Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Įvedimo – išvedimo komutatoriai

Įvedimo – išvedimo komutatoriai

  
 
 
1234567
Aprašymas

Komutatorius (Switch). Pagal konstrukciją komutatoriai skirstomi į tris grupes. Komutuojamieji tinklai, komutatoriai. Komutatorių tipai.

Ištrauka

Komutatorius (Switch) – tai daugelį skirtingų jungčių turintis koncentratorius, galintis paskirstyti duomenis reikiamiems tinklo segmentams. Koncentratorius ne tik stiprina signalą, bet ir nukreipia duomenis nurodyto gavėjo adresu. Komutatorius sujungia tiklo segmentus, ar pačius tinklus. Tačiau jungiami tinklai turi būti vieno tipo.

Komutatorius (Switch) – yra aktyvusis tinklo elementas, kuris valdo muomenų srautus taip, kad jie butų kuo rečiau prarandami bei pasiektų reikiamą adresatą kuo greičiau (žiūrėti 13 pav.). Todėl tiklai su aktyvia įranga yra pranašesni.

Komutatorius dirba duomenų lygmenyje analizuodamas kadrų antraštes, sudarinėdamas adresų lentelę, ir naudodamasis ja perduoda kadrą į vieną iš prievadų arba jį filtruoja. Komutatoriuje dažniausiai lygiagrečiai veikia keli mikroprocesoriai, atliekantys tilto funkcijas. Kadrai taip pat analizuojami lygiagrečiai, kas sąlygoja didelį pralaidumą.
Jei 10 kompiuterių tinklas sujungtas koncentratoriaus pagalba, tai tinklo mazgo srautas sumažėja 10 kartų. Koncentratorių pakeitus komutatoriumi, tinklo mazgo srautas lieka nepakitęs. Komutatoriaus dėka tinklo našumas padidėja dėl lygiagrečiai apdorojamų srautų. Jei prie tinklą yra prijungtas serveris, srautas sumažėja, kai jam informaciją vienu metu siunčia keletas kompiuterių. Tuomet kiekvienas iš prievadų laukia savo perdavimo eilės.
Pagal konstrukciją komutatoriai skirstomi į tris grupes:
• Autonominiai komutatoriai yra skirti nedideliems tinklams. Jie turi fiksuotą prievadų skaičių.
• Moduliniai komutatoriai dažniausiai naudojami tinklo magistralėje. Jie sudaro kombinuotas schemas, kuriose moduliai sąveikauja per bendrą magistralę. Modulių tarpusavio sąveika realizuota pagal "hot swap" technologija, kurios dėka moduliai gali būti keičiami neišjungus komutatoriaus. Todėl jų prievadų skaičius nėra griežtai fiksuotas.
• Komutatorių steke dažniausiai naudojami komutatoriai su fiksuotu prievadų skaičiumi (žiūrėti 14 pav.). Kiekvienas jų gali dirbti atskirai ir grupėje (steke). Tokia grupė komutatorių veikia kaip vienas. Komutatoriai sujungiami greitesne magistrale. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis179.33 KB
AutoriusOrinta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasKazys Karklius
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasTechnologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ivedimo isvedimo komutatoriai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Kazys Karklius
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą