Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Dirbtinis intelektas ir jo taikymai

Dirbtinis intelektas ir jo taikymai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įžanga. Dirbtinis intelektas – kas tai? Dirbtinio intelekto sąvoka. Dirbtinio intelekto istorija. DI duomenų bazės. Dirbtinio intelekto taikymai. Kompiuteriniai žaidimai. Ekspertinės sistemos. natūralios kalbos supratimas ir semantika. Robotika ir planavimas.

Ištrauka

Visais laikais žmonija norėjo sukurti tokias mašinas, kurios imituotų žmonių elgesį ir tai darytų protaudamos. Buvo konstruojami įvairiausi mechanizmai: besilankstančios statulos, laiškus rašančios lėlės ar savarankiškai grojantys pianinai. Viskas tam, kad bent per žingsnį priartėtų prie to, ką šiandien vadiname dirbtiniu intelektu (DI). Priversti kompiuterį mąstyti ankščiau atrodė neįtikėta, tačiau šiandieniniame, taip greitai besivystančiame pasaulyje, DI užima vis svarbesnę vietą mokslo pasaulyje. Tiek teoriniai, tiek praktiniai tyrinėjimai leidžia kurti vis naujas, efektyvesnes sistemas. Pritaikymo sritys plečiasi, ir tuo pačių DI tampa vis prieinamesniu ir patrauklesniu vartotojui.
Mano darbo tikslas yra giliau pažvelgti į dar daug kam nepažįstamą DI pasaulį. Tikslui įgyvendinti iškėliau tris uždavinius.Darbas suskirstytas į du skyrius. Pirmajame pateiksiu DI apibrėžimus, supažindinsiu su istorija ir pagrindinėmis DI duomenų bazėmis. Antrame skyriuje aprašysiu pagrindinius DI pritaikymo laukus. Pažvelgsiu į sunkumus, atsirandančius dėl itin sudėtingų DI uždavinių struktūrų.
Lietuvoje DI technologijos dar nėra tokios populiarios, kaip kai kuriose užsienio šalių valstybėse. Tyrimams trukdo per menkas finansavimas bei specialistų trūkumas. Vis tik nepaisant visų sunkumų, DI mūsų šalyje lėtai, bet užtikrintai skinasi kelią į pripažinimą.

Dirbtinio intelekto terminą 1956 metais pirmasis pavartojo žymus šios srities mokslininkas John McCarthy. DI yra mokslas turintis ryšį su daugeliu kitų mokslo sričių, tokių kaip filosofija, matematika, psichologija, informatika, lingvistika. Jis yra gana sunkiai suvokiamas ir apibrėžiamas, kadangi pačio žmogaus gebėjimai dar nėra iki galo suprasti. Dauguma apibrėžimų gali būti suskirstyti, pagal tai, kaip elgiasi DI sistemos: sistemos, kurios elgiasi kaip žmonės, galvoja kaip žmonės, elgiasi racionaliai ir galvoja racionaliai. Daugelis skirtingų šaltinių pateikia įvairius apibrėžimus, pabrėžiančius skirtingas perspektyvas, kurias įžvelgia jų autoriai. Tad DI apibrėžimų yra išties daug. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai27 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis89.28 KB
Autoriusfaina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dirbtinis intelektas ir jo taikymai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2008-05-14 IP: 78.62.35.3
    Jonas sako

    darbas man labai patiko, labai praverte, aciu autorei.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą