Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Atminties elementai

Atminties elementai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Pastovioji atmintis (ROM). FDD laikmenos. HDD laikmenos. Optinės laikmenos, kompaktiniai diskai. DVD diskai. FMD diskai. FLASH.

Ištrauka

Informacijos laikmenos tai - materiali terpė skirta duomenims įrašyti. Informacijos laikmenos gali būti kompiuterinės ir nekompiuterinės. Pastarosioms galima priskirti informaciją įrašytą popieriuje nesinaudojant kompiuterio ir jo periferinių įrenginių pagalba, bei laikmenos skirtos laikyti garsinę, vaizdinę ar kitokią informaciją kuriai nuskaityti kompiuteris nėra reikalingas.
Laikmenas galima suskirstyti pagal informacijos išsaugojimo pobūdį:
1. magnetinis,
2. magneto-optinis,
3. optinis,
Pagrinde, laikmena reikėtų laikyti tokią kompiuterinei informacijai skirtą laikyti įrenginį, kuris informaciją išlaiko ne tik kompiuterio darbo metu, bet ir po kompiuterio išjungimo. Taigi tai yra įrenginiai skirti informacijos užrašymui, kaupimui, laikymui ir atgaminimui. Pagal šiuos požymius informacijos laikmenomis reikėtų skirstyti:
1. Magnetinių diskų kaupiklis (HDD (Hard Disc)) Jis yra pagrindinė informacijos laikymo kompiuteryje ir standartinė kompiuterio komplektacijos dalis.
2. Lankstaus disko kaupiklis (FDD (Floppy Disc)).
3. Magneto-optiniai diskai.
4. Optiniai diskai.
5. Strimerio magnetinė kasetė tai - audio kasetė į kurią strimerio pagalba yra įrašoma kompiuterinė informacija. Strimeris tai įrenginys skirtas kaupti kompiuterinę informaciją kasetinio magnetofono juostose.

Pastovioji atmintis naudojama nesikeičiančiai arba retai besikeičiančiai informacijai saugoti bei kombinacių schemų (kodų keitiklių, valdiklių, dekoderių ir kt.) projektavimui. Kai atitinkame adreso dešifratoriaus išėjime atsiras aukštas potencialas U1, tai jis per diodą ir tirpų takelį (jei jis neištirpintas) persiduos į atitinkamą išėjimą. Jei prie išėjimo tirpus takelis ištirpintas, vietoje tirpaus takelio naudojamas Šotki diodas, kurį pramuša ir taip sudaro jungtį, tai jame bus žemas įtampos lygis U0. Vietoje diodų gali būt panaudoti daugiaemiteriniai tranzistoriai . Pastoviosios atmintys skirstomos į:
1)Pastoviai užprogramuotas (ROM), kada įjungiami diodai be tirpių takelių reikalingose matricos vietose (informacija įrašoma jas gaminant, t.y. įjungiami reikiami diodai).
2)Programuojamos pastoviosios atminties (PROM), kada jas gaminant sudaromi visi reikalingi ryšiai per tirpius takelius, nereikalingus ištirpina vartotojas programatorių pagalba (informacija įrašo, srove ištirpinant nereikalingus tirpius takelius);
3)Perprogramuojamos pastoviosios atminties ( EPROM ir EEPROM) kada vartotojas gali įrašyti informaciją ir reikalui esant ją ištrinti ir vėl įrašyti naują informaciją.
Programuojamos pastoviosios atmintys vietoje tirpių takelių naudojama PN sandūros, kada trumpi sujungimai sudaromi panaudojant elektrodo medžiagos migraciją į PN sandūrą. Programuojamų PA trukumas, kad į jas galima įrašyti informaciją tik vieną kartą.
ROM atminties mikroschemos dabar beveik nenaudojamos, kadangi neleidžia keisti įrašytas į jas atmintį. Šių mikroschemų programavimas atliekamas jų pagaminimo etape. Norint pakeisti koda reikėdavo iš naujo projektuoti nauja mikroschemą.
PROM rado kur kas didesnę pritaikymo sritį, nes šios mikroschemos beveik nejautrios elektromagnetinių laukų poveikiui. Jos programuojamos tik vieną kartą nuo pagaminimo su specialiais programatoriais.Perprogramuojamos PA gaminamos iš MOP tranzistorių su slankia užtūra.
MOP tranzistorius su slankia užtūra pasidaro laidus srovei, jei prieš tai tarp ištakos ir santakos prijungiama aukšta įtampa (50v).Tada įvyksta pn perėjimo lavininis pramušimas ir elektronų injekcija į slankią užtūra. Išjungus įtampą elektronai išsilaikys ilgą laiką, nes užtūra izoliuota oksidų t.y. tranzistorius bus laidus (nelaidus, jei bus kito laidumo MOP tranzistorius). Tai elektriškai programuojamos pastovios atmintinės (EPROM) jos dažniausiai naudojamos spausdintuvuose dideles raiškos televizoriuose DVD bei vaizdo grotuvuose, žaidimams skirtuose įrenginiuose. Taikant vis pažangesnes mikroschemų gamybos technologijas pavyko stipriai padidint jų atmintį. Padidėjo ne tik talpumas bet ir jų kreipimosi greitis, sumažėjo suvartojamos elektros energijos kiekis. Norint įrašytą informaciją ištrinti, užtūras reikia apšvitinti ultravioletiniais spinduliais. Elektronai įgauna energijos ir nugalėję oksido potencialinį barjerą išlėks iš slankios užtūros į ištakos santakos zoną. Po to atmintinę atmintinę galima užprogramuoti iš naujo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis1.05 MB
AutoriusAntanas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atminties elementai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 24 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą