Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Multimedijos sistemos įranga (5)

Multimedijos sistemos įranga (5)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Multimedijos sistema. Kam naudojama multimedija? Akustinės sistemos. Dolby Surround erdvinis garsas. Mikrofonai. Vaizdo kameros. Skaitmeniniai fotoaparatai. Kompiuteriniai projektoriai. Kompiuteris. Dirbtinė (virtuali) erdvė. Išvados.

Ištrauka

Žmonijos pažanga neįsivaizduojama be naujų informacinių technologijų. Informacijos poreikis kiekvieną dieną darosi vis didesnis, todėl žinojimas ir naudojimas naudotis įvairiais informacijos šaltiniais yra būtinas kiekvienam specialistui. Kuriama informacinė visuomenė, kurios kiekvienas narys privalo turėti žinių apie šiuolaikines informacijos technologijas.
Multimedija centras turintis daugybę galimybių. Tai ir mikrokompiuteris valdomas Linux programine įranga ir įvairių multimedija šaltiniu kontrolieris. CompactFlash kortelėje yra skirtingų programų. Yra galimybė jungtis prie interneto, tikrinti elektroninį paštą ir žaisti kompiuterinius žaidimus, tuo tarpu AV įėjimai leidžia pajungti navigacijos sistemas, TV tiunerį, galinio vaizdo kamerą, DVD grotuvą, daugiau nei 3 monitorius, ausinės, IR distancinio valdymo įtaisą. Rimtos galimybės rimtiems multimedija ekspertams.


Tai technologija, kuri sujungia įvairias pateikimo technologijas viename kūrinyje. Ji naudoja kompiuterinę grafiką, garsą, animaciją ir video. Kartais vadinama daugiaterpe technologija.
Multimedijos sistema kompiuteryje jungia tekstinę, grafinę, garsinę informaciją, vaizdus ir animaciją. Šioje sistemoje kompiuteris yra informacijos apdorojimo ir kontrolės centras. Vienas svarbiausių multimedijos sistemos elementų yra interneto tinklas. Jo įtaka tokia didelė, kad gaminami kompiuterių terminalai, mobilieji telefonai ir televizoriai, kuriais galima tiesiogiai bendrauti su internetu. Kartais internetas yra vadinamas hipermultimedijos sistema, nes jame galima bendrauti perduodant visų rūšių informaciją.
Buitinę multimedijos sistemą galėtų sudaryti tokie elementai: palyginti galingas kompiuteris su sparčiu modemu, turintis talpų diskinį ir CD ar DVD kaupiklį, specialias garso ir televizinio vaizdo įvesties ir išvesties plokštes; muzikinė klaviatūra; geras stereofoninio ar erdvinio garso stiprintuvas; akustinė sistema; mikrofonas; skeneris; vaizdo magnetofonas; vaizdo kamera; televizorius; specifinė programinė įranga. Ši įranga leistų įvesti į kompiuterį informaciją iš įvairių šaltinių, ją apdoroti ir pateikti, pavyzdžiui, paruošti įtaigią iliustruotą ir įgarsintą informaciją.
Visa multimedijos sistema kol kas yra brangi, todėl vartotojas įsigyja tik jam reikalingą įrangą. Dauguma kompiuterių turi modemą, CD ar DVD kaupiklį ir garso įvesties bei išvesties įrangą. Jų pakanka norint naudotis iliustruotais ir įgarsintais informacijos šaltiniais iš CD diskelių ir Interneto, taip pat komiuteriniams žaidimams, demonstracinei medžiagai įgarsinti. Garsą galima įrašyti iš mikrofono, įvairios garso aparatūros, o paskui juo palydėti, pavyzdžiui, demonstracinę programą. Šiuolaikinis kompiuteris be specialių priedų gali atkurti geros kokybės animacinius vaizdus ir filmus, užimančius visą monitoriaus ekraną.
Kuo pajėgesnė sistema, tuo geriau ji veikia. Ypač didelio pajėgumo reikia trimačiams judantiems vaizdams atkurti ir generuoti. Sistema su 1 GHz procesoriumi Pentium III veiks geriau negu su 233 MHZ, 30 GB diskiniame kaupiklyje tilps daugiau paveikslų ir garso įrašų negu 10 GB kaupiklyje, o 17 ar net 19 colių ekrane bus maloniau stebėti vaizdą negu jau pasenusiame 15 colių ekrane. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-10
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis27.92 KB
Autoriussimona
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasLek. A. Jazdauskas
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Multimedijos sistemos iranga (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Lek. A. Jazdauskas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą