nes naudojama palyginti pigi dažančioji juostelė, kurią galima atnaujinti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-16
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis203.28 KB
Autoriusedita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojaslekt. Lina Dreižienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Vitės pagrindinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuterio isvedimo priemones [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos Vitės pagrindinė mokykla / 1 Klasė/kursas
  • lekt. Lina Dreižienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą