Išplėstinė paieška
 
 
 

Vaizduokliai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Vaizduokliai. Vaizduokliai su kineskopais. Plokštieji vaizduokliai su skystųjų kristalų monitoriais. Kaip rinktis ir naudoti vaizduoklį? Kompiuteriu valdomi projektoriai.

Ištrauka

Kompiuteris informaciją atvaizduoja vaizduoklio ekrane arba per projektorių.Kompiuterių monitoriams naudojami spalviniai elektroniniai vamzdžiai (kineskopai) ir plokštieji ekranai.Vaizdo kokybė monitoriaus ekrane priklauso nuo jo skiriamosios gebos (eilučių ir stulpelių skaičius ekrane), spalvingumo, kadrų dažnio, dažnių juostos.
Spalvotasis vaizdas tamsiame monitoriaus ekrane gaunamas sudarant vaizdo taškus ir raudonos (R-red), žalios (G-green), mėlynos (B-blue) spalvos taškelių, kurių intensyvumą galima reguliuoti. Monitoriaus ekrano skiriamosios gebos bei vaizdo spalvingumo keitimo galimybės priklauso ir nuo grafinės plokštės.Keičiant skiriamąją gebą, keičiasi tik vaizdo ir jį sudarančių taškų dydis. Šiuolaikiniai kompiuteriai gali valdyti SXGA ir UXGA sistemų monitoriaus.
Labiausiai paplito monitoriai su elektroniniu vamzdžiu (CRT – Cathode Ray Tube) ir plokštieji skystųjų kristalų monitoriai (LCD – Liquid Crystal Display). Dideliems vaizdams rodyti gaminami kompiuteriu valdomi plazminiai ekranai (PDP – Plazma Display Panels) ir projektoriai.

Nors elektroniniai vamzdžiai atsirado maždaug prieš 90 metų, bet ir dabar jie bene geriausiai perteikia tiek nespalvotus, tiek spalvotus vaizdus, yra palyginti nebrangūs.Tačiau jie yra didelių matmenų, suvartoja daug energijos, mechaniškai neatsparūs, todėl tinka tik kabinetiniams kompiuteriams.Monitoriams su elektroniniu vamzdžiu (kineskopu) vaizdą piešia elektronų spinduliai, nuosekliai žadindami ekrano vidinę pusę dengiantį liuminoforą. Nuo žadinančių spindulių intensyvumo priklauso vaizdą sudarančių taškų šviesumas ir spalva. Spindulių intensyvumą keičia i kineskopo katodą paduodamas elektrinis signalas. Spalviniuose kineskopuose yra raudonai, žaliai ir mėlynai švytinčių liuminoforų triados – RGB (angliškai – Red, Green, Blue).Vaizdo kadrą (rastrą) spindulys pradeda piešti iš kairiojo viršutinio ekrano kampo. Jis vienodu greičiu perbėga ekraną iki dešiniojo krašto, po truputėlį leisdamasis žemyn, ir šoka atgal. Taip eilutė po eilutės jis piešia kadrą iki ekrano apačios, o ją pasiekęs peršoka į ekrano viršų ir pradeda piešti naują kadrą. Kadangi į kompiuterio monitoriaus ekraną žiūrima ilgai ir atidžiai, jis neturi varginti akių.Todėl monitorių kineskopų skiriamoji geba ir skleidimo dažnis yra didesni negu televizorių. Spalvų suvedimas turi būti labai geras, bet kuriame ekrano taške, dėl to jų spindulio kreipimo kampas yra mažesnis, o monitoriai ilgesni už televizoriaus su tokios pačios įstrižainės ekranais.
Kompiuterio monitoriuje vaizdas piešiamas kadrais, o ne puskadriais kaip televizoriuje. Kadrų skleidimo dažnis svyruoja nuo 75 iki 150 Hz (per sekundę nupiešiama 75 – 150 kadrų). Kuo dažnis didesnis, tuo mažiau monitorius vargina akis. Spalvinio monitoriaus kineskope vaizdą piešia trys spinduliai, kurių vienas žadina ekrano taškelį padengtą raudonai (R), kitas – žaliai (G), o trečias – mėlyna (B) švytinčiu liuminoforu.elektronų spindulius liuminoforų triadomis žadinti formuoja trigubi elektronų prožektoriai, kurių kiekvienas žadina reikiamą spalvos šviesą skleidžiantį liuminoforą. Vaizdo signalams keičiant spindulių intensyvumą, keičiasi vaizdo taškus sudarančių R, G ir B liuminoforų triadų švytėjimas, o kartu ir piešiamo vaizdo taškų spalvos. Tam, kad elektronų spindulys žadintų tik vieno tipo liuminoforą, kineskope prie ekrano yra skylėta metalinė kaukė spinduliui susiaurinti. Nuo spindulio pločio, ekrano didumo ir kaukės priklauso monitoriaus skiriamoji geba (Resolution), matuojama taškų eilutėje ir eilučių kadre skaičiumi (pvz., 800x600 reiškia, kad eiutėje yra 800 taškų, o kadre – 600 eilučių). Vienas iš svarbiausių vaizdo taškų (Dot Pich). Kuo atstumas mažesnis, tuo geriau. Paprastai jis būna nuo 0,25 iki 0,28 mm. Didinant skiriamąją gebą, mažėja švytinčio taško (Pixel) matmenys ir kadrų dažnis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-07-03
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis14.65 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaizduokliai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą