Išplėstinė paieška
 
 
 

Monitoriai (4)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įžanga. Monitorių apžvalga. Skystųjų kristalų displėjai. Plazminiai monitoriai. Monochroniniai monitoriai. Analoginiai monitoriai. Daugiadažniai monitoriai. CRT monitoriai. Populiariausi kineskopų tipai CRT monitoriuose. Skystųjų kristalų ekranų tipai. Monitorių charakteristikos. RGB monitoriai. Veikimo principai. Spalvoto vaizdo formavimas. Šešėlinė kaukė. "Sony Trinitron" technologija. Trinitron apertūrinės grotelės. Liuminoforinė ekrano danga. Monitoriaus sąsaja. Monitoriaus struktūrinė schema. Išvados. Darbas iliustruotas paveikslėliais ir schemomis.

Ištrauka

Displėjai ( monitoriai ) – įrenginiai vizualiniam informacijos, įvedamos ir išvedamos iš personalinio kompiuterio, atvaizdavimui. Pagrindinė charakteristika – skiriamoji geba. Raidės ekrane sudarytos iš taškų, vadinamų pikseliais. Tam, kad raidė būtų matoma, kompiuteris siunčia "įjungta" arba "išjungta" kodą į kiekvieną pikselį per grafinę plokštę. Raidės sudaromos iš ryškių pikselių ir tarpų tarp jų. Paėmus daugiau taškų ir padarius juos mažesnius, gaunami mažesni tarpai, padidėja ryškumas. Skiriamoji geba matuojama matuojama pikselių skaičiumi ekrane ( horizontaliai ir vertikaliai ). Didesnis skaičius – didesnis ryškumas.
Kiekvienas displėjus gali dirbti dviem režimais:
1) tekstiniu – displėjus sąlyginai dalinamas į 25 eilutes po 80 ženklų kiekvienoje. Faktiškai eilutėje galima sutalpinti 256 simbolius. Kai kurių modifikacijų monitoriai gali turėti ne 25, bet 43 ( EGA ) ir 50 ( VGA ) eilučių. Kiekvieno simbolio vietą displėjuje gali atitikti sava spalva tai leidžia daryti įvairiaspalvius užrašus.
2) grafiniu – į ekraną galima išvesti paveiksliuką, t.y. grafinį sudėtingo objekto vaizdą.
Ekraną galima pridengti specialiu filtru, kuris:
• mažina atspinžius ir mirgėjimą;
• gerina vaizdo kokybę;
• saugo nuo spinduliavimo;
• mažina elektrinį lauką.
80-ųjų pabaigoje pasirodė pirmieji nešiojami asmeniniai kompiuteriai. Pagrindinis faktorius, leidęs smarkiai sumažinti kompiuterio masę, buvo skystųjų kristalų displėjų ( Liquid Crystal Display, LCD ) panaudojimas. Tokio displėjaus ekranas sudarytas iš dviejų stiklinių plokščių, tarp kurių yra masė, turinti skystųjų kristalų, kurie gali keisti savo optinę struktūrą, išsidėstymą ir savybes priklausomai nuo juos veikiančio elektrinio lauko. Kristalai judėdami sutinka gan didelį pasipriešinimą, todėl keisti savo padėtį gali tik tam tikru baigtiniu greičiu. Pirmųjų spalvotų displėjų reakcijos laikas buvo iki 500 ms. Panaudojus DSTN ( Dual-scan Super-Twisted Nematic ) technologiją ir specialius skystuosius kristalus reakcijos laikas sutrumpėjo iki 150 ms. Firma "Toshiba", panaudojusi TFT ( Thin Film Transistor ) technologiją, pagamino displėjų, kuris beveik nenusileido monitoriams su elektronų vamzdžiu (reakcijos laikas 50 –75 ns ). Skystų kristalų monitoriuose yra naudojamos organinės medžiagos iš ilgų lygiagrečių molekulių, kurių orientaciją galima keisti specialiu būdu apdorotu vidiniu ekrano paviršiumi ir elektriniu lauku. Vaizdą ekrane keičia įtampa valdomos keičiamo skaidrumo ląstelės. Pasyviuose monitoriuose už ekrano būna tamsu, todėl skaidrios ląstelės atrodo juodos, o neskaidrios šviesios. Aktyviuose monitoriuose atvirkščiai. Spalviniuose monitoriuose vieną vaizdo tašką kuria net trys ekrano ląstelės, turinčios R, G ir B filtrus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis233.46 KB
Autoriusrenata
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaAlytaus profesinio rengimo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Monitoriai (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Alytaus profesinio rengimo centras / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą