Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Informacijos kaupimo, saugojimo ir apdorojimo priemonės

Informacijos kaupimo, saugojimo ir apdorojimo priemonės

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Skaičiavimo mašiną sudaro penkios pagrindinės dalys. Kompiuterio atmintis. Informacijos kaupikliai. Optiniai kaupikliai. Kompaktiniai diskai (CD). DVD diskai. USB Flash atmintinės. Atminties kortelės. Atminties kortelių rūšys. Lankstusis diskelis.

Ištrauka

Kitaip negu kitos gyvos būtybės žmogus perduoda, priima, įsimena ir netgi apdoroja informaciją - naudojasi ne tik jutimo organais, bet ir dirbtinėmis priemonėmis. Jau gilioje senovėje žmogus svarbiausiais žinias iškaldavo akmenyje, užrašydavo molinėje lentelėje, kad tos žinios išliktų ir būtų perduotos ateities kartoms.
Didžiulį perversmą saugant informaciją padarė spausdintas žodis. Spausdiniuose kaupėsi labai daug informacijos. Raštas tinka ne tik informacijai saugoti, bet ir jai perduoti. Vieno žmogaus parašytą tekstą perskaito kitas žmogus. Tai jau informacijos perdavimas. Informacijos perdavimą labai pagreitino elektrinės ir elektroninės ryšio priemonės - telegrafas, telefonas, radijas, televizija. Tačiau šios priemonės turi ir trūkumų - brangiai kainuoja, klaidos bei informacijos iškraipymai. Todėl imta ieškoti ekonomiškesnių bei patikimesnių priemonių.
Gautą ir įsimintą informaciją nuolat lyginame, gretiname. Žmogus stengiasi automatizuoti ne tik vizinį, bet ir protinį darbą - informacijos apdorojimą. Šiam tikslui buvo sukurtos skaičiavimo mašinos. Pastaruoju metu jos vis dažniau vadinamos kompiuteriais. Pastaraisiais metais ištobulėjo elektronika. Kompiuterio sukūrimą ir visuomenės kompiuterizaciją daug kas laiko antrąja technikos revoliucija. Kompiuteris išvaduoja žmogų nuo nuobodaus protinio darbo.
Skaičiavimo mašiną sudaro penkios pagrindinės dalys:
1) Įvesties įrenginys - informacijai įvesti.
2) Atmintis - informacijai saugoti.
3) Aritmetinis įrenginys - vykdantis skaičiavimo procesą.
4) Valdymo įrenginys - programos vykdymui kontroliuoti.
5) Išvesties įrenginys - rezultatams matyti.


Kompiuteris – įrenginys, skirtas dideliems informacijos kiekiams apdoroti. Todėl jam būtina išorinė atmintinė – informacijos kaupikliai – diskai, diskeliai, kompaktiniai diskai. Jų yra įvairių rūšių. Visiems jiems skaityti reikalingi specialūs įrenginiai. Kaupikliu paprastai įvardijame: ir pačią informaciją laikančią priemonę – laikmeną, ir ją skaitantį įrenginį.
Kompiuterio atmintis – tai įrenginys, kuriame laikinai arba pastoviai saugomi duomenys jų apdorojimo metu. Atmintis yra būtinas bet kurio kompiuterio komponentas. Atmintis yra:

• Pastovioji
• Darbinė (operatyvioji)
• Video atmintis
• Išorinė atmintis
• Atmintis ilgalaikiam informacijos saugojimui

Išorinė atmintis ir informacijos kaupikliai yra skirti saugoti programas ir duomenis kai nedirbame. Informacija kompiuterio atmintyje yra saugojama failuose. Failas yra logiškai susijusi informacija kompiuterio pastoviojoje atmintyje, turinti pradžią, pabaigą ir savo vardą. Failai paprastai saugojami įrašyti magnetiniu būdu tiesioginės kreipties įrenginiuose - diskuose, diskeliuose ar (rečiau) nuoseklios kreipties įrenginiuose – juostose.
Kiekvienas įrenginys, skirtas diskų skaitymui arba rašymui vadinamas viena lotyniška raide su dvitaškiu: A:, B:, C:, … Istoriškai susitarta pirmosiomis dviem abėcėles raidėmis (A: ir B:) vadinti įrenginius, skirtus dirbti su diskeliais, kuriuos lengva įdėti ir išimti. Raidė C: - kompiuterio kietasis vidinis diskas. Vidinių diskų gali būti ir daugiau arba vienas vidinis diskas gali būti padalintas į kelis loginius diskus. Atitinkamai kiekvienas kietas vidinis (arba loginis) diskas turės savo raidę (D:, E: ir t.t.). Kompaktinių diskų skaitymo įrenginys (CD-ROM) vadinamas sekančia raide po paskutinio kieto disko vardo raidės. Jei turime tik vieną kietą diską C:, tai kompaktinių diskų įrenginys bus vadinamas D:, jei turime kietus diskus C:, D:, E:, tai kompaktinių diskų įrenginys bus vadinamas F: Paskutinėmis raidėmis (U:, V:, …) priimta vadinti diskų įrenginius, esančius kituose kompiuteriuose, jei jūsų kompiuteris dirba vietiniame kompiuteriniame tinkle.
Kadangi diskuose gali būti labai daug failų, jie kiekviename diske grupuojami į katalogus. Operacinėse sistemose Windows 95/98/NT/2000 kartu su katalogu yra naudojama ir platesnė sąvoka – aplankas (folder). Į aplanką gali būti sudėti objektai, nebūtinai esantys viename disko kataloge. Katalogas yra lyg ir dėžutė, kurioje saugomi failai ir žemesnio lygio katalogai (pakatalogiai).
Taigi turime seką: bitai – baitai (simboliai) – failai – katalogai (aplankai) – diskai.
Kompiuterių informacijos išorinės laikmenos (kietasis (standųsis) diskas, lankstusis diskelis, magnetooptinis diskas, kompaktinis diskas, DVD diskas, magnetinės juostos) smulkiau nagrinėjamos sekančiuose referato puslapiuose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis22.13 KB
AutoriusMonika
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaVilniaus Adomo Mickevičiaus gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacijos kaupimo saugojimo ir apdorojimo priemones [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus Adomo Mickevičiaus gimnazija / 12 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą