Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Spausdintuvai (4)

Spausdintuvai (4)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Spalvotieji spausdintuvai. Adatiniai spausdintuvai. Rašaliniai spausdintuvai. Terminiai spausdintuvai. Lazeriniai spausdintuvai. Daugiafunkciniai įrenginiai. Braižytuvai.

Ištrauka

XXI-asis amžius yra informacines visuomenes suklestėjimo amžius. Pirmieji kompiuteriai buvo sukurti jau XX-ajame amžiuje, jie buvo gremėzdiški, o funkcijų atlikdavo nedaug, nuo tada ir prasidėjo kompiuterių evoliucija. Žmones troško patogesnių, mažesniu kompiuterių kurie sugebėtų atlikti daug funkcijų ir taip palengvintų žmogaus gyvenimą ir buitį, nuo tada pradėjo vystytis šiuolaikinės informacinės technologijos, o kartu ir informacinė visuomenė. Bėgant metams kompiuteris buvo tobulinamas, taip atsirado įvairūs kompiuterio priedai, taip pat ir spausdintuvai. Tie priedai buvo pradėti skirstyti į įvesties ir išvesties įrenginius be kurių dabar nebūtų įmanoma gyventi ir dirbti neišsiskiriant iš dabartinės informacinės visuomenės.
Spausdintuvas kompiuterio darbui nebūtinas, tačiau be jo neįmanoma apsieiti, norint atspausdinti dokumentą. Šiandien žmonės labiau pasitiki popieriniu dokumentu nei galimybe perskaityti jį ekrane. Kompiuteriniai spausdintuvai spausdina tekstą, specialius grafinius simbolius ir grafinius vaizdus. Teksto ir grafinių simbolių spausdinimą kompiuteris valdo, siųsdamas spausdintuvui ne simbolio formos aprašymą, o ASCII simbolių lentelės kodus. Spausdintuvai skirstomi į dvi stambias grupes: kontaktinius (tiesioginio veikimo) ir bekontakčius (netiesioginio veikimo). Prie kontaktinių spausdintuvų priskiriami plaktukiniai ir adatiniai, prie bekontakčių - rašaliniai ir lazeriniai. Spausdintuvai skirstomi pagal spausdinimo technologiją į adatinius, rašalinius, lazerinius.
Adatinių spausdintuvų technologija yra jau pasenusi, tačiau šiuo metu yra siūlomi ir spalvoti adatiniai spausdintuvai, kurių gyvavimo darbo laikas pakankamai ilgas.
Rašaliniai spausdintuvai šiuo metu yra patys populiariausi. To priežastis - itin žema kaina ir gera spausdinimo kokybė.
Lazeriniai spausdintuvai pasižymi didesniu greičiu ir žymiai mažesne spausdinimo savikaina nei rašaliniai. Dėl savo gana aukštos kainos, jie labiau skirti įmonių biuro darbams.
Visų spausdintuvų spausdinimo parametrus apsprendžia:
1. Spausdinimo greitis (matuojamas puslapiais per minutę – ppm);
2. Skiriamoji geba (matuojama taškais colyje – dpi)
Papildomi parametrai: atminties kiekis, procesoriaus dažnis, plėtimo bei tiesioginio prijungimo prie tinklo galimybė ir spausdinimas iš įvairių operacinių sistemų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis19.53 KB
Autoriusmantas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas9
Švietimo institucijaElektrėnų "Ąžuolyno" pagrindinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Spausdintuvai (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Elektrėnų "Ąžuolyno" pagrindinė mokykla / 9 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+3
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą