Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Naujausi kompiuteriniai virusai, jų daroma žala

Naujausi kompiuteriniai virusai, jų daroma žala

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Kompiuterinis virusas. Viruso samprata. Virusų atsiradimas. Viruso veikimas. Populiariausios virusų slėptuvės. Virusų klasifikacija. Virusų klasifikacija pagal jų poveikį – kenksmingumą. Netikri virusai. "Ateities virusas". Antivirusinės programos. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Kompiuterių virusai – viena įdomesnių temų pokalbiams, ypač jaunimui. Jei bent kiek praktiškai naudojatės kompiuteriu, tai tikrai esate apie tai girdėję ar net patekę bėdon, kai nebegalėjote dirbti su kuria nors programa, nes ją apgadino virusas.
Apie virusus parašyta daug knygų (žinoma, rimtos studijos daugiausiai angliškai, vokiškai), žurnaluose nuolat spausdinami straipsniai, skelbiamos naujos programos, kovojančios su virusais.


Kompiuterių virusai – viena įdomesnių temų pokalbiams, ypač jaunimui. Jei bent kiek praktiškai naudojatės kompiuteriu, tai tikrai esate apie tai girdėję ar net patekę bėdon, kai nebegalėjote dirbti su kuria nors programa, nes ją apgadino virusas.
Apie virusus parašyta daug knygų (žinoma, rimtos studijos daugiausiai angliškai, vokiškai), žurnaluose nuolat spausdinami straipsniai, skelbiamos naujos programos, kovojančios su virusais.
Viruso samprata. Mums gerai pažįstama viruso sąvoka gyvenime: suvokiame, kad yra nemažai ligų, kuriomis galime apsikrėsti. Iš biologijos žinome, kad virusas – tai neląstelinės sandaros mikroorganizmas, neturintis savo medžiagų apykaitos ir galintis daugintis tik įsiskverbęs į gyvą ląstelę. Taip pat žinome, kad virusai dažniausiai plinta per orą, vabzdžius, augalus, tiesioginį kontaktą su sergančiu žmogumi.
Kompiuterių virusas su biologiniu virusu yra panašus esmine savybe: įsiskverbęs kenkia. Kenkti gali įvairiai: pakeisti programos atliekamus veiksmus, pašalinti bylas, sunaikinti dalį duomenų, perimti kompiuterio valdymą ir pan. Tačiau įsiskverbti į kompiuterį virusas gali tik vieninteliu būdu: tiesioginiu kontaktu, t. y. tik įrašius virusuotą bylą (bylą, kuriame yra virusas) į kompiuterį. Virusuota byla dažniausiai patenka į kompiuterį įkeliant informaciją iš diskelio arba naudojantis kompiuterių tinklu (atsisiunčiant bylas elektroniniu paštu ar iš Interneto).
Taigi svarbiausia turime suprasti, kad kompiuterių virusai yra tokios pat programos, kaip ir daugelis kitų įprastų kompiuterio programų. Tik šių programų paskirtis kenkėjiška: įsikišti į kitų programų darbą ir atlikti vartotojui netikėtus ir nepageidautinus veiksmus.
Kompiuterių virusas yra programa, kuri neprašyta keičia kompiuteryje esančią informaciją: įrašo naują, ištrina esamą, modifikuoja vartotojo programas (ar bylas) įterpdama į jas savo pačios kopijas (ar perdirbtus variantus), ir šitaip pakenkia programų darbui.
Dažnai sakoma, kad virusinės programos plinta, dauginasi. Šiuo pasakymu nurodoma tai, kad atliekant virusuotas programas, perėmęs valdymą virusas galės įsiterpti į dar kitas programas ir t. t. Šitaip gali būti užkrėstos daugelis kompiuteryje esančių programų.
Virusų atsiradimas. Teorines virusų sukūrimo galimybes galime aptikti kompiuterių principų kūrėjo ir jų pradininko Džono fon Noimano darbuose. Prisiminkime jo suformuluotą pagrindinį principą: kompiuterio atmintinėje laikomi drauge ir duomenys, ir pati programa. Dž. fon Noimanas pradėjo nagrinėti "intelektinių" mechanizmų dauginimosi klausimus, tačiau jų neužbaigė.
Pirmieji virusų prototipai buvo žaidimų programos, kurios stengdavosi sudoroti priešininkų programas ir užimti jų vietą atmintinėje. Jos rėmėsi idėja, kurią 9-ojo dešimtmečio viduryje suformulavo Kornelio universiteto (JAV) studentas R. Morisas (R. Morris): programos, užuot "žiaumoję" duomenis, gali užsiimti kitų, lygiagrečiai vykdomų programų "rijimu". Tokio pobūdžio žaidimai išpopuliarėjo ir netgi buvo rengiami jų tarptautiniai turnyrai.
Drauge su šiomis žaidžiančiomis programomis ėmė rastis programos, kurios be vartotojo valios pakeisdavo jo vykdomų programų veiksmus. Taip atsirado kenkėjiškų programų tipas, jas imta vadinti virusinėmis programomis arba trumpiau, virusais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-06-18
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis22.18 KB
Autoriusvikuliz
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Naujausi kompiuteriniai virusai ju daroma zala [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą